Co s dudlíkem v noci?

jaja_xx66
23. říj 2019

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,zda jste někdo řešil,jak odnaucit miminko na spaní s dudlikem popřípadě, jak ho naučit,aby si ho vzalo v noci samo? Synovi bude devět měsíců. Dost často se v noci budí a chce ho podat a teď jsem četla v knize Každé dítě může dobře spát,že by ho mít na spaní neměl a nebo by si ho měl umět sám dát zpátky. Ráda bych se už konečně trochu vyspala,ale vím,že když ho to budu odnaučovat,tak to bude s pláčem a nervama a moc se mi do toho nechce.

priscilla90
23. říj 2019

Dceři budou v prosinci 3 roky, dudlík na spaní má pořad. 😬 Je to ostuda, v noci občas knoura, protože ho nemůže najít a tak musím jít já a dat ji ho..... Je to pro mě poučení pro druhé dítě (rodim každým dnem), ze tam to budeme dělat razantněji. U dcery letos zkusíme dat dudlík certovi nebo teď miminku. Ale úspěch je, ze dudliky byly 3 a postupně už dva sama vyhodila, protože byly hnusny. 😀

alcar
23. říj 2019

Jednoduché...prostě sebrat a už nedat. Pár dní vydržet řev (u nás jen jeden den). Doporučuji sebrat dudlík do 1,5 roku max. Pak už by mohl být problém.

megi89
23. říj 2019

Malej má rok a půl a má u sebe 2 dudlíky, takže si vždy najde buď jeden nebo druhý...

zelenaesmolda
23. říj 2019

@jaja_xx66
dcera ma 18m a kdyz ji v noci vypadne dudlik tak ji ho musim podat,nevidim v tom problem

@alcar proc by to mel byt problem,ze ma batole dudlik?

kata267
23. říj 2019

@jaja_xx66 souhlasim, sebrat idealne dudel...ja mam ted doma problem u 3lete a 2lete, uz me z neustaleho hledani dudlu cukaji nervy, taky cekam.na mikulase, odevzdam mu je pred nima aby pochpily ze je ja fakt nemam nikde schovany a budu muset prezit obdobi strasnyho revu, ze neni 🙈

kata267
23. říj 2019

@zelenaesmolda problem to neni ted, ale holt nektery deti jsou.pak na dudel totalne uvazany (moje) a pak v tech 2-3 letech uz me to fakt rozciluje kdyz v noci vstavam tak 20x a hledam v posteli zapadly dudliky 😕

zelenaesmolda
23. říj 2019

@kata267
ja ho pripinam na ten klip na dudlik k pyzamku takze ho nemusim nikde pak lovit

kata267
23. říj 2019

@zelenaesmolda jak stare je mimco? Me prijde ze ty moje spi v takovych pozicich a tak se vrti ze by snad zapadl dudlik.I s tim klipem 😂

kata267
23. říj 2019

@priscilla90 soucitim 🙂 ja kvuli mladsi furt odkladam reseni dudliku protoze ji rostou neustale nejaky zuby 🙈 ale musim.se k tomu.donutit a sebrat ho obema zaroven, ony si ho vydupavaji kdykoliv kdyz jsou unaveny, nastvany atd.takze furt...a me uz to fakt nebavi...to bude strasnej rev 🙈😀

zelenaesmolda
23. říj 2019

@kata267
rok a pul,taky se hodne vrti ale ma to pripnute k pyzamu tak to nema kde zapadnout 🙂

priscilla90
23. říj 2019

@kata267 Ano, přesně tak, když má záchvat, problém, jde si hned pro dudlík a ten ji aspoň trosku uklidní..... Takže jsem asi i trosku pohodlná.... ale to noční hledání dudliku je zlo. 😬 Sama si ho proste málokdy najde.... uvidíme, jak to půjde, držím moc palce, ať to klapne s co nejmenším revem😀

alcar
23. říj 2019

@zelenaesmolda v pozdejsim veku je vetsi problem ho pak sebrat. Mam to overene u sebe (sebrala jsem vsem deckam do 1,5 roku) a kamaradky, ktere nechaly do dvou let, ted maji problem.

kata267
23. říj 2019

@alcar souhlas, budu mit vyrazny problem a rovnou 2krat 🙈

alcar
23. říj 2019

@kata267 a to nemluvim o tom, ze kazdy zubar rekne, ze dudlik idealne do roka odbourat kvuli zubnimu skusu.

areh
23. říj 2019

Syn ho nemá od roka a 3/4. Dřív ho měl jen na spaní, to bylo v pohodě. Ale čím dál víc ho začal vyžadovat přes den a to mi vadilo hodně. Navíc ho měl děravý. Jednou jsem mu ho chtěla vzít a on se roztrhl a problém vyřešený. Řekla jsem, že je dudlík rozbitý a pochopil to 😉

aviho
23. říj 2019

Kup si svítící dudlík, v noci ho dobře uvidíš 🙂
Náš nejmladší se o dudlík připravil sám asi ve 2 letech, protože si s ním hrál, pak si ho někam dobře uklidil a nemohl ho najít. Takže začal usínat bez něj. Asi 14 dní si na něj před usnutím vzpomněl, vždycky jsem mu řekla, že jsme ho ještě nenašli, řekl dudu není a usnul 🙂

nazka
23. říj 2019

@jaja_xx66 přijde čas, kdy si ho začne sám podávat. Nebo měj víc dudlíku kolem něj. Násilím bych mu ho nebrala.. Mluvím teda z vlastní zkušenosti, že dcera ho pak vyžadovala ještě víc. A když byla připravena, dudla se vzdala dobrovolně a úplně.. Bylo jí asi 2,5 roku.

malytlustyhroch
23. říj 2019

Syn mel dudlik na spani do 3 let, i svitici, ale sam ho najit se nenaucil vubec, pak se nastesti rozbyl a vyhodil, truchlil po nem cely strasny tyden. A pak jsem se po trech letech konecne vyspala! Jak to udelam s druhym ditetem jeste furt nevim. Kdyz se ti podari najit reseni dej vedet 🙂

kata267
23. říj 2019

@alcar ano to vsechno je pravda

kata267
23. říj 2019

@nazka no nevim teda to bych netvrdila nechat to na diteti...nekteri se ho proste dobrovolne nevzdaji

markii88
23. říj 2019

pokud chcete odnaucit tak sebrat a nedat vydrzet krik a nebo si zvyknout na to ze je nutne mu ho podat kdyz se vzbudi je jeste relativne maly na to aby si ho sam vecer nasel

jironymou
23. říj 2019

ja dceri rekla na roce a 2 mesice (necekala jsem, ze to pochopi) ze nam ho zhamal pes a ze dudu neni.3 dny pri uspavani a spani hrozny rvani.Furt chodila psovi koukat do pusy.Furt psovi rikala: dudu.Ale 4 den uz byl klid.Ale ty 3 dny jsem myslela, ze to fakt nedam a ze ji ho snad vratim nebo si to pujdu nekam hodit...

kristyn.g
23. říj 2019

Zkuste noční co svítí. Syn si umí v noci podat sám dudel tak od těch 8 m bych řekla. Chci dudel nechat tak do dvou let. Dokud mu bude vyhovovat.

zelenaesmolda
23. říj 2019

@kristyn.g
ja jsem ho mela ale je to uplne k nicemu,aspon teda ten od aventu,po chvili to prestane svitit

nazka
23. říj 2019

@kristyn.g
@zelenaesmolda já si ho zas naopak nemohla vynachválit. Ale měla jsem od mamu z dm, tuším..

megi89
23. říj 2019

Jojo, svítící je top. Malej má taky.

megi89
23. říj 2019

MAM a svítí už X měsíců

aviho
23. říj 2019

@zelenaesmolda Měla jsem od Mam a bylo potřeba nechat ho nasvítit, třeba u lampičky, svítil celou noc

zelenaesmolda
23. říj 2019

@aviho
jak dlouho se musel nechat nasvitit aby svitil celou noc?

kristyn.g
23. říj 2019

@zelenaesmolda Já mám mám svítí podle toho jak se nasvítí předtím celou noc nevydrží