Daly byste dítě do školky, když jste doma s mladším?

lucka662006
3. únor 2015

Ahoj maminky, male budou za mesic 3 roky a mam moznost ji dat jiz do skolky (obecni, ne draha, dobra skolka), bud ted na jare nebo v zari. Nemusim ale, jsem stejne doma se synem, kteremu byl jeden rok. Dali byste malou do skolky nebo ne? Vyhody - bude si hrat s dalsimi detmi a vice se socializovat, nevyhody - bude nosit malemu domu nachlazeni nebo se ji bude po nas mozna styskat. Potrebuji se rozhodnout. Intuice mi rika, ze bude stacit v zari, co myslite?

nonacek
3. únor 2015

ano, dala bych starší do školky 😉
✌✌✌✌

sabuse1
3. únor 2015

rozhodla bych se spíš podle něj jak moc ho to táhne k dětem a jak to bude snášet, ostatně můžete to zkusit a když to nebude k tomu doma si ho můžeš nechat vždycky🙂
Já mám ty první 2 od sebe 19 měsíců takže Nelču jsem dávala do soukromé školky ve 3,5 letech na 2 dny v týdnu aby byla mezi jinýma dětma, pak jí aspoň nedělal problém přechod do státní školky, byla zvyklá na řád.
Vítek do školky taky chodil ještě před narozením Emy a určitě mu to jen prospívá, Ema byla ze začátku dost náročná, chtěla se pořád chovat a na něj nebylo tolik času takže mu ve školce určitě bylo líp.
Momentálně to funguje tak,že dopoledne se věnuju Emě, uvařím si, uklidím a odpoledne když je vyzvednu ze školek už se věnuju jen jim což bych řekla,že jim vyhovuje, dopoledne se vyblbou ve školce a odpoledne má máma čas

novina
3. únor 2015

Já bych dala i teď na jaře. Pokud by byl problém, stýskalo se jí a plakávala ve školce, tak si ji vždycky můžeš vzít domů. Záleží jaká je povaha, můj syn je hodně společenský a v kolektivu se cítí dobře, tak doufám, že nebude se školkou problém.

misahorackova
3. únor 2015

Já jsem byla ve stejné situaci a taky jsem nad tím přemýšlela. U nás ve školce je o místo celkem pranice, tak jsem syna nakonec do školky přihlásila a že to zkusíme - buď se mu tam líbit bude a bude chodit nebo uvolníme místo někomu dalšímu. Nakonec jsem byla ráda, že jsem se takhle rozhodla, syn se vždycky ráno moc těšil do školky a odpoledne zase na nás domů 🙂 Ale měli jsme to teda takové volnější, často chodíval domů po obědě a když chtěl být s námi doma, omluvila jsem ho...

kooblich
3. únor 2015

pokud máš možnost a je místo ve školce tak ano. Však ji nemusíš dávat na celý den aby si zvykla . Nemoci nosit bude,ale to je normální ( i když je to opruz 🙂 ) A taky si sama odpočineš. Já bych určitě dala ,ale to je jen můj názor 🙂

pkolin
3. únor 2015

Pokud je ve školce volno, tak bych neváhala ani minutu! A pokud to nepůjde, stýskání atd. tak nemusíš dítko dávat, ale bude zapsané a příští rok už by nemuselo být volno. Já osobně nejsem velkým zastáncem školem, pokud to dítě vyloženě do školky netáhne, ale když si uděláte např. rituál, že tam bude chodit úterky a čtvrtky jen do oběda, tak to bude zpestření a pomalu si zvykne a za rok už pak může chodit denně... A je fakt, že ten věk 3 roky je akorát na to, aby si dítě začalo zvykat. Mám zkušenosti, že např. 4 nebo dokonce 5 leté si mnohem hůře zvykají ☹

ililina
3. únor 2015

Dala bych především na svoji intuici. Také jsem měla 3 letou doma spolu s půl roční, a jsem za to ráda. Šla do školky, když jí bylo 3,5 a nic jí " neuteklo ".

pavlinka_zetko
3. únor 2015

Ano. Mám staršího ve školce, když jsem doma s mladší a je to super. On je ve školce šťastný. Ani kdybych se na hlavu stavěla, nedokázala bych mu dát tolik co školka. Kamarádi na hraní, nové hračky, autorita v paní učitelkách, vzdělávací program, taky ve školce zase začal spát po obědě, takže v šest hodin není protivnej jak opice. Ano ze začátku se mi stýskalo. A taky když donesl domů nějaký bacil, tak to chytila i ségra. Ale to promořování prostě přijít musí a je lepší, když se ségra promoří teď, dokud jsem doma, než až půjde do školky a já snad třeba do práce. Takže určitě ano. Kdyby to tam nedával a zjistila jste, že je na školku ještě brzo, tak vzít ho zpět můžete vždycky.

zlababa07
3. únor 2015

Byla jsem v podobné situaci, mladšímu necelý rok, staršímu necelé tři. Se mnou doma se viditelně nudil, občas jsem mu říkala, že si s ním teď právě nemůžu hrát, protože třeba zrovna vařím nebo musím dělat jiné maminkovské povinnosti, ale že ve školce by si s ním děti hrály (tak trošku manipulace z mé stran, ale v dobrém 😀), až mi pak jednou sám odpověďěl, že by tam teda chtěl. Začal tehdy chodit do soukromé na 2 dopoledne v týdnu, později i se spaním a bylo to fajn pro nás všechny. Zároveň pak díky tomu bez problémů a jediné slzičky zvládl přechod do státní školky na 5 dnů v týdnu, to mu byly necelé 4 (je listopadový).
Takže pokud se tvá dcerka školce nebrání, zkusila bych to a uvidíš. Když to nepůjde nebo by to bylo přes odpor, nechala bych to plavat a dala jí opět až v tom září 😉

thesun
3. únor 2015

za mě ano, bude v kolektivu podobně starých dětí, bude se společensky zařazovat a vzdělávat ve skupině... pokud bude domu nosit bacily což asi první rok bude tak se tím promoří i mladší sourozenec a bude mít lepší imunitu.

madre1
3. únor 2015

Ano,alespoň toho mladšího promoří nemocemi a až se po MD vrátíte do práce,nebudete muset být tak často na ošetřovačce.Každý si myslí,že čím délé dá dítě do MŠ,tím méně bude marodit,ale není to pravda.Pouze se to odsune a dítě si projde tak,jako tak.Je lepší mít absenci v MŠ,než jí pak řešit v ZŠ 😉

kopretina82
3. únor 2015

Ano 🙂.

glimmer
3. únor 2015

ano dala, prospěji jim kolektiv. mám to tak starší začala chodit do školky a byla jsem doma s mladším. Nejdřív shodila po O domů a pak sama chtěla ne celý den, protože jí bylo líto, že jiné děti tam spí a ona ne 🙂

lucyjanek
3. únor 2015

Ja nedala,nebylo teda jisty,ze by mi ho vzali,ale ani jsme to nezkouseli..Malymu byli v zari teprve 4 mesice a tech nemoci jsem se bala..Ale hlavne taky starsi syn ma velke problemy s jidlem,takze i tohoto duvodu jsme spolu doma. Ted uz do skolky pujde.

hansed
3. únor 2015

Pokud by bylo místo (a moje dítě nezabíralo místo pro dítě pracující matky), dala bych ji. Od září. Kdy celý kolektiv najíždí na rytmus, režim a pravidla 😉

curdibilka
3. únor 2015

Dala bych ji od září. 🙂 Socializace ve školce je nenahraditelná. 🙂

ronyx
3. únor 2015

Malému byly 3 roky v prosinci,já jsem v 9 tt těhotenství a malého mám doma,jelikož jsem na nemocenské.Ve školce byl několikrát a nelíbí se mu tam,nechce tam být a já ho nenutím,když nechce nechce,jsem doma tak nevidím důvod abych ho tam nutila.Máme domeček,zahradu,takže nesedí pořád doma a s dětmi je také v kontaktu,sestra má 2 a kamarádky také 🙂 Pravda je,že jsem to zkusila,je spousta dětí,kterým se ve školce líbí a chcou do ní chodit.Kdyby to byl malého případ,určitě bych ho tam vodila i přes to,že jsem doma.Takže za mě vyzkoušet a uvidí se 😉

heduska82
3. únor 2015

Staršímu budou 3 v dubnu. Ředitelka sama mi řekla, že je blbost ho tam dávat od dubna na 2 měsíce, že budeme na jaře chodit spolu na zvykačku a od září normálně nastoupí. A upřímně? Už se nemůžu dočkat. Těším se na chvíli klidu a na to, že nebudu muset pořád na něco odpovídat. A i on se těší, má děti rád a určitě se mu tam bude líbit, je hodně společenský. 🙂 Navíc tam zažije jiné věci než doma s mámou a s ročním bráchou...

terka_85
3. únor 2015

Ahoj. Také jsem doma a čekám druhé mimčo. Syn chodí do školky od září, po obědě ho vyzvedávám. Jak píšou holky, dala jsem ho tam hlavně kvůli kolektivu. Ve školce se mu moc líbí, má plno kamarádů a chodí tam moc rád...

iluss
3. únor 2015

Já bych jí dala do školky až od září. Teď nastoupí už do rozjetého kolektivu, aby si tam nepřipadala, že tam nezapadá, když už se ostatní znají a mají své partičky. Od září ta budou všichni na novo a budou mít stejný začátek.

misar91
3. únor 2015

Dala bych ji do skolky.ja mam sice teprv jedno ditko ale jsme furt nemocny ikdyz mezi deti neprijde...a mala potrebuje kontakt se stejne starymi detmi a tvuj malej zase aby ses mu naplno venovala 😉

luckamb
3. únor 2015

Rozhodně do školky. Malá šla do školky, když synovi bylo 7 měsíců a za celou dobu, přinesla nachlazení domů dvakrát a je tam maximálně spokojená.

marcela1986
3. únor 2015

Já bych si nejdříve zjistila, kolik dětí berou ,abych nikomu nezabírala místo.
Mě docela naštvala naše pí.ředitelka minulý rok u zápisu. Brala děti matkám co jsou na rodičovské
dovolené a těm matkám co musejí do práce a nemají hlídání , tak třeba ne a to jen kvůli tomu, že bylo
dítě třeba jen o 2 měsíce mladší :(
Když jsem se ohradila, tak mi řekla ať si to vyřeším s maminkama .
Nakonec jsem se odvolala a ejhle místa byly .
No a samozřejmě maminky co jsou doma třeba s druhým dítětem, tak tam davájí prcky jak se jim chce 🙂

helabella
3. únor 2015

Nedala bych 🙂 Nic jí neuteče, do září je to vlastně jen pár měsíců. Užije si brášku se kterým teď začne být ta pořádná legrace 🙂 A užije si čas s maminkou.

polaks
3. únor 2015

ÁNO,aj ja som dala,nechodil tam síce na celý deň a občas som ho nechala aj doma.takže aspoň na pár hodín v týždni určite áno..

lu777
3. únor 2015

určitě bych dala - děti se ve školce naučí mnoha věcem, hlavně tomu co pak potřebují do školy 😉 (práce v kolektivu, trpělivost, vycházet se spolužáky atd.)

ale dala bych až od září... dá se i vyzvedávat po obědě - ale třeba mým dětem to moc ani nevyhovovalo, sice ráno se jim třeba nechtělo se oblékat, ale odpoledne kdykoli jsem přišla tak to bylo uprostřed hraní a nechtělo se jim domů... teď jsou větší a starší už chodí do 1. třídy, takže se domluvíme a vyzvedávám po obědě podle toho jak můžu z práce - většinou tak 2x do měsíce...
fakt je, že u nás je prímová školka a hezká zahrádka, to doma nemáme, takže jsem nikdy nebrala jako mínus z jejich pohledu, že tam jsou 🙂

jinak u nás starší ze školky moc nemoci nenosil, nemusí to být pravidlem.. doporučuju dávat např. probiotika a k tomu rakytník, super je taky Flavocel nebo koupele v Balneolu 😉 (to i při nemoci)

milmic
3. únor 2015

Já jsem dceru dala, ale jenom proto, že ona strašně chtěla. Bereme to dost volně - jdeme / nejdeme. Nakonec je ale pořád doma. Bud nosí nemoci, že onemocníme, anebo je doma proto, aby nemoci nenosila. 😀 Jako třebas ted, všude straší chřipkovou epidemií a já jsem za celé těhotenství byla zdravá zatím jenom 3 týdny.

Já osobně jsem dceru dávat nechtěla, ona chtěla moc, takže jo. Je ale pravda, že jí to hodně posunulo, líbí se jí tam, mají tam zase jiné činnosti, kolektiv a tak. 🙂

shine2015
3. únor 2015

za mě - šla bych se tam s ní podívat a kdyby chtěla, tak já bych ji od září dala, pokud bude chtít....a i když by pak nechtela, tak ji stáhneš....ale žádné násilí nebo že musí apod...

babbota
3. únor 2015

Já bych dalaurčitě a myslím, že od září to stačí. Taky jsem s ročním synem na RD a tříleťák chodí od října do škloky. A evidentně mu školka velmi prospívá 🙂

ckei
3. únor 2015

@lucka662006 nedala 😉