Jak docílit, aby 9měs. miminko déle v noci spalo v kuse?

30martina
16. bře 2016

mám devítiměsční miminko které zatím kojím, ale nevím jestli to stačí, jelikož přes den už jí prakticky všechno, ale večer jí dám v 18h kaši tak 220ml více naředěnou aby šla vypít z lahve a kolem 10 už je zas vzhůru a kojím ale nevím kolik toho vypije, pak vstáva po 3-4 hodinách a v 6h už je úplně vzhůru. Dost často když se probudí bývá 1h-2h vzhůru někdy se vzteká a jindy se otáčí a převaluje, takže ji musím pořád otáčet aby mohla znova usnout. Spím tak přerušovaně 4-6h a nemůžu dočerpat energii. Někdy usne až po tom co jí dám trošku řídší kaše, i když ji těsně před tím nakojím...přes den jí zkouším dávat i čaj, ale to vypije tak 30-50ml max. A přes den ji kojím ráno a pak ještě někdy odpoledne...prosím poradíte co s tím aby v noci spala déle než 3-4 h vkuse?

milius
16. bře 2016

Podle mě to není hladem, v 9 měsících už by jí mohla stačit i ta kaše na noc. Spíš to bude něco jiného, mohou růst zuby, může to být separační úzkost v 9 měsících, asi chce tebe. Utěšit a pomazlit, cítit se v bezpečí. možná dokud budeš kojit, tak se bude víc budit. u nás malá začala lépe spávat až bez kojení. sice trvalo dlouho než se odnaučila budit v noci na jídlo, ale šlo to. snad mě za tyto věty někdo neukřižuje 🙂

zyoma
16. bře 2016

Prijde mi zbytecne davat ji redenou kasi lahvi. Mozna se nenaji kdyz je tam mene kase na pomer vody... Zaroven se dnes nedoporucuje podavat kasi lahvi kvuli zoubkum.
Vic neporadim, malej ma 8 mesicu a taky se budi, tak ho uprostred noci vemu k sobe do posteli a tam dospime az do rana...

misha83
16. bře 2016

Nijak 🙂. To, ze spi 3-4 hodiny v kuse je naprosto krasne. Nektere deti holt spi vice, nektere mene. Syn v tuto dobu byl vzhuru co hodinu.

evulina77
16. bře 2016

děti se v noci nebudí jen kvůli hladu, a navíc podle mě ti spí docela dobře. Podobně to máme doma my a to je malé už skoro rok a půl. U nás nefunguje nic, ani kaše, ani jiná "pořádná" večeře, budí se na kojení, nebo jen kontroluje, jestli jsem tam. Prostě to ber jako fatk a užívej malé, dokud tě potřebuje a jsi její celý svět. Pokud máš problém se spaním a únavou, spi s malou i přes den...

jjustyna
16. bře 2016

Jediné - přestat kojit. U prvního to bylo jediné řešení. Kojené děti se totiž nebudí jen hlady, ale potřebou být s maminkou. Já když přestala kojit, kluk spal ze dne na den celou noc, nebudí se nikdy a dokonce zhubl, protože noční kojení pro něj bylo zbytečné....

kamimnichov
16. bře 2016

Znam to vic nez dobre...ale troufnu si tvrdit, ze jsme to meli jeste horsi. Maly (dnes temer 15m) se mi uz od narozeni budil nejprv co 2h a pak co hodinu ke konci co 30min (pri zubech co 10min)...a ja kojila, kojila, kojila a nespala. Byla jsem uz uplne vycerpana. Nakonec se mi dostala do rukou knizka Elizabeth Bentley Klidne spani a ukladani. Nejsem zastanecem nechat vyrvat. Autorka radi, jak postupne a bez kriku (nebo alespon humanne a kontaktne) prenastavit jiz nabehle asociace a ritualy ditete. Kazdy si v ni najde z mnoha rad ty spravne postupy presne pro sebe. Nekdy je potreba i trochu hledat a zkouset, nicmene v nasi terminove skupince tato kniha pomohla hodne maminkam.
Vrele doporucuji.

lajla
16. bře 2016

Spí krásně🙂 co by jiné za to daly... Já už nespim 8 let v kuse...zvyknete si

sapinek
16. bře 2016

mně taky přijde, že spí krásně 🙂 dcerka je tedy od mala nespavec, ale o takhle pěkně začala spát až v necelých dvou letech. Teď jí jsou 2,5 a budí se taky tak po 3-4 hodinách (někdy i častěji). Jen tedy už nekojím, takže ji "narovnám" v posteli, pohladím, poňuchám a ona většinou zase naštěstí rychle usne.

mandala
16. bře 2016

No, mě se děti budily co 1,5 h, někdy byly už vyspalé ve tři ráno, u první dcery jsem zkoušela možné i nemožné, protože jsem si pořád říkala, že to není normální, u posledního jsem už brala tak, jak to přišlo, prostě vstávala a kojila, někdy si i v noci hráli a neřešila, protože už jsem věděla, že není řešitelné 😀 Trochu se srovnalo, když jsem přestala v 18 m. kojit, ale budí se stále. Abych to shrnula - štastná matka, které její dítě spí celou noc, myslím, že jich moc není. 😉

z_u_z_i
16. bře 2016

Mne mala nejdriv spala celou noc,potom jsem vstavala2x a ted dam kasi a od te doby az do rana co2hod.vzhuru,zkousim cumel,vodu,nic,hystericky rev,dokud nedam prso,to hlta jak kdyby tyden nejedla a za2hod.znovu,jsem uz z toho hotova a nevim,co delat,ty to mas krasne...

dokument
16. bře 2016

To je tim kojenim a taky zubama. V tomto veku nejcasteji zacinaji rust zuby. S kojenim jsem to mela stejne, presne v tomto veku se mi zacal budit snad co hodinu. Pak to zase ustalo po par dnech. Toto obdobi bylo nejnarocnejsi z hlediska spani v noci. Hned mi zas usnul, ale neustale se budil a vim, ze nejsem sama, ze to kojene v tomto veku delaji. Nepodlehni mytu, ze takto stare dite ma spat celou noc, kojene teda urcite ne, nebo to budou jen vyjimky co v tomto veku a kojene takto spaly. Nekdo s tim kojenim prave kvuli tomu nevyspani a presne v tomto obdobi sekne. Kdyz mel dobrou noc, budil se 2-3x. Kdyz rostou zuby (ma 2 roky a 4 mesice) budi se jeste ted. Jednu, dve noci horsi a pak zase dobre. Nesmis se nervovat, ze si treba budes myslet, ze jine kojene deti jsou na tom lip. Neznam jedine dite, ktere by v tomto veku spalo jinak. Neznam. Mozna existuje, ale ja osobne nikoho takoveho neznam. Vydrz!!! 🙂

martina8383
16. bře 2016

Myslím že má po té kaši žízeň. V noci bych dala čajík. Jinak po přechodu na UM se mi malá (9m.) budí stejně jako na kojení, myslím že je to i za zvyku. Dost si o tom můžeš počíst v knize ,,Každé dítě může dobře spát'' U nás:
18:00 kaše
20:00 UM 120ml.
01:00 UM 120ml.
03:00 UM 120ml.
06:00 UM 120ml.

terezapetrova
16. bře 2016

taky myslim kasi klidne hustci z misky, /hustci kase muze vice zasytit/ nejak me nenapada důvod proc kase musí byt z lahve a když přes den jinak prikrmy ji tak ty taky asi ji z misky.. z lahve to je jednodusi ale tak..

alboo
16. bře 2016

kaši na noc bych nedávala... jinak mi to přijde klasické kojené dítě, které chce kontakt... já s kojením nemám zkušenost, díte na um spí celou noc od porodnice, samozřejmě že to občas zkusila, ale nepochodila, u nás se v noci spí a hotovo. klidně si j vezmeme k sobě, ale spát a ne hrát to pak putovala velmi rychle k sobě a prostě u nás se v noci spí, se mnou jen tak něco nehne a ona to moc dobře ví... takže bych řekla vydržet s nervem, oni moc dobře vědí, že je matka vynervovaná a že povolí a tak
jinak pro rejpalky, vyřvat sem nenechávala, řev max 10min a to párkrát

kamiska
16. bře 2016

Bohuzel nic, ja nespim 4h v kuse uz 2 roky 🙂

lenkalenulka
17. bře 2016

Spinkani moc ovlivnit nejde.. Jsou deti co jsou spaci a na druhou stranu deti co se budi casto nebo nespi skoro vubec.. S kojenim bych nekoncila na veceri zkuste neco jineho nez kasi at chcete nebo ne je sladka spis bych dala zeleninu - treba polivku nebo testoviny s necim popr chleba s lucinou ci neco na ten zpusob. Jinak muzete zkusit spaci pytel v nem nektere deti lepe spinkaji.. Do aromalampy levandulovy olej poradne pred spinkanim vyvetrat mozna ze neco z toho pomuze 😉

karlajasmine
17. bře 2016

Neporadím.. Mě v jednu chvíli spal malej 6,7 hodin v kuse.. Zlaté časy.. Teď se zase začal budit po 2-3 h v noci.. Asi růstový spurt..byt matka je prostě děsně únavny 😀

veveruse14
17. bře 2016

zkusila bych jí dávat kaši s normální konzistencí, pokud vím lékaři vyloženě nedoporučují kaše do flašky myslím že kvůli zubům a pokud jí přes den normálně, tak by v tom neměl být problém, nebo můžete zkusit sytější večeři jiného typu, nemusí mít nutně každý den kaši. jinak u nás velice pomohlo přestěhování do jiného pokoje-v půl roce, od té doby se budil 2x za noc na kojení,a kolem toho devátého měsice si ty intervaly začal sám postupně prodlužovat až se kojil jen jednou za noc, a před prvním rokem už vůbec a od té doby spí celou noc. prostě jak byl v pokoji sám a necítil mě, tak se asi fakt budil jen hlady, tak si to vysvětluju. nicméně každé dítě je jiné amyslím že kojení v intervalu 3-4 hodin je v tomto věku uplně v normě a nikde není psáno že když dokojíte bude zrovna Vaše dítě spát celou noc...

stastnablcha
18. bře 2016

ahoj... niesom si ista ze sa da nieco... ja som sa prvy krat vyspala celu noc ked mala malá 5 rokov... uz len vydrzat...

ellfka
18. bře 2016

Kazde detatko je jine.. Usoudila bych ale, ze diky te redene kasi ma hlad a pak zizen. Myslim, ze je uplne jedno, zda je spunt na MM nebo UM. Mne mala spi nezavisle na tom, co vecer zbasti. Nam jednoznacne asi i pomohlo spinkani ve sve postylce a sama v pokojicku, takhle se nerusime navzajem. A pri tom orechodu, kdyz zabekala, dala jsem ji proste jen napit. Kdyz plakala, ne vzdy dele jak 10 minut, dva dny a bylo. Obecne si myslim, ze cim driv, tim lip... S rostoucim vekem uz se z nich stavaji trosku manipulatori a ne kazda maminka ma to srdce odporovat 🙂

ladyhacek
18. bře 2016

Sny téměř rok > kojím v noci se budí 2x-3x

alert
18. bře 2016

Obavam se ze to nebude hlady. Tvoje mala te jen klasicky sikanuje😁. Nedej se. Je na caae pomaloucku ji odnaucit nocni kojeni a dlabani kasi a dalsi nesmyslne vstavane ke skoro rocnimu diteti.. Je zbytecne. Jinak dopadnes tak jak tady nekdo pise, ze se nevyspis dalsich 5 let. Nech ji trosku vyvztekat.. A bude klid. Budu za krkavci matku, ale dite neuspavam nechavam usnout samotnou a nocni vstavani jsme odbourali po par mesicich od narozeni. Myslim, ze je treba nechat malou parkrat trosku vyrvat a uvedomit si, ze nepriskocis na kazde fnuknuti. Pokud to tak delas a presto dlouhodobe prorve celou noc.. Bud ji bolej zuby nebo ma nejaky jiny problem a probrala bych to a dr.

hojda
18. bře 2016

@alert Tak to tleskám, že máte tak inteligentní dítě, které tak rychle pochopilo, že vlastní mámy se nedovolá, ať bude dělat cokoliv. Tak hlavně, že se dobře vyspíš 😔 . Děti se prostě budí, to je jejich přirozené chování a k prospané celé noci se dopracovávají postupně, jako ke všemu ve své životě.

elvira
18. bře 2016

Některé dotazy se tu opakují dokola: co dělat, aby dítě spalo, co dělat, aby dítě v roce chodilo na nočník, co dělat aby...
Chápu, že je ohromně náročné, když se člověk nevyspí a má 24 hodin denně za zadkem dítě nebo dvě nebo tři, které vyžadují pozornost. Ale děcka nedělají schválně - pokud se bavíme zrovna o 9 měsíčním - že by se jen tak ze srandy vzbudilo a prudilo mámu.
Všechno má svůj čas, každé dítě je jiné.
Já jsem do roka nespala skoro vůbec - odstříkávala jsem prsa, malýmu to dávala z flašky, budil se co 2, tři hodiny, ale mě po krmení čekalo ještě odstříkání, mytí odsávačky, takže jsem byla probuzená a nemohla znova zabrat. Až jsem usnula, budil se mladý na další jídlo...
V roce mu teprve začaly růst zuby a to byl mazec. 😎

teerulka
18. bře 2016

Moje holčička bude mít 8 měsíců a ještě donedávna se mi budila klidně celou noc co 20 -40 min. Večer jí dám hustou kašičku lžičkou a dobře nakojím, hladem to tedy nebylo. Bylo to tím, že ji rušily ručičky, neustále se ze spánku škrabala, tahala se za uši, vyhazovala cumel. Moc nám pomohlo položit ji už uspanou na koso na čtvercovou tenčí dečku nebo velkou plenku - jeden cíp má za hlavičkou, druhý mezi nožičkami, s těmi nic nedělám. Důležité jsou cípy u rukou, ty obtočím kolem ručiček a zahrnu pod záda. Nemusím ani moc utahovat, ale ručičky se jí tím zafixují podél těla a spí mnohem mnohem lépe. I když 4h jsou tedy i u nás luxus, který mi dopřeje naprosto vyjímečně🙂