Heřmánkový čaj miminku. Je možné jej podat?

26. dub 2024

Mám týden staré miminko a trpí zácpou. Již třetí den má neskutečné záchvaty, dnes se podařilo vytlačit mini bobečky opravdu jako králičí.
Je možné podat mu heřmánkový čaj nebo něco, co by mu mohlo pomoci?
Dáváme Espumisan do každé lahvičky s UM a BioGaiu.

orangutan123
26. dub 2024

Zkusila bych výměnu UM, popřípadně to může dělat práve i ten espumisan

autor
26. dub 2024

@orangutan123 Už jsme měnili z Kendamilu na Bebu, jelikož Kendamil jen ucucával a nikdy nevypil ani půlku dávky z lahvičky.. teď Bebu doslova hltá. Jen nevím, jestli mu ten heřmánek dokáže třeba pomoci

veru181
26. dub 2024

Heřmánkový čaj by pomoct mohl, ale nevím, jestli ho může tak malé miminko.

nelly_strokova
26. dub 2024

Je heřmánkový i fenyklový čaj pro miminka již od 1. týdne, tyto jsem kupovala.

kubesovaadelka
26. dub 2024

Nebála bych se zkusit i fenyklový čaj, nebo kmínový odvar, já dávala pravidelně malé lžičku, dvě do každého mlicka. Masírovat, nahřívat bříško, cvičit nožkami ať se střeva rozhýbou. Malé pomohlo nosit na tygrika nebo klokánka

sorboni30
26. dub 2024

Synové když trpěli na zapcu, udělala jsem jim čas z heřmánku a naredila s umělým mlékem. Pomáhalo to.. Jinak je to hodně stará dobrá rada a pomoc našich babiček

rosalindamelinda
26. dub 2024

Týden staré miminko už má tak vážnou zácpu? Tak to bych se poradila s pediatrem. Protože, v brožurkách, které se dostávají v porodnici se taky dá najít spoustu informací, co s tím. Např. brožurka Já a moje miminko, str. 65-Trávení. Na zácpu se nasazují potraviny s projímavým účinkem. No jo, ale je to od 2,5 měsíce nebo 5.měsíce. Takže pokud jde o mladší děti, asi je potřeba poradit se už v porodnici nebo s pediatrem.
A možná bych ty léky/kapky na zácpu nekombinovala. Vybrat jenom jednu věc a tu používat, zvláště pokud se jedná o novorozence. Raději opatrně. At se to zlepší. Hezký večer.