Hlenovitá stolice u novorozenců

sanyy22
20. črc 2021

Ahoj skupinko, máte někdo zkušenosti s hlenovitou stolici u 14 denního prcka? Všimla jsem si že malej má stolici a vni je celkem dost hlenu a občas je stolice i zelená. Popřípadě čím to může být, k pediatrovi jdeme až v pátek

sirinfirst
20. črc 2021

U spousty dětí to dělá bílkovina kravského mléka, zkusila bych na týden vysadit vše (opravdu vše, sledovat složení kupovaných potravin) mléčné, výsledek po tom týdnu by měl být znát. S dcerou jsem držela bezmléčnou dietu půl roku, pak střeva dozrála a úplně v pohodě.

meronym
20. črc 2021

Souhlas, Ve většině případů nazelenalou stolici a hlen způsobuje mléko v stravě matky. Je potřeba mléčné bílkoviny vysadit (alespoň na týden - dva), u nás to přineslo velké zlepšení. A pozor na to, mléčné bílkoviny jsou i v potravinách, kde byste je nečekala - kromě pečiva, sušenek, např. v paštikách, sladkostech, zmrzlině. Ale neděste se, možností jak mléko nahradit, je dnes celá řada. Pokud by se ukázalo, že to je ABKM, a budete dietu držet déle, doporučuji užívat vápník a podívat se na nějakou skupinu tady nebo na facebooku, jsou tam dobré rady a tipy.

sanyy22
autor
20. črc 2021

Děvčátka nejsem si vědoma že bych za posledních 5 dní jedla něco kde bylo mléko..

pajula123
20. črc 2021

@sanyy22 ani sýry, máslo, nic?

sanyy22
autor
20. črc 2021

@pajula123 ne to mě nadýmá

katushenka
20. črc 2021

A jinak je mimčo v pořádku, nepláče nijak výrazně, nemá koliky, nekroutí se bolestmi bříška? Pokud ne, já bych to zatím neřešila, můj chlapeček to měl občas taky, Může to souviset s dozráváním trávicí soustavy. Ne všechno je jen o ABKM....

sanyy22
autor
20. črc 2021

@katushenka no hodně ho trápí bříško a prdíky. A kroutí se skoro furt

sirinfirst
20. črc 2021

@sanyy22 hodně podobná bílkovina, která mívá stejné projevy a i v hovězím masu a soje.. a opravdu popisované obtíže na to sedí přesně

katushenka
20. črc 2021

@sanyy22 použijte tedy rourku, nahřívání bříška, probiotika... já bych s diagnozou intolerance nebo ABKM zkrátka ještě počkala, mimčo je malinké a to prostředí střev ještě dozrává. U malého jsem občas nalezla to samé i v roce ( jinak neplakal, neměl problémy) a teď s holčičkou (4m) také. Ta navíc měla asi do konce 2. měsíce velké střevní koliky ale samo se to srovnalo.

sirinfirst
20. črc 2021

@katushenka intolerance BKM ale přímo souvisí s nedozrálostí střeva a je tak strašně častá a přitom tak opomíjená, že pro mne je to naopak první věc, kterou bych zkusila vyloučit.. Proč čekat a trápit miminko i maminku? Dieta může být na měsíc, dva, rok, to se dopředu neví, ale zkusila bych.

sanyy22
autor
20. črc 2021

@sirinfirst no pediatr říkal že hleny ve stolici je normální, nedalo mi to tak jsem mu volala. Ale říkal že ho v pátek vyšetří.

meronym
20. črc 2021

@sanyy22 Hleny ve stolici tedy rozhodne normalni nejsou, nechapu, co vam to rekl.

sanyy22
autor
21. črc 2021

Holky tak mi to nedalo a jela jsem k doktorovi, dělal mu ultrazvuk prohmatal ho, to v pořádku, a bral mu výtěr ze zadečku a výsledky budou v pondělí. A dal nám probiotika na střeva, tak uvidíme