Čištění zoubků 1 ročnímu dítku. Jak na to?

florida2001
21. čer 2022

Chci se zeptat jak a jestli cistite zoubky 1 rocnimu ditku. mala ma 9 zoubku a nenecha si ode me cistit zoubky. jak to resite?

michaela666
21. čer 2022

@florida2001 Nejdřív jsme seděly v koupelně na zemi a zuby jsem si čistila já. Potom dostala svůj kartáček a začala mě napodobovat. Ale nesměla jsem jí na něj sahat, jinak neotevřela pusu. Pár dní jsme to takhle dělaly i s blbinkama okolo a už si nechala zoubky vyčistit. Musela jsem jí ukázat, že je to vlastně hrozná sranda.

ekou
21. čer 2022

Je takovy kartacek co vypada jak kousatko. Jedna strana klasicky kartacek a druha strana jak kousatko. Takze dite dostalo tohle a hralo si s tim

zoli16
21. čer 2022

@florida2001 Manžel drží v sede na vaně a ja čistím. Zpíváme u toho bobra. Musela si zvyknout. Ráno držím ja a manžel čistí, ať jsme zapojení oba👍

intonace
21. čer 2022

Nám pomohl masážní kartáček při růstu zoubků a přechod na kartáček už byl v pohodě 😉 Chtělo to vysvětlit,nenutit a plivání se naučil hrozně rád 😁

pampeliska1313
21. čer 2022

Prvně jsem si cistila zuby před synem. Poridila jsem kartáček za par peněz aby ho měl na hrani a třeba ho i zuzlal a dávala mu ho i když jsem si cistila zuby já, občas jsem si vzala ten jeho kartáček a předstírala, ze si jim čistím zuby. Pak jsem mu koupila přímo jeho, kvalitní a po jídle jsem mu ho prvně dávala do pusinky a nechala ho. Ať si ho kouse třeba chvilinku. Když jsem viděla ze byl u zoubku, tak jsem mu chytla ruku a proste ho takhle vedla. Naštěstí se celkem nechá. Někdo da dítě na zada, proste hlavu mezi nohy a čistí v co nejkratším čase (pro ty děti co bojujou, zahlidla jsem to na netu, ale sama nezkousela) a má nějakou spesl pastu takže naštěstí nemusí plivat, protože to neumí samozřejmě. Ale četla jsem ze u malých děti je primární ta mechanická část odstranění plaku

rencinka87
21. čer 2022

Zasednout dite, hlavu mezi kolena a cistit.. Vzdycky predtim hodne vysvetlovani, premlouvani, ty vycistis mne, ja tobe atd - kdyz nic nepomohlo (jakoze u oboz deti bylo takove obdobi), zasedli jsme. Celou dobu rev, jak kdyz je nekdo reze, utesovala jsem, vysvetlovala, pak hned pomazlila. Ve vsech ostatnich pripadech jdu cestou domluvy a deti se snazim zbytecne do niceho netlacit, ale co se zubu tyka, neda se svitit..

ferda90
22. čer 2022

@florida2001 ahoj, taky si dám syna mezi nohy na zem a prostě čistím. Sice je to občas s kraválem trošku, ale to čištění nebolí a věřím, že časem to bude jen a jen lepší. Čistit zoubky se musí aby je neměl zkažené. Syn má navíc vrchní dvě jedničky a vrchní dvojku odštipnutou vypadá to, že se mu odlupuje sklovina, takže i dětská zubarka říkala, že mu zoubky musíme čistit a i ona ze začátku takhle svým dětem zuby cistila.

tasimia
22. čer 2022

@florida2001 od prvních zoubků si čistí sama.
Teď ji jsou dva roky a ví, že rano a večer jdeme do koupelny a čistíme společně. Nikdy jsem jí nenutila, neklekala na ní, vždy jsem se snažila ať to chce sama a vyplatilo se.
V obchodě nemůžeme jít ani kolem kartáčku, protože je chce a řve "isti,isti" 😂.
Chodíme co 4 měsíce k zubaři na kontrolu a zoubky zatim v pořádku a bez kazu.
Jinak jsem dávala malé kartáček i na hraní, takže si ho tak různě kousala, šudlala..
A nechávám ji čistit zuby i mě, vysvětluji.
Aby jsme měly zoubky čisté a v pořádku.

ferda90
22. čer 2022

Prostě každé dítko je jiné, některé si zoubky čistit nechá, jiné musíš zaklekávat. Ale co říkala na dentální hygieně, tak by se mělo dětem dočišťovat zoubky, ony sami si je tak dobře nevyčistí. Jsou třeba rodiče, kteří vysvětlují a stejně je to na prd a dítě si zuby čistit nechce, zaklekávat nechtějí, tak jim ty zuby nečistí třeba vůbec🤷‍♀️

tasimia
22. čer 2022

@ferda90 no jasný, tak to je.
Každé dítě je jiné, akorát jsem ráda, že to nemusim dělat na sílu - jasný občas dočistim, ale nechá se. Tož ještě abych nebyla ráda ;).
Na dentální jdeme příští měsíc, tak uvidíme.
Fleky na zoubkach, podle zubaře nemá ;).
Pak znám maminy, co pravidelně čistí dětem sami a stejně mají kazy. To si nikdo nevybere.. 🤞🙉.

janina228
22. čer 2022

Za mě - radši čistit pořádně, než pak řešit kazy u zubaře..

ferda90
22. čer 2022

@tasimia jojo to je jasný. Můžeš být ráda, že si zoubky čistí sama, je šikovná 🤗 My jsme synovi taky dávali ze začátku kartáček, říkali mu na co je, já si cistila zuby před ním ať ví, ale tak nějak to nešlo, tak musím,, zaklekávat,, ale,, raději,, zakleknu a vyčistím než abych to nechala tak. Chci ať má pěkně a hlavně zdravé zoubky

areh
22. čer 2022

Já jsem obě děti musela nejdřív na sílu. Držela jsem je v šedě v náručí a čistila. U staršího jsem časem musela vymýšlet různé blbinky, aby bylo čištění relativně v klidu - zpívání, čistil si sám, přesýpací hodiny a podobně. U mladšího jsme zatím ve fázi "držet a čistit"

me_druhe_ja
22. čer 2022

Starší syn od začátku bez problémů. Dcera? Čištění zubů očistec. Řvala jak blázen. Prostě jsem ji násilím držela. Jinak to nešlo. Zuby se prostě musí čistit i přes řev, přes to nejede vlak. Ale u ní to možná bylo tím, že měla první zub až skoro v roce. Podle mě když jsou děti menší a mají zuby už od těch 6-8m, tak si na to lépe zvyknou než ti roční. Teď má 16m, 10 zubů (brzo 11) a už nerve. 🙂