5měsíční dítě se budí každý 2 hodiny. Co mám dělat?

ev13inka
17. říj 2014

Ahoj, mám skoro 5 měsíční holčičku, do minulého týdne spala krásně, buzení 1-2x za noc na kojení a usínala během 20 minut, teď začala tím, že nechce usínat, trvá to 1,5 hodiny a když usne tak se budí každý 2 hodiny, plně kojim, růstový to není, přes den chce pít standardně. přemýšlím, jestli už dát kaši nebo co s ní mám dělat, máte někdo podobnou zkušenost nebo rady?předem děkuji za reakce

terinda
17. říj 2014

U nás to bylo podobné, hladem to nebylo a trvalo dost dlouho. Běžně jsem uspávala 2 hod 😅
Takže neporadím, jen chci podpořit 😉
Na uspávání jsem běžně používala bílý šum.

misar91
17. říj 2014

Měli jsme skoro to samé,akorát nám se budil každou půlhodinu a trvalo to 3 měsíce.chodila jsem už jak mrtvola ☹ mysleli jsme si že jsou to zoubky ty se ale vyklubali až dýl,noční děsy nebo že prostě nemůže vstřebat co všechno za ten den zažije..byli jsme s ním i u doktorky protože nespal ani přes den víc jak půl hodiny a ona že existují i homeopatika na nespavost ale nakonec jsme to nevyužili.pak se to ze dne na den trošku zlepšilo,už se budil je 4krát-5krát.a když mu bylo 8 měsíců byla jsem tak unavená že jsem řekla dost a jednu noc jsme ho nechali vyřvat.brečel asi hodinu a půl s malejma přestávkama a od tý doby nám spinká celou noc od půl sedmý do půl sedmý do rána 🙂 hodně sil maminko!

berynka
17. říj 2014

Reakce na ockovani, blizici se zuby, uz je vetsi, tak vic vnima a v noci to zpracovava... takze proste vydrzet 😉 . Ja nasi male prso nedala driv jak v pulnoci, to jsem zkousela nosit, davat dudlika. Pak se to ustalilo na 1 az 2 kojeni v noci.

ev13inka
autor
17. říj 2014

@berynka očkovaný jsme byly před měsícem, asi ty zuby, jinak si to neumím vysvětlit, spala někdy i celou noc, je to děs 😅

katyxq
17. říj 2014

V tomhle věku nic neobvyklého - viz https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni a https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek ... vydrž, časem se to upraví samo i bez jakýchkoliv zásahů, děti v tomhle období procházejí velmi rychyĺm vývojem a mozek jede jak divý, co všecko musí zpracovat. Do toho rostou zoubky, pak separační úzkost. Miminkópotřebuje tvůj citlivý a klidný přístup, uspokojování potřeb, kojení si uzpůsob tak, abys pokud možno nemusela z postele (tak trochu samoobsluha to dost řeší), probuzení nepočítej, nedívej se na hodinky - to fakt pomáhá, dítě se sice budí stejně, ale když to přijmeš, lépe se vyspíš.

pisisvori
17. říj 2014

@ev13inka
@katyxq ma pravdu jde jen vydrzet. Prvni dcera mi takle vstavala od3 m do 12m a jeste jen plakala a nespala vubec pres den + vecer hodiny place a uspavani. tahle druha vecer to same a od porodnice vstava po 2 hod od 23 vecer a nekdy je i 2hod v noci vzhuru a posledni asi 3 dny je to po 1-1,5hod od toho co usne. takze bych byla rada,ze ses 5m docela vyspala😉. Kase nepomuze vetsinou. treba prikrmy. drzim palce at to netrva dlouho

ev13inka
autor
17. říj 2014

děkuji za komenty, ještě to s ní zkusim 😀 je to velmi aktivní mimoušek

@pisisvori sem se relativně vyspala 2,5 m, do 2 m měla večerní vyřvávací koliky 😅
@katyxq asi máš pravdu, když se na to podívám zpětně, tak blbě spí od doby, co se umí otočit na bříško, separační úzkost to nebude, je furt se mnou, spí sice v postýlce, ale u kojení většinou usneme obě, přendám jí, když se vzbudim, hlavně kvůli chlapovi, kterej má hodně tvrdej spánek a je schopnej jí přilehnout 😅

katyxq
17. říj 2014

@ev13inka nám se malá mezi 6. a 9. měsícem budila co půl hodiny (hlady to nebylo, naopak i pár lžiček později jak v pět měli za následek ještě větší noční divočinu), to bylo "slušný" psycho 😅 ... pak si během pár dní z ničehož nic najela na co hodina až dvě. Ale ona od narození hůř usínala, budila se a málo spala. Dneska jsou jí skoro tři roky, ve dne obvykle nespí vůbec, večer, pokud jde všecko dobře, ji uspávám půl hodiny, v noci putuje ze spánku, budí se tak 2x (pro nás jen 2x, ale kdo nezažil, asi nepochopí) , občas i noční děsy a můry, spí u nás (postýlku má jako balkón u naší postele). My kvůli tomu byli i na neurologii, vývojově i podle EEG je prostě jen dost napřed a proto to divoké spaní a moc se s tím dělat nedá, kromě trpělivosti a zkusit bylinky (které fungovali právě naopak, nesložil ji ani prý zaručený chmel 😀). Spaní je fakt hodně o povaze dítěte a jeho schopnostech, vývoji.