Chce se plazit?

11. lis 2022

Dcera, 3,5m se od pondělka snaží přetočit na bříško. Občas sebou mrskne tak, že se jí to i povede :D ale většinou vřeští na půl cesty, že jí to nejde. Pak jí stačí prstem lehce podržet zadeček a už se dohoupne sama a je spokojená. Dobrý, to mi přijde celkem adekvátní k tomu kolik jí je.. ALE! na bříšku chvilku v klidu pase, čučí po hračkách, do zrcadla, dělá na sebe opičky.. to jí vydrží tak 2 minuty a pak začne střídavě krčit nohy pod sebe jakoby se chtěla odplazit :D Rypáček u toho ale většinou zaboří do podložky a takhle se klidně o pár cm posune, odkope směrem vpřed :D Rukama toho moc nedělá, občas se nějak nekoordinovaně snaží si pomáhat, ale prostě samozřejmě vůbec neví jak na to a co a jak dělá.. to ji pekelně vysírá, takže u toho vříská jak pavián.. a tak se děje, že vlastně furt řve, protože nic jí není dost dobré 😂 na zádech? nuda. Věčně je na boku a snaží se překulit, nejde to, tak ječí. Pomůžu jí, tak chvilku dobrý a pak začne s tím pseudo plazením a zas je řev že jí to nejde. Tak já nevím co s ní 😂

konidana
11. lis 2022

no nic no, vydržet a střídat polohy... měli jsme to podobné ... v 6.m lezly jak motorový myši a od 9.m chodily (teda spíš běhaly, normálně chodit se to naučilo až po letech)😅

sirinfirst
11. lis 2022

Spíš bych se zaměřila na to, jestli dobře pase. Tohle nemusí být vůbec pokus o plazení..

autor
11. lis 2022

nepase dobre, staci se na jednu stranu, ale lepsi se, chodime na rehabky a cvicime doma. proto jsem cekala ze tohle vsechno prijde mnohem pozdej 😅 na rehabce ji fyzio videla, co dela za psi kusy a rikala ze tady ty cvicene deti casto prekvapi a jsou rychlejsi nez tabulkovi vrstevnici.

martinka_33
11. lis 2022

@konidana prosimte po kolila letech se to naučilo normálně chodit? Já už na to čekám skoro 8 let 😀 Zatim ke ve fázi, ldy občas zakopne o vlastní nojy, nebo se do nich zamotá

konidana
11. lis 2022

@martinka_33 cca tak nějak...u nás byl problém spíš rovnoměrná rychlost chůze. Buď to jen běhalo jak neřízená střela, nebo se to táhlo jako smrad😂

martinka_33
11. lis 2022

Aha, tak u nás je to zatim ve fázi hopsání, s chůzí to moc společného nemá 😀

dasipe
12. lis 2022

@martinka_33 též by mě zajímalo, čekám 10 let, jenže my máme ADHD 😂