Dítě si stále tahá ouška

matyldik
29. led 2019

Zdravím, prosím o zkušenosti,zda si něčí ditko také stále tahá nebo tahalo uši. Malej to děla cca od 13 m,kdy si začal cucat palce. Druhou rukou tahá lalůček ucha. Děla to téměř cely den,když ho zabavim,tak vydrží chvilku,ale pak někam odejde a děla to dal. Už má jedno ousko pěkne vytahané. Zajímá mě,zda to přejde,co mám pro to dělat atd. Nic ho nebolí,k zubum to nemá,dr mi na to řekl,ze ho mám nechat být,ze s tím nic nenadelam. Tak mi možná spis zajímá zkušenost maminek,které už si tím třeba prošly 🙂 dekuju

clarres
29. led 2019
clarres
29. led 2019

@clarres Naše to začala dělat až ted a to ma 3,5. Děla to napr. při únavě nebo když je nervózní-🙂 asi takový zlozvyk. Možná to viděla i ve školce, ale to si nejsem jistá...

U nás to bylo k zubům. Některé děti to mají když jsou unavené. Též jsem to neřešila. Přestala sama🙂

gnozka
29. led 2019

Moje děti to dělají když je berou zuby. Klidně i dva měsíce před tím než se nějaký ukáže .

matyldik
autor
29. led 2019

Děkuji za reakce. Prave,ze myslím,ze to je zlozvyk,ze žádné trápení nemá nebo ze by byl unavený..proste jedna ruka v puse a druhá na uchu 🙂 jen mi prave děsí ten lalůček,aby za chvilku neměl uši až na zem 😁

puhelin
30. led 2019

Spis to bude zub. Ono to boli u korene a muze ho to tahnout na tvari az u ucha. Jak se tam vse rozjizdi, dela se prostor. Dej mu nejakou kousaci hracku, u nas to hodne pomahalo.

verunkanatalka
30. led 2019

Mě to dělá dcera (18 m) odmalička, hlavně když je unavená.. Nechávám to být, určitě to přejde samo.

jannym
3. únor 2019

Dcera to dělala taky a při tom si cucala palec, prostě se tím uklidňovala když byla unavená nebo nějak ve stresu, pak někdy okolo dvou let si místo ucha začla žmoulat pupík, má malou kýlečku...