5měsíční dítě se v noci probudí a nechce dál spát

katrenka222
14. únor 2017

Dobry den, vim ze diskusi na tohle tema je tady asi spousta ale presto to skusim znovu. Mam 5 mesicni dcerku, ktera uz skoro mesic v noci vstava mezi 3-4 a pak uz neusne a musi mit svou "hraci" pauzu 2 hodky. Jsem z toho uz na prasky. Dovtedy spinkala krasne, hezky se v noci napapala a spala dal do rana. Ted tohle. Mam jeste starsiho syna 4 roky ale u toho si neco takoveho nepamatuji, kdyz tak se to stalo obcas ale nebylo to pravidlem kazdou noc ☹ Nechci ji nechat brecet, protoze pak bych vzbudila starsiho syna, ktery vstava rano do skolky. Dcera usina u prsu a je na to zvykla, takze se snazim i v noci ji "premluvit" ale to se napije a pak jenom duda a nechce spat. Nechci ji naucit na to ze se v noci hraje aby si zakorenila nejakej rezim ale co mam delat kdyz v postilce breci u mne taky, kdyz ji teda nemam u prsu nebo nechodime po byte. Uz jsem tak strasne unavena, vecer dodelavam veci, ktere nestihnu pres den. Padnu do postele kolem pul noci a ve tri je mala vzhuru. Pak do peti nespime a kdyz konecne usne, lehnu taky a v sest znova vstavame, protoze syn jde do skolky. Vacsinou ji pak moji dva chlapi svym "tichym" vypravenim se do skolky a prace vzbudi a nedaji mi sanci jeste na spanek. Pak jdeme spat za dalsi dve hodky a to si da lenom slabou hodku. Nejradeji spi v kocarku na prochazce nebo na balkone, ale dejte si prochazku nebo vyndejte dite na balkon ve tri rano 🙂 Jo a dudlik sice mame ale chce jo jen kdyz vyndame prso a zastrcime dudaka, nebo v kocarku. Kdyz spat nechce tak jde dudlik venku a ani za nic ho v puse mit nebude.

dc2015
14. únor 2017

Syn to měl taky, kamarádky syn taky, myslím, že to bude jen období 🙂 Nemohou to být třeba zuby?

katrenka222
autor
14. únor 2017

@dc2015 ja prave nevim ☹ slinta jako doga uz od narozeni a prijde mi ze by to zuby byt mohli i jsem si to taky ze zacatku myslela, ale neprijde mi ze by brecela ze ji to boli, proste se ji nechce spat ☹ doufam ze to brzi prejde protoze uz jsem jak zombie 🙂 🙂 🙂
@dc2015

zajacica9
14. únor 2017

Naše prostřední to měla taky, od šesti měsíců do zhruba roka - vzbudila se ve tři ráno a už nespala, až hoďku po obědě. Nakonec jsem chodila spát s ní v osum, abych mohla fungovat. Odeznělo to samo. Doktorka se taky tvářila, že to není vyjímečné. Radila nám tenkrát sirup Sedalia, homeopatikum, ale efekt to moc nemělo. Svět byl prostě hrozně zajímavé místo, na to aby spala 🙂) držte se. Jo a režim jí to nijak moc nepoznamenalo, teď už spí více méně normálně.

dc2015
14. únor 2017

@katrenka222 U nás to zas bylo vždy krátké - třeba 14 dní. A u zubů neplakal skoro vůbec, zatím jen dvakrát, když měl horečku, jinak byl jen protivný, nesvůj a jak se mu blbě spalo, chtěl si radši hrát než spát.

katrenka222
autor
14. únor 2017

@zajacica9 diky 🙂 v osm u mna nejde do uvahy, mala zaspava az kolem pul devate a syna driv nez v devet pul desate do postele nedostaneme 🙂 takze az pak mi zacina druha smena 🙂 ale verim v lepsi zitrky 🙂 sirup si pujdu dnes koupit za pokus nic nedam, tak snad ji bude chutnat

gnozka
14. únor 2017

Me tohle dcera zacala dělat kdyz uz mela hodne spánku přes den . Tak jsem ji spánek přes den ubrala a bylo po problému . Ale přesně jak říkáte . Vzbudila se ve 3 a hura jdeme si hrát a úsměv od ucha k uchu .

kika_21
14. únor 2017

@katrenka222 No snažím se dostat do postele v tu dobu i 11 letého syna a 10 letou dceru-musím dělat něco ještě večer. Jak to vypadá-nedostaneme? Neuzvednete ho?Prostě tak nějak chodí spát, když rodiče chtějí-aby se jim mohli věnovat i další dny-říkám tomu záchovný program.😍