Dvouměsíční dcera nechce přes den být beze mě. Poradíte něco?

kacitka26
5. lis 2019

Dobrý den, mám dvouměsíční dceru,narodila se o měsíc dřív a už od porodu je velmi mazlivá. Zhruba od konce šestinedělí odmítá sama spinkat přes den v postýlce. Večer jde spát v sedum,spí sama. Jakmile se ale rozední,nechce ode mě na krok. Spí mi na břichu,jakmile se jen vzdálím, propukne v hysterický pláč. Je plně kojena. Přítel jezdí domu nejdříve v šest večer. Takže je to někdy hodně vyčerpávající. Nevím moc co dělat...

denca033
5. lis 2019

@kacitka26 co dělat? Nic. Přečkat to. Dcera si říká o společnost a prostě chce být s vama a mazlit se.

evee24
5. lis 2019

Nic je malá a jediný středobod vesmíru a uklidnění jsi ty. Mám 3 měsíční a taky tak. Vzdálím se mrci. Tak jsme pořád spolu. Když to jde dát do křesílka na chvíli ať tě vidí a pokud máš jedno dítě tak nemusíš nic řešit 😄 já mám druhý a holt občas musí počkat taky. Jinak dopřej kontakt co to jde.

kacitka26
autor
5. lis 2019

@denca033 dceru miluju,mazlím se s ní co to jde,jen po celém dnu by mi moc pomohlo,kdyby aspoň chvilinku spinkala sama

danask88
5. lis 2019

Tohle je normální! Dítě až do 3let moc nerozlišuje mezi sebou a maminkou, pro něj je to jedna osoba. Dcera má 20 měsíců a pořád nechce být beze mě ani chvilku. Spí tedy se mnou i v noci.
Já v tom ale své děti podporuju, tady nejsou v kojeňáku ani jiném ústavu, ale doma s mámou a to nejvíc co jim můžu dát jsem já. Takže jim to dávám naplno.
A syn má 14let a taky nechce být beze mě. Co je teď manžel v nemocnici tak se mnou i spí, všude se mnou chodí. Je to můj miláček a myslím že nikdy nebude dost dospělý na to, abych ho od sebe odstrkovala když chce být se mnou. I když on už se mnou není nonstop jako dcerka.

denca033
5. lis 2019

@kacitka26 já tomu věřím ale bohužel pokud je to takhle moc s tím nenadelas. Zkus šátek třeba bude u tebe a ty budeš mít volný ruce

codal
5. lis 2019

@kacitka26 měla jsem to stejně, ono to přejde, ale chvíli to potrvá. Prostě tě teď potřebuje.Ta moje mi na břiše spala i v noci, dva měsíce nešla vůbec odložit. Doporučuju šátek, člověku se aspoň uvolní ruce a může něco udělat. Ono se to časem zlepší. Ještě na to jednou budeš vzpomínat🙂.. chápu, že je to vyčerpávající, on je to hlavně nezvyk, že najednou člověk není už ani minutu sám, ale ono se to poddá ❤️

kacitka26
autor
5. lis 2019

@danask88 já se jí nechci zbavovat! Prosila jsem jen o radu,aby se tak nestrachovala a tolik neplakala když jdu jen na záchod.

kacitka26
autor
5. lis 2019

@codal moc děkuju za krásnou odpověď. Dceru miluju nadevše,je pro mě středobod. Šátek zkusím

zelenoockaa
5. lis 2019

Šátek nebo nosítko 🙂. Dcera tohle dělala taky, takže jsem ji do tří měsíců hodně nosila i doma a zachránila jsem se tak před blázincem 🙂

skarol
5. lis 2019

Přečti si něco o čtvrtek trimestru a prostě se smiř a tím, že je to tak jak to je. Já se od syna nemohla hnout ani v noci. A co v kočárku? Tam vydrží? Máš někoho kdo by ti povozil? Když někdo vozil, tak to byly moje jediné chvíle klidu.

anavi29
5. lis 2019

Doporucim FB skupinu Nosime deti - najdes tam spoustu uzitecnych rad ohledne noseni a nositek 🙂. Taky mam doma nosenecka zavislacka, uz cislo 2.. 🙂

danask88
5. lis 2019

@kacitka26 Jo tak, promiň vyznělo mi to teda hůř než jsi to myslela. Ono s tím moc nenaděláš, taky chodím s malou na WC a kolikrát i v noci jinak by vzbudila pláčem celý dům.
Některé maminky právě i nechávají děti vyřvat aby ty děti pochopily že nikdo nepřijde. To je za mě brutální. Proto jsem psala o kojeňácích, tam děti nepláčou protože si zvyknou že nikdy nikdo nepřijde. Z mého pohledu týrání dětí ale funguje. Generace ročníků okolo 1950 to tak se svými dětmi dělala běžně. Bylo to i doporučováno lékaři. A nechovat, nemazlit aby si ty děti nerozmazlily 😢

drakenn
5. lis 2019

Tak dle nadpisu tvá dcera nemà co být přes den bez tebe, ne?;. Je ještě malinká..

codal
5. lis 2019

@kacitka26 není zač, živé si to pamatuju, dneska ji jsou tři a pořád je to velký mazel🙂.. ta druhá nebyla tak náročná, ale taky chtěla být hodně u mě, taky spala nejlíp na mém břiše, ale tam to bylo horší, protože jsem se musela věnovat te starší.. šátek mě zachránil ♥️, v břiše holt byly zvyklé, tak jim je tam dobře.. je tam teplo, cítí srdce a vůni maminky.. prostě bezpečí.. a na záchod jsem si sama nezaslal dlouho, teď už to jde;).. ono to tak rychle e uteče, že se mu teď vlastně po tom stýská..

gingerbread
5. lis 2019

@kacitka26 Ahoj, mě pomohlo ergo nositko(Nebo zkus satek),ale úplně nejvíc pomohla houpacka hacka! To bylo Jediný místo,kde neplakala a krásne spinkala...uspavala jsem ji v ní i večer a pak prenasela do postýlky a stále je moc oblíbena na poledni/odpolední spinkani a to je dceri uz 10 mesicu..

sonikv
6. lis 2019

@kacitka26 vydrž, přejde ji to.....

zmrzlinka
6. lis 2019

Tak toho spíš využi....když dcera na Tebe spí,tak cti nebo koukej na telku.Jestli potřebuješ něco udělat je dobre nosítko nebo šátek.Ono to nebude trvat věčně.Dcera je tak hrozný mamenek.Na záchod se mnou chodila snad do 2 let.

kafr
9. lis 2019

Jediné co ti můžu napsat je, že s tebou soucítím. Všude okolo jsem měla miminka, co krásně hajala v postýlce půl dne a to moje zlato, když jsem ho chtěla položit, spustilo okamžitě rev. I na WC s dcerou v náručí 🙄 bylo to fakt na Chocholouška. Zkus ji co nejdřív zvyknout na nosítko nebo šátek. Uleví se ti.

baruz
9. lis 2019

Rozhodně zkus šátek nebo nosítko, pokud si nebudeš jistá výběrem, tak zkus nějakou skupinu na fb nebo i zde se určitě najde. Případně klidně napiš, nejsem odborník, ale mám doma dvě holčičky, obě hodně nošené, obě mazlivky, tak jsem si tím prošla. A co kočárek? Spí v něm? Já
s prvníˇdcerou strávila tak 5-6 hodin denně venku, aby spala, zbytek času jsme si doma hrály nebo byla v šátku, abych alespoň něco udělala. Druhá byla v šáhku ještě víc, abych se mohla věnovat té starší. Je to náročné. Můj manžel pracuje 60 km, tak to znám dobře. Ale není to napořád. Za chvíli se to zlepší, začnou ji zajímat hračky a aspoň chvilku vydrží než si odskočíš.. vždy, když jsem byla zoufalá, tak jsem si říkala, že je to vlastně krásný. Že si je užiju do sytosti a budu na to jednou vzpomínat. Vzpomínám už teď. Mazlí se pořád, ale to miminko v náručí je k nejkrásnější prostě... přeju hodně sil. A naopak, užívej si to, nakonec to uteče rychleji než bys chtěla

agatka2016
9. lis 2019

Jé jak já ti rozumím 🙂 poradím ti zkusit peří (peřinku, polštář, peřinu), nechat nahřát na topení a po usnutí miminka jej položit do vyhřátého hnízdečka a trošku jakoby stáhnout (miminko si myslí, že ho držíš). Někdy pomůže dát k miminku i tvoje pyžamo, bude tě cítit 🙂. Mě v tomto období pomáhalo všechno si nanosit k posteli (velkej čaj, vodu, oplatky, ovoce, mobil atd) pustit film nebo seriál a s miminem ležet. Může se to zdát jako nekonečný období, ale přejde to! Neboj ;) držím palce!

zelenaesmolda
9. lis 2019

@kacitka26
poridila bych si nositko

me_in_honey
9. lis 2019

@kacitka26 Urcite satek nebo nositko, takhle male miminko ani moc nevazi budete mit volne ruce a dite spokojene 🙂 nektere jsou proste hodne kontaktni, obzvlaste ty nedonosene. Drzim palce.

krucina85
10. lis 2019

Tohle je naprosto normální, je malička!! Doporučuji pořídit šátek nebo ergonomické nosítko. Nám hodně pomohlo. Budete mít volné ruce a třeba se naučíte i holčičku odložit, aby pokračovala ve spánku i sama. Držím palce!

martiniquest
10. lis 2019

Meli jsme to same. Bylo to na palici, ale jedine, co se dalo delat, bylo to proste prijmout jako fakt. Syna jsem mela prvni 3 mesice bud na prsu nebo v satku, spaval s nami v posteli (a spi doted - 3r). Od ctvrteho mesice se zacal malinko osamostatnovat, zacal si hrat a vydrzel par minut na dece. Pak uz nam nastesti pekne spaval pres den v hacce, takze jsem si dost oddychla. Postupne zacal byt samostatnejsi a my jsme si zvykli. Nikdy nespal v postylce, kocar jsme zacali pouzivat az od 7m, kdy uz se koukal ven. Ale zpetne mi to pripada uplne normalni a prirozene. Jsem rada, ze jsem ho nestresovala nasilnou separaci, kterou mi doporucovalo chytre okoli. Mam doma pohodove dite, ktere si nasytilo kontakt a uz je z nej prakticky samostatna jednotka. Uteklo to strasne rychle. Ale za par tydnu se nam vylihne dalsi, takze si to zopakujeme 🙂

mamkalucka666
10. lis 2019

Ahoj, my to máme stejné. Ono je přirozené že miminko které jsi s sebou stále nosila 9 měsíců v břise chce být pořád s tebou. Já mam synáčka prostě v šátku, takže volné ruce a dělám vše co potřebuju. V noci spí vedle mě a já si to naprosto užívám. Mám pocit že jako lidé si chceme pořídit děti, někam odložit a zase si dělat svoje ale krásně to popisují autorky knihy MÁMĚ -Pisarikova a Schreierova - děti stáhneš do svého život, jen jim přizpůsobit tempo. Buď ráda že chce být s tebou. Když se někdy na procházce bavím se staršími ženami, řeknou mi, že by vrátili dobu kdy byli jejich děti miminka a trávili by s nimi o mnoho více času, ale dřív byla představa o výchově miminek jiná...

shakira007
14. lis 2019

A co třeba jít ven s manželem nebo s kamarádkou a domluvit hlídání a postupně hodid někam bez ní ona si zvykne

zelenaesmolda
14. lis 2019

@kacitka26
kup si nositko

@shakira007
to nemyslis vazne,ze ne?jakoze 2m dite si ma zvykat?jeji mama je pro ni jedina jistota,to dite nic jineho nezna a ty ji chces neco takhle nasilim ucit?zvykat si muze az z toho bude mit rozum,driv je to zbytecne psychicke tyrani.

shakira007
15. lis 2019

@zelenaesmolda takže teď když má dítě musí sní být 24hodin denně 🙄?

pratensis
15. lis 2019

Mně pomohl elastický šátek, díky němu jsem stíhala domácí práce apod. Ve dvou měsících je toto vcelku normální, hodně dětí to tak má. Můj starší syn byl schopen být beze mě cca v pěti měsících, mladší dokonce ani po prvních narozeninách ještě ne (řval i manželovi, teď je to velký pohodář). Je to vyčerpávající, ale použiju takovou tu otřepanou frázi, která je ale hodně pravdivá: není to napořád. Ty první měsíce člověk kvůli vyčerpanosti a nevyspání člověk spíš přežívá, ale pak když se ohlédne, tak nechápe, kam tak rychle utekly. Já teď lituju, že jsem si je víc neužívala, i když to bylo v tom kolotoči těžké. (Mám teď kluky 3 a 5,5 roku).

zelenaesmolda
16. lis 2019

@shakira007
pokud to DVOU MESICNI dite vyzaduje tak ano,od toho je mama na materske ne?
btw proc si davas lajky sama sobe? :D