Hysterický pláč 4,5měsíčního miminka v přítomnosti sourozenců

joeline
23. črc 2017

Ahoj, máme 4,5 měsíčního chlapečka a zrovna dneska dostal hrozný záchvat pláče zničehonic. Chtěla jsem ho na poledne u kojení uspat, pak jsem ho chvilinku pohupovala jako vždy, a on úplně najednou začal řvát, klepat se až byl bez dechu, pak se nadechl a vydal takový jekot, až mě brala panika, co to je. Nepomohlo prso, houpání, absolutně nic. Po tváři se mu koulely slzy a řval a řval úplně zoufale. Musím podotknout, že toto se nám doma stalo vždy jen když k nám na víkend přijely přítelovy děti (9 a 6 let), ty si s malým hrají a obletují ho, on je veselý, směje se a sleduje, ale v podstatě pokaždé, když u nás jsou, tak chytá hysteráky a je uřvaný, nechápu to. Ze začátku byl obecně uplakaný, ale se 4. měsícem to přešlo, přes týden mám doma v podstatě zlatíčko, i v noci. Na dnešek se vzbudil i ve 3 ráno okamžitě hrozným pláčem :( Myslíte, že přítomnost dětí od přítele tu může mít nějakou souvislost??? Že je z toho malý vyjukaný a nedokáže tolik lidí kolem sebe "pojmout"?

bamishop
23. črc 2017

@joeline rekla bych, ze spis neni zvykly na tolik podnetu v okoli a pak je to pro nej obtiznejsi vsechno zpracovat, mozna by pomohlo ho dat casteji spinkat, kdyz tam deti jsou, aby mel vic moznosti se s tim popasovat

valeri10
23. črc 2017

@joeline ahoj taky myslím, že tou navstevou má moc podnětů, v určitém okamžiku už toho má dost a potřebuje svůj klid. Moje dcera mi to dělá někdy na návštěvě když je kolem ní víc lidí nebo děti a jsou moc těsně u ní. Ze začátku se směje a pak začne hrozně plakat. Davej ho víc spát nebo s ním sama běž ven. Je ještě malý a tolik podnětů nepotřebuje. Za pár měsíců to bude zase naopak. To zase bude chtít pořád zábavu🙂

bamishop
23. črc 2017

ale zase maleho nejak neseparuj od kluku, ze maj naslapnuto na dobre sourozenecke vztahy je super, ostatne, kdyby s Vami kluci bydleli, tak by na to miminko bylo zvykle. Mam 3 deti a nejmladsi presne z tehle duvodu potreboval vic spat a hezky venku udrdat v kocaru, doma by mi neusnul, o nic prijit nechtel a pak toho na jednou na nej bylo noc...