3,5měsíční dcera moc přibírá. Co s tím?

romana012
1. pro 2021

Ahoj, dcera, když se narodila měla 2788 gramů a 48 cm...Do 7 týdnů mi přibrala na 4 900 gramů a 56 cm, ale právě se mi od toho 5 týdne mi začala po dopití UM brečet tak jsem ji ještě udělala, ale pak mi něco vy zvracela, ale když jsem ji to nedala tak pořád brečela... Jenže pak jsem zjistila, že chce být jenom u prsa, protože jsem neměla dost mléka tak jsem dokrmovala a pak přešla úplně na UM, jenže si zvykla na prso a pořád ji u něho musím uspávat jinak většinou neusne. Pak jsem to začala víc hlídat, aby se nepřejídala, ale stejně mi znova přibrala za 5 týdnů 1 100 gramů a měla ve 3 měsících 6 020 gramů a 60 cm. A teď má 3,5 měsíce a zdá se mi, že pořád hodně přibírá... Už nevím co dělat, aby tolik nepřibírala, teď ji dávám 150-160 ml 5×denně a to dělá zhruba 750-800 ml za den a na její váhu by měla vypít ještě o víc jak 100 ml. Už začíná být pěkný puclík a už mě nebaví poslouchat od rodiny kecy, že už je baculatá . Už nevím, co s tím dělat, myslíte, že se to od toho 4 měsíce zastaví? Děkuji za rady.

lv
1. pro 2021

Ne, az se zacne vic sama pohybovat a lezt, takze pozdeji. Vyroste z toho.

madamas
1. pro 2021

Když má zájem o prso nešlo by za pomoci LP rozkojit se?

cilkat
1. pro 2021

Na rodinu se vykaslete... a pokud vás něco nebaví poslouchat, řekněte jim, ať to neříkají.(zrovna kecy o buclatosti holčiček fakt mohou být už za rok-dva nebezpečným motorem poruch příjmu potravy a sebehodnocení)
Můj syn přibíral velmi podobně (kojeny, takže to nikomu nevadilo)... V pěti měsících se začal snažit plazit, mléko nestačilo, začali jsme s příkrmy... A v roce a půl řešili neprospívání a podvýživu. Je to samozřejmě extrém, většina dětí příkrmy zvládne lépe, ale jen říkám, že se to může zlomit velmi radikálně.
Jinak z toho popisu mi přijde, že má vaše dcera buď velkou potřebu dudlat (zkoušeli jste dudlík? Možná by ho vzala místo další flašky), nebo potřebu kontaktu, kterou nahrazuje jídlem (krmite vy, takže tam ten kontakt je). Na kontakt je skvělý šátek/nosítko.

romana012
autor
1. pro 2021

@cilkat Koupili jsme víc druhů dudlíků a žádný nám nevzala, vždy ho hned vyhodí... Ona to prso má od narození spíš jako dudlík, když jsem ji o týdnu v porodnici vážila měla jenom o 5 gramů víc...Byla líná sát takže jenom dudlala, i když jsem se snažila aby pila, ale chtěla dudlat a pak brečela hlady... Právě ona teď teď vypije zhruba těch 770 ml a na váhu by byla mít víc a stejně mi pořád moc přibírá... Nosítko mi zítra přijde tak doufám, že v něm bude chtít být...

veroniqess
1. pro 2021

Nebojte se, ona se vytáhne. Dávejte ji, kolik chce, a rodině řekněte, ať si kecy nechají pro sebe. Na to jsem úplně alergická (protože moje rodina je stejná 😃).
Jak člověk u nás není opravdu hubený, sklízí posměšky (od miminka až do dospělosti, senioři jsou již ušetření 😅)

biciklissie
1. pro 2021

Syn je to samé, už od narození chce prso hlavně dudlat a pak u toho spát. To jen pro uklidnění, že v tom nejsi sama. Jinak já bych se na to vykašlala a dávala kolik chce. Ony ty miminka moc dobře vědí, co potřebují. Pokud nějak není extrémně obézní nebo nějak silene po tom nezvraci. A rodině bych řekla, že to určitě časem vyběha (pokud tedy nechceš být ostřejší) a hotovo.

michaelarousova
1. pro 2021

@romana012 tyo syn mel porodni vahu podobnou a ted ve 3 mesicich mame dost podobne a baculatej neni 😂 pokud ti nerekla domtorka,ze pribrala hodne tak bych neresila..za chvilku zacnou prikrmy a to uz nahoru tolik nepujde

nikishkaaaa
1. pro 2021

@romana012 já tě uklidním. Mám dceru narozenou předčasně o 6 týdnů, porodní váha 2270g a ve 3 mesicich vazila 6130g a merila 60 cm. Nyni ve 4 mesicich 7130g a 63 cm. A vis co? Doktorka nadsena jak krasne prospiva, je plne na um a vypije mi i dnes ve 4 mesicich jen 720-790 ml/den. Ale proste ji to vyhovuje, pry by mohla klidne o 300 ml vic. Prvni dcera byla tezky nejedlik a zvracela i 5x denne obloukem, takže jsem ráda, že u druhé je to jinak. Užívej si, že ti kočička prospívá a neřeš okolí. Nepřekrmuješ ji, tak se nestresuj 🙂

michaelarousova
1. pro 2021

@nikishkaaaa oni ty predcastne narozeny deti to pak neuveritelne dohaneji☺️Prvni syn taky pak jel jak drak😂

nagojka
1. pro 2021

Muj syn mel ve 3 mesici 6240g..coz je jeste o 200g nez vuc nez ste meli vy.dneska jsme byli na 4 mesicni prohlidce a ma 6790g a 64cm...

andelka
1. pro 2021

Co pamatuju,tak můj prostřední měl ve 3 měsících 6,8 kg, v půl roce skoro 9 kg. Plně kojený. Počáteční váha 3,2 kg. Potom se to zpomalilo,v roce měl 11 kg.

zmrzlinka
1. pro 2021

@romana012 na kecy ostatních se vykašli a dej jí kolik si žádá a potřebuje.Rodina si vždy najde něco ,co budou komentovat .

chrystyanna
2. pro 2021

@romana012 já jsem syna vykojila z 3200 na 8500 v půl roce, v 4 měl kolem 7.pak začal lézt, sedět.. A v roce měl 11 kg. Keců si nevšimej každý je expert na vse. Od mléka, přes lezení,jidlo...Spíš koukni na rodinu. Jste vysocí? Svalnati? Drobnější? To vše se promítne i do prcka.
A v půl roce barokní miminko může být za půl roku, rok naopak stihly proutek.