Co děláte, když 4-6měsíční dítě nespí? Jak si hrajete?

pisisvori
10. lis 2014

Chtěla bych se zeptat, jak tráví čas vaše miminka, když nespí. Dcera do teď vydržela docela dobře na hrací dece, v lehátku, stačilo jen být okolo a byla spokojená, ale poslední dobou už hrozně vyžaduje pozornost a taky nosit....protože mám starší tak samozřejmě musím být někdy s ní, vařit, uklidit...ale nechci ji nechat zase moc zbytečně plakat....jak to máte u vás u těhle mrňousů co ještě nesedí...

U nás se vstává 4:30-5:30, vydrží vzhůru 1-1,5hodiny pak 30-60 minut spí, pak zase vydrží vzhůru tak 2hodiny a spí teď už jen tak 30-60minut (když ráno 60 dopo už jen 30 a naopak), pak zase vydrží 2 hodiny vzhůru a pak spí 2-2,5 hodiny pak už vydrží až do koupání v 18-18:15 (=3 hodiny)a v 18:30-19 spí. Takže toho času už je docela dost = 8,5hodiny. Už se sama občas otáčí na bříško a hračky jí baví, ale vše poslední dobou tak 10-15 minut a jak jsem dál od ní začne kňourat (většinou nepláče spíš hučí, bručí....🙂) Se starší jsme to moc neřešila, protože neustále plakala a skoro nespala, takže se celý den nosila, ale teď nějak na to nošení nemám sílu...jestli věk nebo celkově víc práce...

Pokud máte nosítka, je nějaké, do kterého jde dát rychle....zkoušela jsme manducu, ale to mi přijde docela zdlouhavé???

chroustinka
10. lis 2014

mam to presne naopak, starsi syn si vystacil sam s hrackama a pozorovanim okoli a me pri domacich cinnostech, stridala jsem mu ruzne hracky polohy, chvili si snim hrala pak zas chvili delala neco jineho, stridala sjem to aby pochopil jake je byt sam i hrat si s mamou. u dcery tohle absolutne nefungovala ac jsem se snazila delat vsechno uplne stejne stale jen rvala spokojena byla kdyz jsem ji mela na rukach. syna hodne bavil satek i na doma, dcera tam byt nemohla pac porad ublinkavala. tezko rict kazdy decko je proste jiny. a dceru treba hracky nezajimaly vubec spasa byla jakzacla chodit.

michl1
10. lis 2014

Tak nas maly se chtel taky nosit,ale mel smulu.Nechtela jsem ho to ucit.Mam kamaradku co ma temer 2 rocni dite a jelikoz byla v satku nosena,vyzaduje to i dnes.Toho bych se vyvarovala.

wenduliks
10. lis 2014

@pisisvori Nas maly vyzadoval pozornost a noseni od narozeni! 🙂 Takze jsem se mu venovala nonstop,v bdelem stavu,neuznavam metody "nechat vybrecet". Ja kdybych byla lezak,tak taky nechci byt nikde sama a odlozena. Mozna by to nekterym dospelym vyhovovalo,ze si jich nikdo nevsima,ale me ne. Takze jsem se timto drzela. Maly byl do 4mesicu noseny neustale,Manduca,jak pises, mi neprijde zdlouhava. Ja si ho tam nandam uz i ve stoje 1rukou. Ted ma 9mesicu,je usmevavy,pohodar,vsemu se rehta,lidi se neboji. Verim tomu,ze je to tim,ze jsem se mu venovala na 100% a nelituju toho. S hrackama si sam nikdy nehral, to zacal az ted. Takze rikat,ze si dite na noseni zvykne je nesmysl, protoze my jsme zivoucim a chodicim dukazem,ze tomu tak neni… 🙂 Domaci prace jsem delala pouze,kdyz spal,anebo kdyz se na 10min nekde zabavil. Jinak to s nim neslo. U nas plati spokojene dite-spokojena matka a naopak. Vysla jsem mu vstric v jeho pozadavcich a dnes jsem tomu rada. Neni vztekly,ani nervozni. 🙂 Ja muzu za sebe doporucit- venovat se,kdyz to mimco vyzaduje. Je to jen obdobi,ktere ho prejde. Drzim palce a pevne nervy, preji. 🙂

michl1
10. lis 2014

@wenduliks Tak logicky kazde dite je jine.A kdyz dite neustale nenosis tak neznamena,ze se mu nevenujes.

wenduliks
10. lis 2014

@michl1 Vsak ja odpovidala zakladatelce diskuze. O tvem diteti,ktere,jak pises melo smulu,jsem se nerozepisovala. 🙂

pisisvori
autor
10. lis 2014

@wenduliks jasně to jde , když máš jedno...dospělí se odbyde, žehlení počká....ale starší dceramusí jíst, musí mít čisté oblečení do školky a taky chci a musím být i s ní ne jen s miminkem....teď třeba starší byla nemocná...několik nocí jsme kvůli tomu nespala skoro vůbec(navíc už 4m vstávání každé 2 hodiny k malé), před den se jí musím věnovat, když jí není dobře....babičky nefungují, manžel přijde nejdřív po koupání....

pisisvori
autor
10. lis 2014

není to nic hrozného proti starší je zlatá a je i jasné, že je to prostě vývoj, že víc vyžaduje pozornost....prostě mě zajímají vaše zkušenosti, jestli zabrali nějaké hračky...nějaký způsob hry...nechci ji zbytečně "zhýčkat", ale ani nechat plakat
snažím se samozřejmě mít jí vedle sebe, aby viděla jak si třeba se starší malujeme nebo ji mám na klíně a se starší se učím logopedii, ale chtěla jsem znát i názor jiných a zkušenost, jestli to třeba pak bylo jen horší a pomohlo třeba až když seděla....

wenduliks
10. lis 2014

@pisisvori To chapu,ze kdyz jsou 2,je to pro mamu daleko narocnejsi. U nas tata taky chodi kolem 20h domu,takze vim,jak ti asi je. Ale rikej si,ze je to jen obdobi,ktere tvoji dceru zase prejde. Az se prekuli sama na brisko,vic a vic se bude zabavovat sama. Kazdopadne,co se tyka treba Manducy,tak maly v ni doma byt nechtel,jen venku.Takze doma mi byla na noseni stejne k nicemu. Teda krom uspavani,v ni uspavame doma do ted… 🙂

michl1
10. lis 2014

@wenduliks tak neslo nereagovat,dite se lepe vyviji pokud se dokaze zabavit i samo a ne jen se nosit,navic,nas syn je hodne samostatny,prospiva ukazkove a vztekly rozhodne neni a to se nenosil.Tak asi tak k tvemu nazoru.