Dezinfekce Sanitol na froté vkládačky

widowblack
4. lis 2019

Prosím o rady zkušenosti názory... dnes sem mela diskuzi s mojí mamkou co se týče vkládaček a praní - ona na nás -svoje děti - měla klasiku čtverce ty vyvářela , vyprala a žehlila ... což sama teď na ty froté vkládačky ( sama sem si je našila z vysokogramového froté určeného na vkládačky) že to je nesmysl to vyvářet .Ano prát na 60 , jenže moje pračka má na 60 strašně dlouhej program .... tak nás napadlo buď rovnou prát v sanitolu, nebo počůraný vkládacky před vypráním odmočit třeba na hoďku ve vodě se sanitolem a pak vyprat normal dětskym prášku na 40 a pak to ješte stejne budu susit v sušičce . Co vy na to ?

helulela
4. lis 2019

Já teda peru plíny na 60, ale k dezinfekci jiného oblečení občas používám Bambino mio prášek https://www.pilulka.cz/bambino-mio-dezinfekcni-... , přidává se jedna odměrka k prášku na praní.

widowblack
autor
4. lis 2019

@helulela děkuji za super tip !

zelenaesmolda
4. lis 2019

@widowblack
v cem je problem,ze ma pracka na 60 dlouhy program?vsak u ni nemusis stat a cekat az dopere,muzes to dat prat treba pres noc,rano do susicky a mas po starostech 🙂

widowblack
autor
4. lis 2019

@zelenaesmolda ehm ... v noci rozhodne prát nebudu a proste nechci prát obden skoro 3 hodiny plíny .....

zelenaesmolda
4. lis 2019

@widowblack
a nejde tam dat treba 60 na syntetiku?vetsinou je to kratsi nez 60 na bavlnu.
to mas celkem jedno jak dlouho peres,kdyz je program kratsi tak pracka musi ohrat vodu za kratsi dobu a vice sezere nez kdyz peres dlouho,proto jsou eko programy tak dlouhe 🙂
jestli to davas pak do susicky tak bych to klidne vyprala i na tech 40,bakterie znicis susenim.

widowblack
autor
4. lis 2019

@zelenaesmolda ja mám kombi - pračku se sušičkou takže ve finále by mi pak jela třeba 5 hodin místo 3,5 co peru a suším běžně ...a programy sem nastudovala horem dolem proto sem myslela že budu nejdřív odmáčet v dezinfekci a pak normál prát . Docela se mi líbí ten tip na praci dezinfekci od paní nad naší konverzací

zelenaesmolda
4. lis 2019

@widowblack
tak zkusit to muzes,ja bych s chemikaliema byla opatrna kdyz to jde rovnou na prdelku,hlavne dobre vymachat,treba i dvakrat 🙂
co treba zkusit ocet misto nejake chemie?

widowblack
autor
4. lis 2019

@zelenaesmolda no právě proto mě upoutala ta dezinfekce viz výše... a na prcku přijde ještě bambusová separačka 😉
Ale i ten ocet mě napadl ....

zelenaesmolda
4. lis 2019

@widowblack tak vyzkousej a uvidis 🙂

uzuuuzu
4. lis 2019

Taky používám látkové pleny a mám u pračky koš s vodou ve kterém mám trochu sanytolu a ty pleny házím tam a tak jednou za dva-tri dny přehodím do pračky a vyperu s dětským práškem. Peru je teda na 60, ale s tím sanytolem jsem spokojená a malá neměla žádnou vyrážku po tom, nic.

zelenaesmolda
4. lis 2019

@uzuuuzu
nesmrdi to?

veronikav31
4. lis 2019

@widowblack já dávám Sanitol desinfekci tam kam se dává aviváž(tu nepoužívám vůbec)+dávám jedno máchání ještě navíc a pohoda.Používám na prádlo(trička,tepláčky)i na spodní prádlo jak pro syna tak pro dcerku i pro nás a pohoda.Prádlo ještě žehlím a nemáme problémy žádné,hlavně dcerka je bez gynekologických problémů

lolam10
4. lis 2019

@widowblack no principem prani u latkovani je co nejdelsi praci cyklus na 60st..ja obcas pridam sanytol do prani plen ale jinak peru na 60st aby se znicily mikroorganismy,nespolehala bych v tomto na chemii(sanytol)...jinak ono vam nikdo neporadi presne,nikdo nevidime co v tech plenach zije ale ja verim tomuto...a ja peru 30min machani(abych vymachala moc),pak 2,5h praci cyklus na 60st a pak znovu 30min machani (na odstraneni ev.zbytku prasku),tedy 3 praci programy a kazdy druhy den a vubec me to neobtezuje...nevim zda uz mate dite nebo teprve cekate ale tohle mi prijde to nejjednodussi v mem dnu😉

zelenaesmolda
4. lis 2019

@lolam10
neni lepsi vymachat to v umyvadle nebo v kyblu nez to strkat do pracky?

starbucks
5. lis 2019

Já bych pleny pouze na 40st neprala. Bála bych se, že se nezničí všechny bakterie.
A sanytol dávám do každého prani místo aviváže.

agripina83
5. lis 2019

Já používám Bambolíno plenky a jedině v octu máchám, nikdy mne nenapadlo dávat to do dezinfekce. A peru na 60, máme extra program dětský prádlo je to i z předpírkou ale zase ždíme na 800 takže pak to ještě dávám na 1x máchání a ždímání, sušičku nemám.

palacinka_marmeladova
5. lis 2019

Používám látkový pleny,peru na 40 a dezinfekci nepoužívám.Přijde mi to kontraproduktivní.Občas naleju do praní ocet a tím to hasne.

lolam10
5. lis 2019

@zelenaesmolda urcite nemachat a nakladat do vody,plenky se nemaji skladovat na mokro,davam je jen tak aby pocurane obschly navic nemam cas kazdou extra rucne machat a zdimat(!) A ani se to tak delat nema...

uzuuuzu
5. lis 2019

@zelenaesmolda Mám koš s víčkem a ten sanitol voní pěkně, takže není vůbec znát že to v té koupelně je. Jako nenechám to tam týden, ale denne neperu 😉

zelenaesmolda
6. lis 2019

@lolam10
fakt?proc ne?

lolam10
6. lis 2019

@zelenaesmolda v mokru se rychleji mnozi bakterie

zelenaesmolda
6. lis 2019

@lolam10
tak to je logicke ale kdyz je pak vyperes a vyzehlis nebo das do susicky tak ty bakterie stejne zabijes ne?

lolam10
7. lis 2019

@zelenaesmolda a co kdyz ne vsechny?kdyz jde skladovat na sucho prijde mi to lepsi...

zelenaesmolda
7. lis 2019

@lolam10
tak 100% sterilni neni nikdy nic ale vysoka teplota nad 100 stupnu zabije vetsinu bakterii takze zehlicka,ktera zehli na 200 nebo susicka je docela spolehlivy zpusob 🙂
bakterie jsou dobra vec,nejsou vsechny zle.