Chrapot u 3týdenního miminka. Máte zkušenost?

kolka01
25. dub 2024

Zdravím maminky, mám takový dotaz ohledně chrapotu u mimča. Poslední týden má při “broukání” při spaní takový chrapot, jako když mate chycené průdušky. Říkala jsem to před týdnem Dr., ale ta mi řekla, že mu máme vypodlozit postýlku, aby měl hlavu výš. O moc lepší mi to teda nepřijde. Před tím týdnem ho poslouchala a nerikala nic, že by bylo něco špatně. Mate některá zkušenost?

anpineapple
25. dub 2024

@kolka01 a nemůže to byt novorozenecká "rýma"? Malá to měla taky, začalo z ničeho nic a drželo se to par měsíců. Nic moc s tím dělat nejde. Dali jsme ji klínet do postýlky, hodně větrali a zvlhčovali vzduch. Někdy to znělo vážně hrozne 😔 ale prý to nic není. Pak to samo preslo 😊

kolka01
autor
25. dub 2024

@anpineapple pomáhá větrat jo? Zase sby nenastydl a nebylo to ještě horší 🥵🥵🥵

anpineapple
25. dub 2024

@kolka01 samozřejmě né na miminko 😊 ale rychle vyvetrat místnost třeba před spaním, aby se vyměnil vzduch a lépe se miminku dýchalo 🌸

petramana
26. dub 2024

stridor?

kolka01
autor
26. dub 2024

@anpineapple zkusíme zkusíme, moc děkuji😊

orangutan123
27. dub 2024

@kolka01 novorozenecký stridor a nedej bože jako u nás i laryngomalacie. Ale tím nechci strašit

kolka01
autor
27. dub 2024

@orangutan123 a co přesně je novorozenecké stridor?

orangutan123
27. dub 2024

@kolka01 jako laik bych řekla že je to chrčení u miminka. U nás je to pořád, nejhůř na tom je když dlouho pláče a je k neutišení. Zkus to zmínit u pediatra. Většina mimin z toho vyroste a nejsou nějaké komplikace

petramana
27. dub 2024

bud ten stridor nebo synovi to delalo mleko jak jeste nemel vyvinutou tu "zaklopku" ze se jakoby vracelo...tak me to tehdy vysvetlila doktorka

chybadel
27. dub 2024

@kolka01 taky jsem si toho všimla když byla malá tak jak píšeš už jsem panikarila, ze má chudinka rýmu.. doktorka říkala ze nemá ale ať ji klidně vypodlozim, ale byla jsem jen paranoidní což jsem i do tedka 😂 ale jak tu pisou měla to po delším pláči nebo jen takové období nic vazneho to nebylo vlastně to asi nebylo ani nic jen jsem ji přehnaně pozorovala

kolka01
autor
28. dub 2024

@petramana nám řekla to samé a poradila zvednout výš postýlku, sby měl výš hlavu

kolka01
autor
28. dub 2024

@chybadel to znám, jsem úplně stejná 🤣🤣 moc děkuji, uklidnila jste mě 🤣