4týdenní mimčo často pláče

wendiyk
20. čer 2018

Ahoj holky. Máme 4týdenní holčičku, když nás pustili z porodnice, měla lehkou žloutenku a byla spavá. Navíc se mi laktace rozjela až tak druhý týden po porodu, takže jsem musela dokrmovat Nutrilonem a po něm spala hned. Teď už jen kojime, krásně přibíráme. Kojim cca každé 2 hodiny přes den (z toho cca 30-45 minut) a v noci musím budit. Ale přes ten den, i když má vše - je nakrmená, má suchou plínu, je jí teplo, jsem u ní...tak pláče. Vydrží max 30 minut v klidu, ale pak začne "mňoukat" a postupně zesílí na hysterák. I když jdeme ven, tak v kočárku řve, co vylezeme ven tak půl hodiny, než usne. Ale jakmile zaparkuju v bytě, hned se probudí a zase řve. Někdy pomůže náruč a houpání, někdy ji pustíme bílý šum nebo ji vozíme po bytě v kočárku. Ale vždy se do 5 minut probudí a zase řve. Tak ji dám napít, je zase 30min v klidu a znova...je mi to tak strašně líto, že nevím, co ji trápí. Ráda bych si s ní odpoledne lehla, ale ona nechce. Najíst mě nenechá, na záchod si dojít skoro nemůžu. Prdíky nás zatím netrápí, jde ji to dobře. Jednou jsem ji zkusila nechat vyřvat, ale nešlo to. Mám jí dávat jíst ještě častěji? Nebo jí dávat do postýlky hned po krmení a nechat ji tam vyřvat? Děkuji za reakce 🙂

balogis
20. čer 2018

@wendiyk zkuste přesto něco na prdy,ono i když to jde,tak to neznamená že bříško neboli,nás zachránil espumisan

megi89
20. čer 2018

A nemá hlad? Zkoušela jste zvážit před a po kolik vypije?

balogis
20. čer 2018

Jinak takhle malé dítě nenechavejte vyrvat

pokecka30
20. čer 2018

určitě bříško, ikdyž prdí, může bolet to trávení, si myslím, odbrkáváte? zkuste nějaké kapičky /Espumisan, Sab Simplex,Infacol / a koupit probiotické kapky/ Probio maxík či BioGaia/...někomu pomůže, jinak nahřívat bříško, masáže, nosit v klubíčku, hopsat na míči, bílý šum ...pokud nema hlad, bude to břicho...

krutak1fle
20. čer 2018

Musi to byt absolutne vycerpavajici. Taky jsem to mela s dcerou. Vyrvat urcite ne. Takto male deti nejsou vycurane a nevydiraji. Neco je trapi. Bud brisko nebo jina bolest nebo chteji proste mamu. I kdyz u nas tak tak parkrat dopadlo (vyrvani do usnuti) kdyz uz jsem opravdu odpadla vycerpanim a nemela jsem silu vstat. Zpetne zjistili, ze mela z porodu zlomenou klicni kost. Nejspis plakaka i z bolesti. Ale celkove byla precitlivela a neustale vyzadovala pozornost. Jedla jsem jen namazane rohliky a sotva jsem se vysprchovala. Mela jsem opravdu hodne bolava zada a na brise diastazu. Nebyt toho, tak bych ji supla do satku. Zkusila jsi satek nebo nositko? Nebo zacit od toho espumizanu. Takto malinke deti jeste nemaji vyvinute brisni svaliky natolik, aby vytlacily prdik. A samozrejme po kazdem kojeni poradnej krkanec😉

pokecka30
20. čer 2018

jo a pij kojici caje nebo kminovy odvar...proste zkousej, co by mohlo ulevit...

cherris
20. čer 2018

Taky jí může být horko, nebo tlačit někde oblečení, nebo je na ní moc podnětů a potřebuje třeba klid u maminky. Můj prcek byl zlaté miminko, ale jakmile jsem něco potřebovala udělat, nebo dojít někam na čas, tak brečel, vycítil ze mě, že se něco děje, stačilo líp si věci rozplánovat, abych byla v klidu a bez problémů....

wendiyk
autor
20. čer 2018

@megi89 nevazim, váhu jsem si neporizovala. Ale po propuštění z porodnice jsme chodili co 3 dny k pediatrovi, protože mi právě zhubla. Mela jsem málo mléka, ale už se to srovnalo a pribirame 150-200g týdně. Je možné, že má v tomto horku jen žízeň a měla bych přikládat častěji?

dora13
20. čer 2018

Muze mit zizen. Muze ji bolet brisko. Muze byt proste nedomazlena, nektere deti proste maji vyssi potrebu kontaktu a chce byt s tebou. Vyrvat ji nenechavej, to si nezaslouzi zadne miminko, natoz takhle malinke☹️

wendiyk
autor
20. čer 2018

@balogis dobře, zkusím ji koupit něco na prdíky a uvidím. Třeba ji právě to trápí. Jinak dáváme teplý sáček z hroznových jader na pupík a cvičíme s nožičkami, když vidíme, že se kroutí a potřebuje .

oplatecka
20. čer 2018

Je horko, tak zkus častěji kojit. Takhle malé miminko chce cítit maminku, být co nejvíce s ní. Zkus šátek nebo nosítko, je to obrovská pomoc. Vím, jak je to náročné, sama jsem měla tohle se synem. Vyplakat ji rozhodně nenechávej ☹

wendiyk
autor
20. čer 2018

@pokecka30 kojící čaj piju pravidelně, zkusíme nějaké ty kapičky na prdíky. Taky jsem někde četla, že jsou pro mimi nadýmavé mléčné výrobky? Já toho za den docela dost vypiju/sním (mléko, kaše, kefiry, sýry, ...)

balogis
20. čer 2018

@wendiyk to kolikrát nefunguje zkuste kapky fakt,ale pozor,nám pomohl espumizan,u holky zase jiné kapky,každé mimino je jiné,ale nebojte..ono se to zlomí,vydržet💪me holka řvala tři měsíce pravidelně od 20:00 do 05:00 a pak se to srovnalo,ale zkousejte

megi89
20. čer 2018

@wendiyk určitě zkuste častěji kojit , a jak psaly holky, chovat , nosit na tygrika, nám pomohlo hodně šátek ...

mourovatakocka
20. čer 2018

Nam pomáhala tyčinka do zadečku, malá se vyprdela, vyprázdnila si střeva a spinkala většinu noci, najednou to vždycky bylo úplně jiné miminko. Žádné kapky a podobné jedy z lékárny nepomáhaly, jen jsme vyměnili vigantol za jinou značku, jestli dáváš, tak některá miminka na Vigantol reaguji špatně. Taky mi pomohlo přečíst si něco o chybějícim čtvrtém trimestru 🙂 Hlavně pevné nervy, tohle období přejde!!

drakenn
20. čer 2018

To chce šátek a nosit..Mě zachránil nervy u prvního..

lavender21
20. čer 2018

@wendiyk s malou to bolo tiež tak, chcela byť na rukách pri mne. Kupila som si šatku a bolo to lepšie. Naviazala som a mohla som sa pokojne najesť... Dodnes je náročná, má 11 mesiacov...

alassel
20. čer 2018

A proc ji v noci budite kdyz spi a nebudi se hladem? To je prezitek, akorat ji rozhazite spaci rezim.. nechte ji spat a sama si odstrikejte.

esufi
20. čer 2018

Odbrknout, namasírovat bříško, "jet na kole" a pak přitáhnout kolena k bříšku. Když to bolí moc, že se vzpíná, pomáhá dát na bříško, lokty před ramena, hlavu do strany případně nosit v klubíčku, v šátku nebo houpat na gymnastickém míči. U nás ječí nejvíc, když jsme v ložnici v patře. Zjistili jsme, že se tam málo hýbe vzduch a je tam o dobré 2-3 °C víc, než dole. Zkuste i vyvětrat. Když při spaní rozhazuje rukama (reflex jako když padá), tak vzít látkovou plenu, dát pod záda a na hrudníčku lehce svázat nebo založit tak, ať jsou ručky zafixované podél těla. Jakmile usne tvrději, rozvázat. Jinak teda kojit. kojit a kojit, sledovat signály, ideálně nenechat rozeřvat. Je horko, mají potřebu víc pít, mlíko je vodnatější. Kojit se prý ale nemá víc jak nějakých 15-20 minut v kuse - pak prcek víc energie spaluje, než nabírá - ale závisí na tom, jak teče mlíko, jestli fakt celou dobu tahá a nepoužívá prso místo dudlíku, jak dlouho trvá, než začne mlíko téct... Mně doslova cáká, takže ten jeho malý žaludek je plný během 5 minut, jsou mu tři týdny a pár dní k tomu. Hlavně buďte v klidu, jezte, dáchněte kdykoliv přiusne, večer si najděte chvilku třeba na vanu nebo jinou činnost, kdy budete mít čas jen pro sebe. Spokojená máma = spokojené dítě. A to platí i naopak. Využívejte pomoci partnera a rodiny. Jinak nenechte se zblbnout tím, že máte mizerný mlíko nebo jinou blbost - někdy děti ječí protože prostě ječí, naprosto obvyklý je růstový spurt, kdy doslova žere jak kyselina a má pořád hlad - růst je skoková záležitost, je to normální, přejde to.

feminipingu
20. čer 2018

me teda pomohlo tohle kdyz byli kluci malicti a jeste ted kdyz ten jeden chyta certy tak to funguje : http://i-vet.blog.cz/0810/nejstastnejsi-miminko...

anazuzzuzana
20. čer 2018

Když mi malej první dny a týdny plakal, tak jsem taky vymýšlela všechno možný...až jsem se na základě nějakého článku začala řídit pravidlem Nejdřív prso a až pak vymýšlet. A ono to stačilo 😁 neměl prdíky, ale hlad. Pořád! Nebo si jen chtěl dudat. Sice jsme strávila první měsíce s kozama venku, ale malej vůbec neplakal 😁 a když se nekojil, tak jsem ho měla v šátku. Takže buď se kojil nebo byl vytuhlej po kojení nebo v šátku spal/cucel/připravoval se na kojeni. Pohoda

xagi
20. čer 2018

Nám dcera brečela (řvala až fialověla) tři měsíce. Od příchodu z porodnice spala za celý den max 6 hodin a zbylých cca 18 hodin jen řvala. Nezabíralo nic - šátkování, kojení, kapky, probiotika, masáže bříška, bílý šum, hopsání na míči. Spala jen 30 min, pak se vzbudila a řvala třeba dvě hodiny v kuse. Stalo se, že brečela někdy i 5 hodin v kuse. Prsa odmítala, brečela i při chování. Doktorka nás posílala na různá vyšetření a nic se nezjistilo. Občas usnula v autě nebo kočárku, ale stačilo zastavit nebo promluvit a hned se vzbudila a brečela další hodiny. Už v porodnici ji budil sebemenší hluk. Po třech měsících zlepšení, ale stále často brečela. Do dvou let byla 8-10 za noc vzhůru. Pak jen 1-2x, ale zase vstávala kolem 4,30 hod. Stále ale hodně brečela, rozhodila ji sebemenší změna, lidi ... Od čtyř let mnohem lepší, spí celou noc a občas máme i den, že nebrečí ani jednou. Ale to je jen výjimečně. Doktorka nám řekla, jsou spavé děti a nespavé děti, jsou děti co téměř nebrečí a ty, co hoooodně brečí. Chce to holt nervy ..... o ty jsem tedy hlavně první tři měsíce málem přišla, ale přežila jsem 🙂

katushenka
20. čer 2018

Klidně opravdu může mít prdíky, neznamená to, že když prdí, že nemá koliky. U nás se to srovnalo až po těch cca 3.měsících (takže přesně tak, jak se to uvádí - tříměsíční koliky) A jinak bohužel až po nějaké době jsem zjistila, že mu vyhovuje nějaký typ schoulení se ve spánku a to když nemá ( víc přikrytý, moc světla..) tak taky plakal. Teď už vlastně vůbec nepláče, trávicí soustava už dozrála a do jeho hromádky peřinek a odkopanejch nožiček taky moc nezasahuju. Jo a dudlík ( v porodnici nám ho téměř zakazovali) potřebuje při usínání....takže teď už je to milionové miminko.

katushenka
20. čer 2018

@alassel asi proto, že to nutně nemusí být přežitek? Třeba na kojení net, kde si troufám tvrdit, že jsou o kojení ty nej informace? kojeniacute-prvniacutech-6-m283siacutec367.html

alishka111
20. čer 2018

Já jsem třeba musela při kojení dodržovat brutální dietu, žádné pečivo, žádná zelenina, ovoce jen oloupané, nekysaný mlíko maximálně do kafe a jeden jogurt, víc mlíka vadilo hodně...

katushenka
20. čer 2018

@alishka111 já taky...asi nejvíc vadilo mlíko. Ale než jsem na to přišla už byla vyřazená polovina jídla.

wendiyk
autor
20. čer 2018

@xagi No páni 😱tak to klobouk dolů, že jste to zvládali a zvládáte doteď.

wendiyk
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
wrtulka
20. čer 2018

Zkuste poslechnout co vám říká instinkt Ten určitě nevelí nechat vyřvat! Nemusí to být prdíky ..pokud máte pocit že prsto pomáhá dejte jí ho nekoukejte na hodiny! Napadá mě nosíte? Myslím šátek, nosítko? zkusila bych taky..ona má nějakou potřebu nemusí to být hlad nebo žízeň může to být prostě jen potřeba být u vás..

wendiyk
autor
20. čer 2018

@katushenka No já na mléčných výrobcích žiju...takže bych měla zkusit vyradit? Nebo alespoň omezit napr. na jogurt a mlíko do Cara?