Hystericky pláč několikrát za noc u 7měsíčního miminka. Čím to může být?

ema93
29. srp 2020

Potrebuji poradit, zda je to normlani nebo to mam resit s lekarem. Deticky placou, to je mi jasny, ale desi me ten hystericky plac. Uz je to cca mesic, kdy se syn hodinu az dve po usnuti vecer budi s hyterickym placem az mu tecou obri slzy. Obcas staci uklidnit a dat dudlik, nekdy musim vyndat z postylky a pohoupat. Jakmile ho vezmu do naruce polozi hlavu a okamzite zase spinka. Pres den skoro nebreci, budi se s usmevem a usina sam v postylce do 10minut. To same vecer. Vzbudi se takhle i 5x za noc. Zuby zatim nic a ani nic neni videt, brisko ho myslim taky neboli. Pres den je to uplne pohodove miminko a v noci hystericky breci jako kdyby se bal nebo nevim, jak to popsat. Kdyz se rano vzbudi uz definitivne, tak zase krasne vysmaty a pohodovy. Nevite, co to muze byt?

zuzangel
29. srp 2020

Řekla bych že začíná prostě víc vnimat okolí a vsechny vjemy za den a v noci to nervový systém potřebuje všechno vstřebat a zpracovat.
Je to nepříjemné, ale brzy to bude určitě lepší 👍

lentilkah
29. srp 2020

Me takhle syn vyvadel po hexavakcine.

krupka3
30. srp 2020

Pokud se uklidni u tebe v naruci a budi se takhle i 5x za noc, pusobi to na me tak, ze te hleda a neni mu dobre samemu. Muze si vynahrazovat to, ze mel (na jeho vkus) malo tve pritomnosti pres den. Mas ho v noci nekde blizko sebe?

ema93
autor
30. srp 2020

@zuzangel Zacal se ted aktivneji pohybovat, otaci se kolem sve osy, snazi se plazit, dneska parkrat zaperoval na kolinkach, tak mozna je to tim. Dava to smysl. I kdyz dnes v noci spal kupodivu bez probuzeni. Nechapu 😊 Akorat ted pri dopolednim uspavani hodne plakal, tak jsem mu namazala dasne Calgelem a hned usnul. Uz se mi to stalo trikrat. Je mozny ze ho trapi zuby i kdyz neni nic videt? Natekly dasne proste nic?

ema93
autor
30. srp 2020

@krupka3 Pochovat chce tak jednou, jinak staci dudlik. Spinka ve svem pokojicku, kdyz spal s nami byl vzhuru jeste jednou tolik. Vzbudilo ho kazde nase otoceni. Dneska spal bez probuzeni. Tak nechapu. Jednou jsem mu zkusila namazat dasne i Calgelem a to ho taky okamzite uklidnilo. Ale jak jsem psala uz nahore, nema natekle dasne, nic. A ze by to trvalo takhle dlouho. I kdyz asi uz bych se nedivila nicemu 😁

hanulkaha
30. srp 2020

@ema93 zoubky nejvic boli, kdyz jeste nejsou poradne videt. Jak se posunuji v celisti smerem k dasnickam, je to velice neprijemne a bolestive. A jakmile se zacinaji prorezavat pres dasen, neni to uz tolik bolestive. Neprijemne to je hodne, ale ne tolik, jako kdyz se posunuji v kosti, takze to klidne mohou byt i zoubky, ale spis bych se priklanela k tomu, ze malicky zpracovava zazitky a nove zkusenosti z celeho dne a jeho nevyzrala nervova soustava se s temito vjemy nedokaze jeste vyporadat a deti se v noci budi... Mladsi syn to mel take tak a vetsinou stacilo, kdyz jsme ho jen chytila za rucicku nebo hladila, mela jsem postylku prirazenou ke sve posteli, aby me syn citil co nejbliz a ja abych nemusela nekolikrat za koc vstavat z postele 😉

terkaz
30. srp 2020

@lentilkah Nám první dvě děti. Třetí ji už nedostal, neznám u něho takové stavy.

elencze
30. srp 2020

Noční děsy, také jsme měli a, bohužel, občas někdy i teď ve dvou letech. https://www.abctehotenstvi.cz/txt/nocni-desy-vy... Nám se to často stávalo, když zrovna udělal nějaký vývojový skok, začal sedět, lézt, tak pak to bylo hodně intenzivní, jak to mozek v noci zpracovával, ty nové zážitky.

amazonkajanik
30. srp 2020

@ema93 mě syn do roka krásně spinkal,občas se stalo,že v noci pláč a přesně jako u vás,dudlík,nebo pouhoupat a byl klid. Většinou to bylo po akčním dni. Ale teď poslední měsíc se mi budil snad každou hodinu. A dělali to špičáky. Teď jsou špičky venku a zase spinká,tak čekám na ty dolní potvory,kdy začne další bezesne období 🙄😁

klokanka31
30. srp 2020

@ema93 Moje malá to má takhle od narození. Někdy v noci strašně pláče, jako by jí někdo ubližoval, a když vylítnu co se děje, tak zjistím že pláče ze spaní. Tak stačí na ni zašeptat a dát dudlík, a spinká v klidu dál...

agnes_123
30. srp 2020

Zuby, hodně zážitků, málo kontaktu... Toto bych zkusila osefovat jako první a pak pátrala dál. Třeba by pomohlo pár dní nemít program, být v klidovém režimu, spát vedle sebe (třeba Ty u něj v pokojíku)... Zkoušet, zkoušet. Houpat v nosítku? Rozhodně být nablízku, držím palce 😘