Houpání na míči. Jak dlouho ještě? 😃

lucietamamieta
4. srp 2021

Ahoj maminky. Mám ročního synka a kromě kočárku a míče jinak neusne. Je nejaka šance, že ho to v brzké době přejde? :D A prosím nepište, ze nebudu houpat do patnacti. To je mi jasné :D, ale zajímalo by me, jestli a kdy k tomu dítě dospěje. Dekuji za rady. 🙂

adula000
4. srp 2021

a když si s ním lehneš? tak taky neusne?

ladymaky
4. srp 2021

Joo taky me zajímá, na míči už houpeme 5mesicu 🤷

lucietamamieta
autor
4. srp 2021

@adula000 Ani omylem. Spíme spolu v posteli od dvou mesíců. 🙂

adula000
4. srp 2021

@lucietamamieta tak já to dělala tak, že jsme si lehli, já dělala, že spím a po nějaké době ho přestalo bavit dělat blbost a usnul.

lucietamamieta
autor
4. srp 2021

@adula000 To jsem zkoušela, ale začne mě tahat za vlasy, kopat do mě a pak začne brečet a jentak nepřestane. Mám pocit, ze neví jak má usnout. Bohužel mel bolesti bříška do pul roku a jedine co pomohlo bylo houpání., 🥺

adula000
4. srp 2021

@lucietamamieta to syn dělal taky, prostě pár dnů to zkusit "přežít" a třeba se umoudří

lucietamamieta
autor
4. srp 2021

@adula000 Nechci ho nechat plakat.

adula000
4. srp 2021

@lucietamamieta a proč brečí? No bude to asi těžké

lenerka1
4. srp 2021

U prvního míčové období kolem 1 roku trvalo cca 3 měsíce, u druhé ani nenastalo, stačilo nosítko.

makovice88
4. srp 2021

Smarja houpani na mici, to bylo pro me peklo 😂 U nas uspavani proslo nekolika fazemi: Ruce, mic, nositko, ruce, hojadavak, kocarek, houpacka. Mala ma 2 roky a 2 mesice a hadej co, usina v houpacce! 😁😁 Kdyz si s ni lehnu, tak dela kraviny a muze byt sebevic unavena, ale proste neusne (po obede).
Takze se ti lehce muze stat, ze na mici budes uspavat par mesicu jeste, ale prdola si najde jiny zpusob, jak se nechat uspat. Asi bych zkousela si s nim lehnout, pomalu ho ucit na uspavani ne v pohybu.

cilkat
4. srp 2021

U nás se to zlomilo krátce po tom roce, ale kojila jsem a usinal u kojení.
Jak to děláš, pokud se vzbudí v noci? Taky houpes, nebo usne jinak? Neexistuje možnost napodobit tuhle situaci?

gbp
4. srp 2021

@lucietamamieta ze dne na den se ji to prestalo libit a rve u toho nenenenene 😅 a strka me rukama pryc. usina u kojeni a kdyz nekd neusne, proste ji dam do postylky a odejdu. nekdy si vypravi, nekdy trochu nadava, nekdy usne (to mi jste pred chvili prislo naprosto nemyslitelne), kdyz se rozerve, znovu prijdu a dam prso. a taky sem ji to nijak neucila, proste na to dozrala sama. 👍 vzdycky kdyz mam pocit, ze to musim nejak resit, nejak se to pak samo zmeni 😅

lucietamamieta
autor
4. srp 2021

@adula000 já nevím proc plače. Nejak mu to proste nejde. :(

lucietamamieta
autor
4. srp 2021

@cilkat V noci usne u kojení. To je v pohode. Uz se parkrat stalo, ze mi u prsa usnul, ale musel byt unaven akorát a musel na to mit klid. Bez zvuků. Nedavno jsem na hristi potkala maminku co se dvouletaka snazila uspat na míči a chtela se zbavit uspavani u prsa a ja zas naopak. :D

cilkat
4. srp 2021

@lucietamamieta tak zkus vychytat tu míru unavy a ticho a snad bude usínání v posteli stále víc. U nás to byl taky postupný přechod. Obcas na šátek a míč nebo chození došlo ještě ve čtyřech letech, ale to už byly opravdu mimořádné situace párkrát za rok.

berculka
4. srp 2021

@lucietamamieta houpala jsem na míči neco pres rok. Postupne jsem se snazila snizovat intenzitu houpani, houpala volnejsim tempem a jemneji, zkraje se to vubec dceri nelibilo, musela jsem ubirat postupne. Pak uz stacilo jen houpat na ruce, bez míče, seděla jsem oprena a chovala jsem v naruci a houpala.
V roce a ctvrt houpani uz nebylo potreba, usinala.v náruči bez houpani. Cca po dalsim mesici stacilo aby lezela u me na posteli, ja sedela.vedle ni a prenesla ji do postylky, kdyz usnula.

lucietamamieta
autor
5. srp 2021

@berculka Přesně tohle bych si moc přála. 🙂 Ale jak zmírním intenzitu, tak se strašně vzteká. Uz jsem se o to párkrát pokoušela a vždycky jsem polevila. Ale jsem ráda, že to jde. 🙂 Pořídila jsem si houpaci kreslo a ani to nezabralo. :D

jjasmina
5. srp 2021

@lucietamamieta u nás jelo lehátko, kde jsem malou houpala po kojení do spánku, s hopsanim a chováním jsem ani nezacinala a zrovna já jsem odnaucovala usínání u prsa 🙂

berculka
5. srp 2021

@lucietamamieta taky se vztekala, kdyz to nemelo takovou tu jeji navyklou rychlost a intenzitu... taky jsem vetsinou polevila.
Ale vzdy jsem to aspon zkusila behem uspavani.. a pak jeste jednou, vetsinou kdyz uz byla skoro uspana, tak jsem ubrala, nekdy se tim zacala budit, nekdy uz u toho usnula. Ale slo to pomalu, to ne ze ne. Ale slo. Moc drzim palce. Ted moje 3.miminko usina od 2.mesice v postylce, ackoli donte doby taky usinal na ruce po kojeni, takze pro me uplne nepochopitelne🙂 takze hlavne klid a oprostit se od reci, ze sis tak dite naucila. Nenaucila vid, proste to jinak neslo.

lucietamamieta
autor
5. srp 2021

@berculka Přesně, jinak to nešlo. :( Ale moc děkuji za rady. Zkusím to.