Do kdy má mít miminko podloženou postýlku?

kyia
23. led 2015

Ahoj maminky, do kdy jste svému miminku podkládali postýlku, aby ležel z kopce? A kolik cm na výšku jste podkládali?

0508
23. led 2015

my jsme se ve čtvrtek vrátili z porodnice a matraci máme podloženou dvěma polštářema tak, že spí na té kratší straně postýlky, ne u té delší. Dneska jsem se ptala pediatričky jak dlouho a říkala, že ještě tak týden, s tím, že máme i monitor dechu, který ji po tom týdnu dám. Teď to nemá cenu, protože se bojím zbytečných falešných poplachů, kdyby ležel na těch polštářích. Zeptej se pediatričky, ta ti každopádně poradí...

melodygirl
23. led 2015

Je to kvůli ublinkávání, u každého dítěte je to individuální, musíš vypozorovat, některé do 3 měs. Nohy od postýlky jsem podkládala asi 20 cm, aby dítě bylo mírně naklopené, ale nesjíždělo, spíš míň, než víc. Pak jestli máš monitor dechu, tak je to pak dvojitá prevence.

jika10
23. led 2015

Naše malá měla reflux, tudíž jsme hodně vypodloženou postýlku měli až do cca 1 roku a vlastně do dnes má postýlku na straně, kde má hlavu, tak má zvednutou. V době kdy má rýmu, tak jí to taky pomáhá. Ale teď už budeme dělat pokojíček s velkou postelý a vypodložení už nebude.

tanak
23. led 2015

Postýlku jsme nepodkládali, ale po zjištění refluxu jsme pořídili takový polštářový "klín" z paměťové pěny, na kterém spala do 2,5 let.

agne
23. led 2015

Klidně celý první rok, polohovací klín (pod matraci), protože do roka miminko na polštáři nespinká... 😔

alboo
23. led 2015

@kyia já teda nevím, ale mě v porodnici říkali, že pokud dítě neublikává, tak se to zbytečně podkládat nemám že to zbytečně zatěžuje oběhový systém... což mě přijde logický
neměla sem já podloženou ani u novorozence a do ted nemám, ale ona není blicí dítě, jako když si hraje a hází sebou, tak ublikne, ale jinak ne

krystalka
23. led 2015

My jsme neměli postýlku podloženou vůbec, ale syn nebyl blinkací ani neměl žádné jiné problémy, neměli jsme ani monitor dechu....postýlku jsme podkládali jen když měl rýmu, tedy ne postýlku, ale dali jsme polštář nebo složené deky pod matraci...

espada
24. led 2015

@kyia Malá měla slabý reflux, takže jsem pokládala matraci klínem z molitanu cca 10 cm vysokým. Přestala zvracet v cca 4 měsících, navíc začala sjíždět dolů, tak jsem to dala pryč a měla jsem jen monitor dechu.