4měsíční syn se budí co hodinu, je nevrlý. Zuby? Spurt?

karolinafox
20. lis 2015

Maminky, mám doma chlapečka, 4 měsíce a týden, je plně kojený, váží 7200g a měří 67cm. Od narození přibíral kolem 800 g- 1kg za měsíc, za tento měsíc přibral už jen 300g a poslední dva dny se mi budí v noci co hodinu, je umrčený,nevrlý. Mám strach,že je hladový a MM už mu prostě nestačí, nadruhou stranu mu nechci ještě cpát zbytečně příkrmy. Včera jsme byli u lékaře, říkal,že prospívá, ale že můžu začít přidávat kašičku, pokud mám pocit,že je hladový. Jakou kašičku jste začali tak brzo dávat vy? A co si myslíte, můžou to být i zuby, nebo spurt? Děkuji za vaše názory a tipy!

m21elis
20. lis 2015

ono se přibírání zpomaluje, a podle mě to bude nejspíš spurt,klidně i ty zuby, to poznáš až jestli se nějakej vyklube, já taky dávala kaši na noc )od nestlé moje první, tak je myslím od 4 m), ale moc to nezabralo 🙂

brendamonique
20. lis 2015

... já bych se nebála, samozřejmě, čím bude starší, bude přibývat pomaleji,a le váhu má pěknou a pokud neubírá, tak bych se nebála. A pokud mu kojení stačí asi bych zatím nic nepřidávala. Známé kolem kojili plně do 1. roka dítěte a děti ani nic jiného kolikrát nechtěli, takže si myslím, že kašičku byste dávat nemuseli - ale je to na tobě, ty znáš své dítko nejlépe. My moc dlouho nekojili, začal po dokrmu z flašky, mé prso silně odmítat, takže pak už jsme jeli jen na flaštičkách + UM. A zuby to klidně být také mohou. Pro mě jinak nic neobvyklého, náš malý se od narození budil po 1-2 hodinách ať byl kojený či měl UM, bylo to vždy stejné. Dnes 1 a 4 měsíce a někdy spí skoro celou noc a někdy je schopný vzbudit se i pravidelně po hodině, takže mě noční vstávání ani nepřekvapuje. Oba mí kluci se hodně budili, vyžadovali pozornost či mlíčko 🙂

mandala
20. lis 2015

Čím jsou děti starší, tím méně přibírají, to, že se ti v noci budí, nemusí být vůbec hlady. Režim miminka se stále mění, někdy je to jako na kolotoči, jednou spí celou noc, pak zase nespí vůbec. Kaši klidně můžeš zkusit, /v lékarně od 4. měsíce, nejlépe rýžovou/, abys teda zjistila, jestli nemá hlad, ale podle mne to hlady nebude. Já u své první dcery vyzkoušela vše možné i nemožné, aby spala, a i když jsem jí nacpala kaší, stejně nic nepomohlo. Takže u těch dalších jsem to už brala tak, jak to přišlo a neřešila. 😉

karolinafox
autor
20. lis 2015

@brendamonique
@mandala
@m21elis
on právě doteď spal od 19:00- 3-4 hodin, nakojila jsem a spinkal do půl 7..budí se sice takhle druhý den,ale asi to nějaký důvod mít musí...ještě vydržím,co z toho vyleze a uvidíme no..děkuji moc!

lv
20. lis 2015

kdyby mu nestačilo mm, byl by nevrlý, hladový, ubečený i přes den - to spíš poporůstají zuby v dásních, dozrává nervová soustava, obvykle v tuto dobu děti přestávají "pěkně" chrnět celou noc..příkrmy bych nezačínala kaší, ale zeleninou.

pecora
20. lis 2015

Vahu ma krasnou! To co vy mate ve 4m mame my v 8m 😀. Ale je pravda ze casem pribiraji mene. Pokud je pres den spokojeny a vesely byla bych v klidu. Jak uz tady padlo, muzou to byt zoubky nebo ta nervova soustava...dite vice vnima a pak zpracovava zazitky...u nas to trva uz tri mesice 🙂. A na noc ma kasi a stejne se budi 🙂

luciamala1979
20. lis 2015

Smím se zeptat nemalze náhodou po očkování? Mě se tak začala budit dcera, obhodinu a trvá to dodnes méně ale předse

luciamala1979
20. lis 2015

A jinak od 4 měsíců je kopa kašiček hami rýžová třeba, ale děti jsou po tom žíznivé a budí se taky

milius
20. lis 2015

Nemusí to být tím, že má hlad.. taky jsem si to myslela,když se malá v noci začala budit, ale kaše nepomohla. byly to buď zuby nebo prostě rostla, těžko říct. ale bojím se, že kaše to nespraví. vyzkoušej a uvidíš. já jsem dávala od hippu, nejsou s cukrem. ale upřímně - naše malá se v noci přestala budit až v roce a půl, co začala spát ve svém pokojíku a zuby už má skoro všechny, takže těžko říct, čím se ty děti budí!!!! 🙂

brendamonique
20. lis 2015

@milius ... také by mne to zajímalo :D snažím se na to přijít už skoro 13 let 😀 😀

m21elis
20. lis 2015

@karolinafox taky sme to tak měli, za začátku spinkala krásně a okolo 2-3 měsíce se začalo měnit a pak to byl chvíli děs :D

verka4d
20. lis 2015

My máme čtyři děti a když se nám začaly v noci budit častěji a nepřibíraly tak,jako dřív,tak to bylo vždycky už nedostačujícím mateřským mlékem. Ve čtyřech měsících by měl ještě přibírat stejně,protože neleze a nevydává ze sebe ještě tolik energie. My jsme dávali na noc kašičku od HAMI,první kaše,nebo meruňkovou a banánovou,ty jsou od 4.měsíce. U naší nejmladší jsme od čtyř měsíců dávali na noc flašku nutrilonu a spinkala celou noc,spokojená a krásné přírůstky. Může to být samozřejmě čímkoliv,ale u nás to bylo vždy jídlem.