6měsíční dítě se v noci budí

terezs2716
27. zář 2017

Ahoj maminky,jdu si pro radu. Mám 6ti měsíční dceru,která vůbec nespí,resp. nespí tak jak by asi měla. Snažila jsem se zavést rituál vykoupat-nakojit-spát. O půl 8 koupu,usíná u kojení nebo v náručí mezi 9-10,dřív se prostě nenechá položit. Už více jak měsíc se snažím,aby usnula v postýlce,ale většinou to vzdám,když řve do půl 11-11. Zkoušela jsem zpívat,číst,pustit její oblíbenou písničku,hladit a dělat ššš,chvíli to vydrží a pak se otočí na břicho a řve. Usínání už neřeším,to přijde snad samo jak bude větší a budeme to zkoušet,ale co mě trápí je její spaní. Když usne v 9 tak většinou o půlnoci se probere,nakojím a zas usne,ve dvě zas a pak vstává po hodině až třeba do 5 a v 7 vstáváme. Pokaždé se budí tak,že má zavřené oči a pláče. Už jsem z toho strašně unavená,od porodu spala maximálně dvakrát 5 hodin v kuse,jinak máme toto. Je kojená,už dávám přes den přesnídávku nebo bramborovo-zeleninový příkrm,nesní toho moc,spíš ochutnavá a pak vždy dokojím. Večer jsem na radu doktorky zavedla mléčnou kaši,tu sní,ale vstávání je pořád stejné. Spí ve svojí postýlce,k ránu ji beru k sobě,ale vstávání je stejné. Matraci má kokos-molitan a měla jsem ji ještě na takové tlusté zavinovačce,tu už jsem vyndala a spí na té kokosové straně,myslím,že je to ještě horší,v ložnici máme kolem 20°C, už jsem vyhodila i manžela z ložnice jestli ji nebudí,vyměnila bavlněné prostěradlo za froté,ale nic nepomohlo. Prosím o radu,co ještě víc udělat,vyzkoušet atd.
Díky těm,co to přelouskali až sem 🙂

pavca1982
27. zář 2017

Mě to přijde u tak malého dítěte normální.Chce kontakt tak jí ho to dopřejte nějak vlastně nechápu o co vlastně jde?😉Že nechce spát v postýlce, nebo že musíte uspávát?A nebo Vám jde o to, že se v noci budí??🙂

chocolady
27. zář 2017

Taky si myslim, ze to je normalni, nas maly taky tak vstaval, ca do 8 mesicu. Ted usne kolem 10 - 11 a pije az ve 4 a pak az rano 🙂 Proste asi ma velky hlad a maly zaludek, tak se sice naji vecer dosyta cehokoli ale vytravi mu. :D

terezs2716
autor
27. zář 2017

Jde mi právě o to buzení,po hodině-dvou s brekem mi to přijde divné,jakoby jí něco chybělo/vadilo, i když ji mám u sebe tak to stejné. Říkala jsem si furt,že je malá,že se tak děti budí,ale 5-6x,když se zadaří tak i 7x tak to mi normální nepřijde. Zvlášť když přes den spí maximálně hodinu a půl,to je přece na tak malé dítě málo spánku nebo ne?

hanulinkac
27. zář 2017

@terezs2716 Presne to same mela dcerka kolem 5 mesice. Pres den spala 3x30 minut, v noci od pulnoci buzeni i po hodine, proste hruza.... No a presne v pul roce najednou 2 zuby a rostou porad... V roce jich mela 12!!! Takze ji se tam pripravovaly zoubky, je mozne, ze u vas taky. Jinak je ji rok a mesic a spani pres den se nezmenilo, 3x30 minut, celou noc spi od 8 mesice. Drzim palce😊

hanih
27. zář 2017

@terezs2716 Já bych řekla normálka. Mě dcera do půl roka spala celkem hezky, i celou noc, od půl roku jsme vstávali taky klidně i sedmkrát za noc. Postupně se to spravilo až někdy po roce a půl a celou noc je schopná spát až teď po odstavení. A taky neusne dřív, jak v deset, když byla menší, tak dokonce v jedenáct večer.
Mimochodem, taky se budila s brekem a i teď, když se někdy v noci vzbudí, začne brečet. Přičítám to tomu, že jak se vzbudí, tak jí něco vadí - že se vzbudila, že nejsem hned na dosah, že se jí něco zdálo, že má hlad, žízeň... Prostě v tu chvíli se děje něco, co se jí nelíbí, tak na to reaguje pláčem. Důležité je, že pak nebrečí třeba hodinu v kuse, ale přestane, když si ji vezmete, nebo nakrmíte atd. Chce to vydržet 🙂

terezs2716
autor
27. zář 2017

Moc děkuji za uklidnění,tak to asi budeme muset vydržet. A třeba jsou to ty zuby,uvidíme,jestli za pár týdnů nevyleze zub

frydus
28. zář 2017

Mně syn spal krásně do pěti měsíců, pak se taky začal takhle budit a první zub mu vylezl skoro o tři měsíce později🙂
Zatím jsem nevykoumala, čím to je, někdy spí lépe, někdy hůře, někdy se probudí hladem a jindy řve ze spaní a nevnímá mě, kojení někdy zabere dobře a jindy ho ukonejší jen na chvíli nebo vůbec. Tím, jak se děti učí nové věci a mají nové zážitky, nejspíš se jim to promítá i do snů a mají neklidné spaní.
Uspávání bych vůbec nelámala přes koleno a nenutila usínat v postýlce - stejně to evidentně nefunguje. Jen mě napadá, zda nemáte v ložnici v noci moc nebo naopak málo světla. Když jsme byli v nemocnici, kde se pořád svítí aspoň na chodbě, syn si na to zvykl a po návratu domů, kde máme v noci tmu, byl nesvůj a pomohla rozvícená lampička.
A když ani to nezabere... vyspíme se na hřbitově🙂