Aby roční dítě spalo celou noc. Máte nějaký tip?

lucinecka18
7. čer 2020

Holky ahoj, mám roční dcerku a stále mi nespinka celou noc. Neustále se vrti, odkopava a budí se, vůbec nemá klidný spánek, vždy zabere tak na půl hodky nebo na hodku. Teď je sice období zoubku ale takhle neklidné spinka už od malička. Zkoušela jsem snad už všechno, kaši na noc, spaci pytel, vic mlicka na noc, přes den i dost ji, takže hladová určitě není, i když mi spí jen jednou nebo dvakrát přes den a to je opravdu utahana. Hodně lidi říká ze je to normální, ale mě z toho už občas cvaka 😀 Tak se vás ptám jestli nemáte ještě nějaké tipy a nebo jestli mate také zkušenosti? Dekuju ❤️

janinasm
7. čer 2020

Mám tři tipy:
1. Víc jí zaplácnout na noc, tzn podat kaši cca 1,5 -1 hod před spaním a těsně, než pujde spát, dokrmit mlékem. Ted jsem někde četla, že někdo dá kaši třeba v 17 hod a UM pak až třeba za tři hodiny, těsně před spaním. To je podlě me ale ta kaše už tak trochu strávená a v žaludku už nebude, takže bych to posunula časově blíž k sobě, at má plnější pupík.🙂 Podle mě, pokud má roční dítě v pupíku na noc třeba jen mléko, tak to moc dobrý neni.......
2. Jestli nespí sama v postýlce, tak to zkusit. At spí sama. Jestli spí s vámi v posteli, můžete jí hodně rušit a ani o tom nevíte.
3. Dokud jsem kojila, tak se mi malá pořád vzbouzela, třeba i 4x za noc. Vždycky jsem dala prso, trochu se napila a usnula. Nejsem zastánce dlouhodobého kojení, takže jsem jí v roce, kdy už všechno jedla a měla dost zubů, odstavila. Vůbec to pro ní nebylo trauma, odstav proběhl naprosto v pohodě a hned tu noc, co jsem jí večer poprvé nenakojila, mi prospala celou noc. Potom také..... A od té doby, co nekojím, spí až na vyjímky celou noc. Takže by mohl pomoct i odstav. Alespon u nás to tak bylo.

la_amanita
7. čer 2020

Mám zkušenost - malý (skoro 13 měsíců) taky nespí celou noc v kuse. I spousta dospělých se v noci budí, třeba jen na okamžik, ale budí, i já, je to úplně normální. U nás stačí přitulit, pohladit, nabídnout prso a spí dál. Vyroste z toho, jako všichni, do té doby jsem uzpůsobila spaní tak, aby to pro nás bylo co nejjednodušší, tedy spíme spolu v posteli.

verionka
7. čer 2020

Můžeš zkoušet všechno možné, ale připrav se, že nemusí nic pomoct. Náš tříletý také většinou nespí celou noc, někdy se jen prevali a spí dál, jindy se vzbudí s pláčem a musíme k němu. Každý má spánek jiný a určitě se jí ještě bude všelijak proměňovat.

zuzita15
7. čer 2020

@lucinecka18 mno tak bod 1 z prvniho prispevku bych rozhodne nezkousela, to je fujtajbl. Dite neni husa, co se laduje siskama, ditete se za kazdou cenu nezbavujeme, aby neotravovalo (=nebudilo se), dite nas potrebuje. Je kojena nebo na UM? Mne nevydrzi spat celou noc dcera ve 22m, kojim jen v noci, poslednich par tydnu se to lepsi, usina kolem 20, budi se mezi 3 a 4, a pak po seste, vstava kolem 7:30. Spime spolu v posteli. V roce se mi budila co 3h na kojeni.

krupka3
7. čer 2020

Souhlasim, bod 1 z prvni rady rozhodne ne. Dite bude spat celou noc, az mu to jeho nervova soustava dovoli. Je to narocne, ale vy to spolu zvladnete, uvidis ❤

miba10
7. čer 2020

@lucinecka18 syn 13 měsíci také nespí celou noc. Někdy je vzhůru jednou a někdy je vzhůru co půl hodiny, sedne si, začne ječet, tak položím, dám dudlík a spí dal. Někdy je to fakt k zblazneni. Ale teď se mu prořezávaji 3 zoubky najednou, takže to bude i tím. Jinak když už fakt nemůžu tak si ho prostě vezmu k sobě a je klidnější. Sice spím na 40 cm kousku, protože se rád rozvaluje a pak se přitulí a já jsem ráno stejně rozbitá, ale on aspoň není přes den tak mrzutý.
Hold jedině to fakt vydržet. Dcera mi začala spát celou noc až někde kolem 15 měsíců. I dneska se vzbudí jednou za noc, ale to se stalo tak jednou za 3 měsíce.
Vydrž, bude líp. Jsou ještě maličcí

veruuu_kubesovic
7. čer 2020

@lucinecka18
Chtít po ročním dítku, aby spinkalo celou noc, je opravdu naivní představa...
Starší dcera spí celou noc od 4let, do té doby se pořád budila (napít/vyčůrat/pomazlit atd), mladší 2letý syn se zase běžně budí, ne však hlady, ale zjišťuje, jestli je ještě noc, nebo jak by se víc ke mě přitulil - spí s námi v posteli, prostě pro ty děti je dlouhé vydržet spát v kuse 7-8h to prostě nejde nijak naučit 🙂

codal
7. čer 2020

V tomhle věku je spíš zázrak, když dítě celou noc spí. Většina dětí na to není zralá. Mám sama dvě děti a hromadu kamarádek s malými dětmi, kojené, nekojené, spící v postýlkách i s rodiči v postelích, snad ani jedno dítě nespalo v roce celou noc. Moje starší dcera možná tak ve 2,5roku, ale rozhodně ne každou noc. Dnes ji je 3,5roku a stejně má občas noc, kdy se vzbudí a potřebuje pomazlit. Ta mladší rok a půl se budí tak čtyřikrát za noc, už se teda kojí jen tak jednou, ale když se vzbudí, tak mě hledá, stočí se mi do klína nebo si mi lehne na hrudník a spí dál. Ještě to prostě chvíli potrvá.

pengli
7. čer 2020

@veruuu_kubesovic zdravím, zase tak naivní představa to není ☺️ naše holčička spí celou noc cca od půl roka ( do té doby částečně kojená). Fakt. Dneska jsou jí 2 roky a spí zhruba od 21:00 do 7:00 ( plus mínus půlhoďka). Ale jak se to povedlo se mě neptejte, to fakt nevím ☺️ A souhlas s částí příspěvků nade mnou - spí od začátku ve své postýlce. Neumím si představit, že by byla s námi v posteli. Asi taky potřebuje svůj klid.

amazonkajanik
7. čer 2020

@pengli mě syn spí celou noc od narození,že jsem ho musela na kojení budit 🙄ale já byla prej to samé. Jinak,u nás je podezřelé,když se v noci budí. Ted to bylo 14dnů nazpět. Co hodina,tak pofnukaval,jednou si dal ve 3h i mlicko. Njn,sotva se prorizla 2nahoře,začaly se naráz tlačit obě spodní dvojky ...

codal
7. čer 2020

@pengli
@amazonkajanik to je přesně ono, podle mě se to nedá moc naučit, podle mě to musí mít mimčo takhle nastavený od přírody😁... A je to sen každé matky 🙏...

malenka11
7. čer 2020

Velmi pomohlo noční odstavení. Ale i tak má teď občas období, kdy v noci fnukne, mele se, někdy mě volá. Někdy ovšem spí až do rána.

jajulin
7. čer 2020

Taky souhlasím, že se to nedá naučit. Buď je dítě spací nebo nespací, možná tam hraje roli i nějaká dědičnost? Netuším. Ale já podle mamky byla se spánkem vzorná od narození a stejně tak naše čtyři děti. Kromě nějakých krátkých epizod jsem žádné noční buzení nebo brzké vstávání s mimi nezažila.

mariegroth
7. čer 2020

Kase ne. Je to samozrejme na tobe, ale je dokazene, ze brisko je vice namahane a mozna spi “lepe”, ale rozhodne to neni nic zdraveho. Predstav si, ze by sis sama sla lehnout po velke porci svickove. Asi takhle se citi miminko. 🙂

martt
8. čer 2020

Každé dítě jiné. Mému mladšímu synovi jsou 4 roky. Do tří let se mi budil skoro každou noc. Ted se budí taky naštěstí už jen občas a to na čůrani. Do těch 2 až 3 let je to běžné, že se deti v noci budi. V tom asi míč vymysket nejde. Zkoušela jsem tenkrát na rady dát mu na noc kasi aby byl více "zaplacnuty" a to nám nepomohlo.

klokanka31
8. čer 2020

@lucinecka18 Já mám teda teprve třítýdenní mimčo, ale u nás funguje hodně nakrmit (kojím), vykoupat, a pak dovede spinkat víceméně celou noc. Budí se mi až mezi 4.-4.30, a pak ráno až kolem 9

verionka
8. čer 2020

@klokanka31 to se může ještě spoustakrat změnit. Starší nám spal celou noc do pěti měsíců a pak se začal budit, kolem roka až roka a půl každou půlhodinu. Ale držím palce, ať vám to vydrží, i to se může stát 😉

ivis_b
8. čer 2020

Podle me na nektere deti nefunguje nic. Kazdy mi rikal, ze se prestane budit, az prestanu kojit...az bude mit velkou postel....az bude mit svuj pokoj.... az bude chodit do skolky (bude vic unaveny). Haha. Budou mu 4 a budi se kazdou noc. Jde spat v 10, vstava v 6, pres den uz davno nespi a stejne se v noci budi. Uz to neresim, jak se vzbudi, jde k nam, tak ho pritulim, dam mu vetsinou napit (chce) a spime dal. Nejvic mi pomohlo smirit se s tim, ze nektere deti spi blbe, nektere dobre, kazdy to ma holt jinak a ja to neovlivnim.

codal
8. čer 2020

Tohle časté buzení většinou vůbec nesouvisí s hladem. A už vůbec ne ve dvou letech. Tam jde opravdu spíš o to, že nervová soustava není zralá, dítě má hromadu zážitků a v noci je zpracovává a myslím si, že proto se dítě budí a potřebuje jen ujištění, že máma tam je, potřebuje pocit bezpečí. Moje holky se jeden čas budily co hodinu, nebylo to hladem, prostě se vzbudily, trochu se nakojily, třeba dvě tři minuty a spaly dál. Rozhodně to nebylo z hladu. A teď už vůbec ne, teď se prostě vzbudí, zjistí, že jsem u nich a spí dál.

daasqua
8. čer 2020

Každé dítě je jiné a má nastavené spánek jinak, naše je po mně spáč. Každopádně, nám "pomohl" třeba dudlík, spací pytel a hračka na pomuchlání (natahovací). Další obecné rady před spaním jsou, aby nebylo bílé světlo (televize, mobily... a bílé světlo zářivek, je potřeba mít teplejší světlo, do červena). Spí od začátku ve své postýlce, já vedle ní ve velké posteli. Jsme si nablízku, ale zároveň se nerušíme.
Nicméně slovo "pomohl" je hodně s nadsázkou, protože dcera spí celou noc bez přerušení zhruba od svých 3 měsíců věku, kojená do 1,25 roku. Předtím se všelijak vrtěla, hladová většinou nebyla (MM dostala), tak na ni fungovalo, aby se méně hýbala, něco si dudala, zklidnila se a cítila se v pohodě. Když si potom za pár měsíců začala stoupat a skákat v postýlce, zase jsem ji musela uklidnit na spaní třeba tou natahovací cinkací hračkou. Když se někdy v noci probudila, dělala jsem ššš a pohladila jsem ji, tak se zklidnila a zase usnula. Ale je možné, na na některé děti nefunguje vůbec nic a prostě to tak mají a musí se to přežít...

cilkat
8. čer 2020

Je velký rozdíl spát celou noc (což je v tomhle věku spíš výjimka) a budit se po hodině (z čehož by mě asi kleplo). Můj 14 m syn potřebuje nad ránem nakojit (to vím, že se fakt chytí a neusne, dokud nemá plné bříško), ale to je jednou za noc a opravdu až tak 2-3 hodiny před vstavackou. Je ale zvyklý spát se mnou. Sám vydrží tak dvě hodinky a pak jdu k němu, protože jinak se mi budí do půl hodině, aby zkontroloval, kde jsem. Když ho mám "v náručí", vyspime se oba.

anna189
9. čer 2020

@lucinecka18 ahoj 😊 já mám tedy zatím 5ti měsíčního syna a byla jsem rozhodnuta že do roka nebudu hrotit nějaký režim a nechám spinkani a buzení na něm ale od 3 měsíců spinká celou noc a myslím že mu hodně pomohlo to jak má noc a den rozdělené.. jediné co jsem chtěla mimo stanovení režimu aby noc a den byl odlišný... máme dvoupatrovy dům, spí semnou v ložnici nahoře kde nemá žádné hračky, je tam klid a tma, v noci jsem na něj moc nemluvila, když se vzbudil tak jen utesila pohladila, dala pusinku, zbytečně moc nesvitila lampickou... ráno ho prenesu zase dolů do obýváku kde má své hračky, je tam takový ten běžný hluk, světlo, rádio, jiné prostředí....tohle u nás zabralo... nevím jak jsi přípustna k tomu že dítě spí s maminkou v posteli ale syn když spí v postýlce nahoře tak se vzbudí, když spí semnou tak se téměř nikdy nebudi, užívám si to spaní vedle něj... držím palce