Dcera nechce pít. Máte rady, tipy?

roxanalit
25. bře 2022

Ahojte maminky, mám s dcerou (15mesicu) problém pít. Byly jsme týden v nemocnici pro dehydrataci,horecky,akutní střevní potíže,afty, syndrom ruka noha ústa. Po týdnu nás pustili a za den a půl jsme tam byly znova. Dcera mi doma skoro nic nepila,měla teplotu a jednu plenku pocuranou. Teploty máme navečer už jen zvýšené do 38C. Trosku se mi rozjedla (presnidavku,par lzicek obědu) a v průměru vypila 400ml za den a zbytek dokapavala infuze. Dnes po 5ti dnech nás zase pustili, dcera už trosku papa, ale proste pít nechce. Dnes vypila v nemocnici 250ml a doma 40ml a čekám co vypije ještě teď jak půjde spinkat. (Pije mléko,není kojena od měsíce). Už jsem zkoušela různé formy pití a stylu- stavy,džus,čaje,hrnky,stříkačky,pítka,všechno) ale proste nechce. Nemoci už vymizely,afty taky ale pít proste ne. Za odpoledne měla nacurane jednou v plence. I když je šťastná, má kruhy pod očima a nepřijde mi úplně zdravá. Před tím mi vypila cca 800ml za den. Teď s těží půlku. Na ni jde po páru dnech poznat ze je dehydratovana. Má vpadle oči, je podrazdena, sucha. Nějaké rady nebo tipy? Muže mít nějakou poruchu? Já doufám a stále verim ze de to zprávi,přece nemůžeme dvakrát do měsíce být týden v nemocnici aby ji nakapali a pustili domu,ze se rozpije. Neměla jste taky problém s ditkem? Moc děkuji za rady 🍀 fotku prikladam s dneska jak jsme přijely s manželem domu 🙂

lidija1234
25. bře 2022

V nemocnici van neporadili jak pomalu zas rozpit? My pijeme taky docela málo cca 150ml čaje a tak cca 4x za den 90 ml mléka. Ale malý čůrá často a prospívá. S tímhle zkušenost nemám ale není možné jít na ni pomalu než se zase rozpije? Nabízet ji třeba to co víte že ji nejvíc chutnalo a dát tomu pár dní 🙏🍀

novamamina
25. bře 2022

A když pije um, tak ji udělat jedno navíc, které bude ale jen obarvena voda tím mlékem? Co vyvary, to neji?

novamamina
25. bře 2022

Ještě mě napadá udělat vodovou zmrzku? S nějakým ovocem?

roxanalit
autor
25. bře 2022

@lidija1234 v nemocnici mi nic nového neporadili, krom toho ze mám nabízet a vyzkoušet jiné pití, ale to jsem vše udělala a dělám 🙂 Malá taky prospívá, ale pro ni je to malo, ona mi tak pila 4 dny jak měla teploty a bylo to na ni poznat ze je dehydratovana. Některým dětem malo tekutin stačí, ale některým ne a pravé jde pak poznat dehydratace 😒 No uvidíme co teď ty dva dny, každopádně v pondělí musíme stejně k doktroce, takže ji to všechno řeknu a třeba poradi nějaký zázrak,nebo se to zlepší 🙏

roxanalit
autor
25. bře 2022

@novamamina ona to pozná ze to není mléko a nevypije mi to, já ji zkoušela pravé prohodit flašky na mléko z čeho mi pije a dat ji do toho jiné pití, ale začne kývat nenene a nedá si to pusy. Polévky mi ji,ale jen par lzicek a pokud je to vývar,tak jen nudle a vodu mi vyplivne… 😏

martt
25. bře 2022

@roxanalit Muj syn také nechtěl moc pít. Tenkrát nám hrozila také nemocnice kvůli dehydrataci. U nás nakonec zafungovalo z toho udělat legraci a lumpárnu. Třeba mu moje mamka lila vodu do víčka od neperlive vody. Nebo jsme si hráli na pejsky a ja jsem dala vodu do misky a z toho jsme jakoby pili. Vim ze to není moc vychovne , ale v tu chvíli jsne byli rádi, že alespoň něco funguje , že něco málo vypije.

roxanalit
autor
25. bře 2022

@novamamina to bych mohla ještě zkusit 👍

roxanalit
autor
25. bře 2022

@martt dneska jsem zkoušela si sni hrát a dělat srandy ze strikackou ale po hodině hraní jsem fo ni dostala jen 20ml… já pevné verim, ze se to zlepší. Nechci jet zase do nemocnice, už kvůli tomu, ze malá je tak,ale opravdu tak rozpichana a prepichana z těch kanyl. Kdy ji to teklo vedle, hlavu měla jak mimozemšťan, ze i sestře se udělalo zle a proste u nás zajistit kanylu je nadlidský výkon 😟

tulipdona
25. bře 2022

Hele a jak to má s jidlem? Zkusila bych nabídnout melouna, má hodně vody a tím, že je sladký by ji mohl chutnat.

roxanalit
autor
25. bře 2022

@tulipdona jidlo mi pozobe po lzickach, jogurtu a presnidavky sni taky par lzicek. Zatím toho moc nesni vzhledem k tomu, ze mi 10dni nejedla vůbec nic 🙂 melou u nás neprošel :/ nechutna ji všechno ovoce i když je sladké 😒

atraps
25. bře 2022

@roxanalit v 10 mesiacoch sme skoncili tiez na kapackach, po 2 tydnech v nemocnici zacala pit, ale malo. jedina vec co u mna zafungovala bola striekacka, proste kazdych 20 minut par ml. ted ma 6 let a pije v pohode.... u nas nezafungovali ziadne hrnicky barevne, vicka atd. viem, ze maminky niektore striekacky neuznavaju, resp.nasilne piti, ale kto nezazil konkr.situaciu, tak nepochopi...

roxanalit
autor
25. bře 2022

@atraps ano, taky dávám caj aspoň přes strikacku, davala jsem v nemocnici a dnes i doma. Je to pro ni trosku zajímavé tak mi aspoň par ml pocuca 😏

zizkmi
26. bře 2022

@roxanalit sice je jeste mala, ale co ji nachystat na nejake vhodne misto konvicku s vodou, cajem, dzusem at si zkusi nalit sama a napit se. Syn jak si zacne sam nalevat, tak vypije docela dost. A jak napadlo novamamina, tak bych zkusila hodne naredene mleko. Dat misto 4 odmerek jen 2, nebo 3. Syn se nekdy taky doleva mlekem na zizen a to mu ho pak vylozene redime.

roxanalit
autor
26. bře 2022

@roxanalit Ahojte holky, zase jsme v nemocnici…. Já už nemám slov 😟 Malá se ráno vzbudila o půl 6 a začala kaslat a trosku se pozvracela. Za hodinu jsem ji dala trochu mléka , to vypila a hodinu na to začala šíleně zvracet. Tak jsme volali do FN a řekli ať dojedeme. Já jsem už byla na doktorku hnusna, ze nás už dvakrát propustili a dcera není zdravá. Ať ji okamžitě začnou vyšetřovat jestli nemá něco se žaludkem. Velice se doktorka udivila, ze pije mléko když má mít dietu a bezmlecnou stravu. Takže jsem ji řekla ze mléko pije celou dobu co byla v nemocnici ze to je její jediný zdroj tekutin. Dali nás zpátky na oddělení a už i sestra říkala ze to není normální ze musí mít jiný problém který nesouvisí s tím proč jsme tu byli. Dali mi zapravdu ze jsme se s manželem rozcilili oprávněně. Malá je už celá modrá a rozpichana, dneska kanylu pichli až na popáté. Jsem uz úplně hotova za malou 😒😳🍀

atraps
26. bře 2022

@roxanalit to je mi lito, snad se to rozhybe s vysetr.... abych se znova predeslo neprij. udalostem, hlavne dite

novamamina
26. bře 2022

To je mi vás moc líto. Myslím na vás. Ozvi se až se dozvíš něco nového

luhana
27. bře 2022

@roxanalit
To je mi líto, taková krásná panenka. Ať je jí co nejdřív líp a můžete jít domů.🍀

klokanka31
27. bře 2022

@roxanalit Tak už doktoři něco ví?

roxanalit
autor
27. bře 2022

@klokanka31 Malá má dietu, kapacky. Zítra by měla jít na sono a mělo by se to začít nějak řešit. Je víkend takže tady pokud nejde o život vše počká do pondělí…. Každopádně malá alespoň nezvracela,zato já už třikrát… má pořad prujem a odpoledne dlouho spala tak si aspoň trosku odpočinula. Jakmile budu zítra něco vědět,dam vědět. 🙏🍀

klokanka31
27. bře 2022

@roxanalit To je hrůza, jednou jsou doktoři v práci tak ať něco dělají,víkend nevíkend ne?🤬 A ještě když jde o takhle malé dítě... Moc držím pěsti ať se co nejdříve uzdraví 🍀🍀

klokanka31
1. dub 2022

@roxanalit Tak jak to vypadá?

roxanalit
autor
2. dub 2022

@klokanka31 Jsme stále v nemocnici, ve středu vypadala už dobře,papala i pila a večer obrat - teplota, bolest bříška, pláč… Takže jsme dostali zase teploty a k tomu kašel,rýmu. Vypila už 700ml a zase trochu méně pije,takže pořad bojujeme s nějakými viry. Všechny vyšetření má ok, takže už opravdu nevím. Máme zvýšené teploty skoro cele dny. Dostává kapky na kašel,rýmu, probiotika a ještě se dokapava infuze. K tomu máme nazelenalou stolici a v ni hleny které nejspíš malá polyká jak ji to teče. To jsem ještě nezažila, jsme tu skoro v kuse od 13.3. když pominu ze jsme byli dvakrát “par hodin doma”. Snad už to bude ok. Už mám taky poslední tři pracovní dny abych stihla 1.screening do 14tt a jít na krev, co už vpodstatě odkládam 3 týden 😏 hlavně ať je malá v pořádku už a jsme doma ❤️🍀

klokanka31
2. dub 2022

@roxanalit Jak ale může mít všechny vyšetření dobrý když asi něco bude špatně? Je mi vás moc líto, snad už bude brzo v pořádku...🍀🍀

roxanalit
autor
2. dub 2022

@klokanka31 Prý je to viroveho původu a těch viru je spoustu a testují jen některé. Dneska večer měla zase teplotu a zvracela, takže jsme dali čípek a už naštěstí spinka ❤️ Buď máme takovou smůlu ze opravdu jsme chytli jednoho bacila a po něm další nebo už opravdu nevím 😩 moc děkujeme 🍀❤️🙏

klokanka31
3. dub 2022

@roxanalit A nevypozorovala sis po čem zvrací?

roxanalit
autor
3. dub 2022

@klokanka31 uz jsem říkala ze mi přijde ze když přes den začala víc jist ze ji večer bolí brisko, uvidím jak dneska, taky mi dneska papala tak uvidíme jak na tom bude večer, pokud ji bude zádě bolet brisko nebo zvracet tak to musí mít z jídla ze ji proste něco vadí. Já jim říkala ať ji udělají testy jestli nemá nějakou alergii nebo nesnášenlivost na něco. 🫣

klokanka31
3. dub 2022

@roxanalit To by mohlo být 🤔

novamamina
4. dub 2022

@roxanalit teda to je masakr.... Držím palce