3měsíční mimi, jak ho uspáváte večer?

stralisek
14. dub 2015

Ahojda maminky,

jak uspáváte svoje mimča večer? Nebo je necháte vyřvat? 😀 Náš Tom (3.5měs.) se navečeří a pak většinou hodinu se snaží usnout.. KDyž je fakt zvenku utahaný, tak usne třeba hned, ale většinou mu to trvá.. ze začátku neusnul jinak než na mé hrudi - jako po porodu.. teď ho dám do postýlky a doufám, že usne 😀 představa, že ještě v roce bude usínat na mé hrudi je fakt děsná 😀 😀

Máte nějaký tip? (tygřík nezabírá) ☹

magda172015
14. dub 2015

A co plenka na hlavu?my davame male ma 3mesice a tyden uz nekdy od zacatku druheho mesice k hlavicce plenu o ona si ji rukounabali naa oblicej pak do ni zavrta hlavu a usne

elekthra
14. dub 2015

náš malej má skoro 7 měsíců a usíná u prsa 🙂 je to rychlý usnutí, do 10 min, pak dám do postýlky a spí. když se v noci probudí, putuje do naší postele a spí tam pak s náma do rána (když je potřeba, nakojím v polospánku). Je to často ne o tom, co si zvolíš, ale co tvoje mimčo potřebuje 🙂 a vem si, že za pár let nás už potřebovat nebude... uteče to jako voda, tak se snažme ty chvilky užívat 😉

wenduliks
14. dub 2015

@stralisek. Tak my jeste ve 14.m uspavali nosenim v Manduce. Nikdy bych svoje dite nenechala brecet do usnuti. Prijde mi to jako tyrani. Place,protoze samo usnout neumi a potřebuje mamu. 🙂 Deti si preci lide porizuji,aby se o ne starali,ne,aby z nich od mininek delali samostatne jednotky. 😉

pomykalovak
14. dub 2015

Taky mám 6m syna a než mu před měsícem vyrostly první zoubky, tak si v postýlce usínal sám.. Po těch zoubcích už sám neusne - usíná u prsa se mnou v posteli a poté ho přenesu.. Zkoušela jsem ho párkrát nechat kňourat, ale jakmile začal hlasitěji plakat, tak jsem si ho vzala zase k prsu.. Jak píše elekthra, čas strašně letí a je třeba si chvilky s dětmi užívat - jednou je ještě budeme prosit, aby s námi trávili čas ;)

svetlus_pepca
14. dub 2015

Nechávat vyřvat 3,5 měsíční dítě nemá logiku 😉 To miminko přece nepláče pro nic za nic. Pláče, protože ho něco trápí, něco potřebuje. Třeba prosté - nemůže usnout, potřebuje mámu! Uspávej prostě tak, jak uspíš 🙂 Je pravda, že náš mrňous od začátku usíná sám. Ne, že bych na tom měla zásluhu já, ale prostě většinou večer usne u krmení a spí. A to se ho drželo při kojení a drží se ho to teď i u flašky. A přes den prostě uložím do postýlky a nechám. Třeba si chvíli hraje, šmudlá usínáčka a nakonec usne. Maximálně tam párkrát jdu, abych ho otočila, znovu přikryla, podala dudlík, ale nakonec prostě usne sám. A pokud to z nějakých důvodů tak není (horečka, zoubky, špatná nálada... ), tak uspím v náruči. Věř, že miminko tě potřebuje víc, než cokoliv jiného, tak mu to dopřej, to je přece to nejsnazší 🙂

jujatko
14. dub 2015

Nechci se nikoho dotknout a dopředu říkám, že nepatřím mezi ty kontaktní matky apod. Ale chvíli jsem přemýšlela, zda je tento dotaz myslen vážně - respektive to, jak je formulován.... U 3,5 měsíčního miminka se těžko radí, ale určitě bych takto malé mimi nenechala vyřvat - "obdivuji" matky, které to dokáží. A upřímně, hodina uspávání podle mne není nic tak hrozného. Kamarádka uspávala tři hodiny. Takto malá miminka často trápí prdíky - i to může být problém. Naše malá usínala asi první tři měsíce s námi v posteli a pak jsme ji přendavali. Pak začala usínat sama ve své postýlce. Každé dítko je jiné - kord v tomhle věku.

mythologist
14. dub 2015

ahoj, ve zkratce: 0-2 mesice u prsa, 2-4 mesice houpanim na rukou, 4-6 mesicu kombinace vseho a stejne nic nefungovalo, 6-7,5m usinal krasne a klidne sam (a v noci byl bez plenky!), 7,5-8,5m dloooouho u prsa a celou noc s nami v posteli, 8,5-9,5m u prsa. Posledni tri dny se nakojil, vycural, vzal plysaka, hodil si ho pres oblicej a zaspal. Co bude az mu bude rok/dva/dvacet/az naprsi a uschne - neresim. Protoze kdybych ja denne musela narust a objevit tolik co muj syn, nejspis bych z toho nespala vubec 🙂) drzim pesti!

zo_ja
14. dub 2015

Vyřvat néééé, to nikdy, natož takhle malinký.
Mně děti usínají nejlíp, když jdu s nima, s tíjm, že "kdyžtak usnu, no" - tak jsou za chvíli ťuhýci. A pak mám občas volno brzo.
Když jdu s nima s tím, že "ještě musím/chci něco udělat", tak nezabíraj, nebo zalomím s nima, pže jim to trvá dýl.
Pokud máš jedno, klidně zalom taky, no a co?
Třeba se za chvíli probudíš.

zanri
14. dub 2015

@magda172015 - jejda, bych se bála, že se udusí!

stellamax
14. dub 2015

@stralisek nám dcerka od narození usínala tak, že jsme jí odnesli do ložnice, když začala být unavená. Nějakou dobu pokaždé v jinou hodinu, pak usínala takhle malá myslím v půl šesté. Stačilo jí v ložnici pohladit po hlavičce směrem od temene na čelo až k nosu nebo k ní naklonit hlavu a chvilku na sebe dýchat. Jindy usnula hned jak jsme jí položili. Asi jsme měli štěstí, že usínala vlastně sama a pořád tomu tak je. Když už začala chodit, tak prostě do ložnice sama šla. Nedávno si sama řekla, že by chtěla spát ve své posteli v pokojíčku, tak tam spí. Pravda je, že jsme jí ani nikdy nenutili, když usnout nemohla. Prostě jsme si četli, hráli si... a až se jí chtělo spát, tak šla. Nikdy v životě bych jí nenechala vybrečet a vlastně jsem se dozvěděla, že to některé matky dělají až tady na mk. Jo a tygřík podle mě není poloha ke spánku.

stralisek
autor
15. dub 2015

@magda172015 tak to vyzkoušíme.. 😉

stralisek
autor
15. dub 2015

@wenduliks neboj, nejsem taková sadistka, že ho nechám vyřvat 😉 jen když si povídá a občas kňourne tak ho tam nechám.. max vyběhnu mu dát vypadnutý dudlík 😀

tria002
15. dub 2015

Me malej, 4.mesice, usina u prsu.. Pravidelne v osm..
Pokud ho neco trapi a prso nezabira, tak uspim v satku, pri myti nadobi..
Sam nespi, je malej, takze nekdy i jen tak lezi vedle me a drzi se me za ruku.

stralisek
autor
15. dub 2015

@jujatko taky ho nenechávám VYŘVAT - ale znám takové matky.. ☹ taky bych to nedala.. když si knourne a pokecá tak ok.. prdíky nemáme..už naštěstí 😀 to stihneme se vyprdět u jídla 😉 tak to náš malý se uspí na mě a pak putuje do postýlky 😀 a tam chrápe až do rána 😉

stralisek
autor
15. dub 2015

Mě to dítko naše u jídla nikdy neuslo 😀 😀 😀

stralisek
autor
15. dub 2015

@stellamax ze začátku když byl lehčí a přijeli jsme z porodky, tak klidně v tygříkovi usnul 😀 já ho taky nenutím a rozhodně ho nenechám vysílit, páč má zase hlad tak honem najíst a pak ho taky 3x pohladím a spí 😉 je pravda, že je zvyklej taky sám chodit, ale poslední dobou chce usínat na mě 😀

magda172015
15. dub 2015

Neudusi...kolikrat ji ma tak narvanou na obliceji ze ju chcu odelat ale ona si ju hned zpatky narve 😀 a mame monitor dechu takze jsme v klidu 🙂 kamardka ma dvouletou dceru a ta to ma taky rada a provozuje uz od dvou mesicu a plinu vyzaduje dovcilka 😉