2měsíční miminko si vše vynucuje pláčem

svobodnanovaevca
8. zář 2015

Naše malá (2měsíční miminko) nám ted třetí den neskutečně pláče - před jídlem,když se jí chce spát,když chce jen čajík atd....prostě pokaždé,když se jí něco nelíbí začně plakat. Kdyby šlo o běžný pláč prosím,ale ona se až zaliká,rudne,trvá jí než se nadechne....hrůza. Vůbec nevím proč tím začla. Nejhorší je to před jídlem - chci jí přebalit a to je jako bych jí na nože brala!!!Vůbec nevím proč s tím začala a jak jí to odnaučit...je to kolikrát až ostuda někde venku a dnes například v čekárně u dr....jen kvůli tomu,že se chtěla napít a spát,tak stropila scénu...maminky máte s tím nějaké zkušenosti prosím??

lv
8. zář 2015

zkušenosti rozsáhlé, rad málo 🙂 co zkusit jí dát jíst dřív, než se tolik rozeřve? Je to normální, že pláče víc - mozek dozrává, už není novorozeně, hlas sílí, potřeby si vynucuje výrazněji (mírně řečeno), může mít bolení bříška..

svobodnanovaevca
autor
8. zář 2015

To samozřejmě zkoušíme...horší je to v noci. U jídla mi usna a následným přebalením jí vzbudím. A nechat jí v mokré plínce zas nechci...

bajana
8. zář 2015

@svobodnanovaevca prepáč, ale ako inak ti má dať tvoje 2m dieťa najavo, že sa mu niečo nepáči? Co myslíš, že robia iné deti? Teraz sa hanbis, co bude v období vzdoru? Zamkneš ho doma, len aby nepohoršovalo okolie? 😅

milmic
8. zář 2015

@svobodnanovaevca Fakt si myslíš, že je ostuda, když dvouměsíční miminko pláče? 😅 Ono pláče, protože neumí mluvit....
Zkus jí dát jíst co nejdřív, přebal ji až po jídle, pokus se předcházet tomu, že se tak rozčílí. Jinak je to normální, dělá to většina dětí. Je normální, že začne plakat, když chce spát nebo najíst. A to že pláče víc.... to je taky normální, však až udělá scénu jako dvouletá, to bude teprve nářez. 😀

Jinak třebas já v noci nepřebaluju. Dávám na noc papírovou plínečku a miminko nebudím. Nakojít vleže a nebudím zbytečně. Přebalovala jsem jenom, když mi děti v noci kakaly. Tak ji prostě nechej spát nebo dej papírovou plínku, ať není mokrá. 😉

betelgeuzz
8. zář 2015

tobě příjde ostuda, že malé miminko pláče? tak ho nakrm a dej spát, bude potichu. Miminko ti tak prostě dává najevo, že mu něco chybí. Nejde o žádné vynucování. Pěkný článek na toto téma https://www.modrykonik.cz/blog/miw_sher/article/spokojene-deti-neplacou-aneb-vychovat-ne-a6c1x7/

pajdousekk
8. zář 2015

Ahoj, já tuto teda neznám, naše holčička v podstatě téměř nepláče. ALE v noci bych ji nejdřív přebalila, pak až nakojila, pokud ji nechceš probudit. A pokud není pokaděná, vydrží i v počurané plence.
Trochu mimo téma, ale proč dáváš 2 měsíčnímu mimču čaj? Pokud plně nekojíš nebo jak teď byly ty horka, tak to chápu, jinak je to naprosto zbytečné.
A jak tu holky píšou, ona ti to neumí dát jinak najevo. zkus těmto situacím předcházet. Víš že kojíš jednou za 3 hodiny, zkus už půl hodinu předtím ji přebalit. Dáváš čaj- dávej jí ho sama od sebe, nečekej až si řekne.
Věř že to bude jenom lepší.

japona
8. zář 2015

@svobodnanovaevca Mimino dává pláčem najevo, že mu něco chybi. Pokud víte, že pláče, protože má hlad, vykašlete se na přebalování, nejdřív nakrmte. Horší je, kdyz rve a nepomůže nakrmeni, přebaleni ani noseni a vy nevíte, co s ním🙂

svobodnanovaevca
autor
8. zář 2015

Maminky chytáte se jednoho slova...samozřejmě to bylo psáno obrazně "ostudu"...mě to samozřejmě mrzí a ráda jí dám spát,ale prvně jí musím po vyšetření zpět převléct a přemístit do kočárku. Ráda jí dám napít dřív,ale pak mi vypije jen 30tku a je protivnější...protože si logicky nabourala svůj zažitý rytmus. Nevadí mi,že pláče,vím, že to neumí dát jinak najevo...trápí mě,že pláče až tak,že rudne,modrá,zalyká se,popadá dech...a určitě nepatřím mezi maminky,které by chtěli dítě v koutě,dát jí najíst až mě se zlíbí...pouze jsem chtěla názory,zkušenosti maminek,které s tím mají zkušenost,zda byli na vyšetření,nebo co proti tomu dělali.....takže prosím komentáře typu,že co očekávám od 2 měsíčního miminka a jiné si nechejte pro sebe!!!!Nejsem hloupá a vím,že miminka plakaj,vím, že se i občas zalykaj...mě jen bolí,že to už několikátý den (asi tři dny) dělá vždy u všeho co následuje.....

lv
8. zář 2015

v noci jsem nepřebalovala (nebyla plína plně načurana, jen když se pokakala). Možná to bříško, koliky, dávat probiotika.

evulina77
8. zář 2015

@svobodnanovaevca podle mě ji není dobře. Pokud kojíš, přestaň u sebe s mléčnými výrobky i mlékem, může mít alergii na kys. mléčnou (někdy to může dělat i hovězí maso), případně si všímej, co ji dělá zle. Může to být zelenina, ovoce, někdy i pečivo a někdy prostě všechen lepek. Pokud používáš UM, změň ho, dá se koupit i pro alergiky na kys. mléčnou, je to sice dražší, ale třeba to pomůže. Jasně že děti pláčou, ale pokud je to hodně, má bolení nebo se necítí dobře a v tomhle věku je to hodně o jídle a proto si myslím, že je problém právě v tomhle. Kamarádka taky měla neustále brečící dítě a postupně vynechala mléčné výrobky a pak i vše s lepkem a během 14 dní je malá jako sluníčko... Nebo může mít reflux, poledejte na netu, taky se dá mimču dost pomoci. Případně lze jít na vyšetření a ten reflux je zjistitellný. U lehčích forem lze modně pomoci jen, když se dodržují určitá pravidla a změna nošení mimča a vyvýšená poloha při spaní. Přeju ať je brzo dobře 🙂

papka
8. zář 2015

náš malej to taky dělal, zjistili mu skrytý reflux, neblinká, ale jídlo pití, mlíčko se mu vrací zpět do jícnu a tam ho dráždí, pálí ho žáhy, pláč - to se nedá nazvat, záchvaty, rudý, zástavy dechu, vždy bylo potřeba mu fouknout do obličeje aby naskočil- pak nás mudr poslala na gastro a zjistilo se že má reflux, potřebujete speciální zahuštěné mlíčko AR, pak se to zlepšilo a záchvaty pláče ustály až kolem 5 měsíce, kdy se mu zavřela záklopka. ale jak říkáš není to pláč ale vyslověně, že ho, ji, něco trápí. držím palečky at přijdete na to, čím tak ukrutně pláče, zažili jsme si svoje.

evulina77
8. zář 2015

@svobodnanovaevca ještě k tomu pití miminek, pokud kojíš, je čajík spíše na škodu a pokud nekojíš, i tak je to brzo dávat něco jinýho než UM. Jen doufám, že je to aspoň neslazený čaj, když už je nutnost dávat něco jiného na pítí, tak dávej převařenou vodu. Ale i tak, takhle starý mimča si tím pitím jen zaplácnou břicho vodou a na pořádný jídlo jim tam nezbude místo, oni tak nedostávaj živiny, taháním se utahají a vlastně hladový usínají, fakt to není dobrý... Podívej se třeba na kojeni.net, tam je hodně rad i o UM. Čajíky hodně tlačí generace našich maminek a babiček, ale oni nemají vždy pravdu a často ty jejich "léty prověřené rady" jsou spíš na škodu...

svobodnanovaevca
autor
8. zář 2015

Moc děkuji evulina77...zrovna čtu něco málo o refluxu...a docela to něčemo odpovídá...často se jí něco vrací,pokašlává a jako by naprázdno polykala. Zajdu k lékařce a optám se.-) Vůbec jsem o něčem takovém nevěděla...moc děkuji za typ!!!! Tomu alespon říkám rada nad zlato. Moc vám děkuji!!!! 😉 😉

svobodnanovaevca
autor
8. zář 2015

Samozřejmě neslazený čajíček a začali jsme ho dávat po lžičkách na radu doktorky,protože v těch vedrech se to jinak nedalo. Jinak já nekojím,jsme na UM. Reflux se zdá dost reálný,hodně si ted o tom na netu čtu a řekla bych,že to dost odpovídá příznakům...to jsou alespon užitečné rady maminek 🙂 moc moc děkuji a néé,že co čekám od dvouměsíčního dítěte 😉

svobodnanovaevca
autor
8. zář 2015

čtu tam i dosti zajímavé rady,jak tomu zabránit...jedna je i zvýšit polohu ve spánku...jak mám zvednout hlavičku...dát něco pod matračku at je výš,či nějaký menší polčtářek...píšou,že by neměla ležet vodorovně...

pecora
8. zář 2015

Muze to byt ten reflux, take ho mame a priznaky jak pises, neblindime jen diky mlicku AR ale kdyz byl uplne malicky tak neblindil skoro vubec, casem se to zhorsilo az s mlickem AR nastal klid. A taky to muzou byt prdiky...ty umi hodne potrapit. Kaka a prdi bez problemu?

pecora
8. zář 2015

@svobodnanovaevca my mame pod matrci knizky...je jedno co tam das ale pod matraci tak aby mela sklon cela matrace, ne jen pod hlavicku. Nam pomahalo i po jidle dele chovat ve svisle poloze, aby si mlicko "sedlo" v brisku

petrusew
8. zář 2015

A co ještě vyzkoušet jiné mléko? Malý tak plakal do změny mlíčka.

senoritapetra
8. zář 2015

Miminko může trápit spousta problémů, když pláče - žízeň, hlad, koliky, horko, zima, bolesti bříška obecně, těžké bříško (dávat po pití a jídle pořádně odbrknout), klidně častěji přebalovat, hodně ji chovej. Klidně jí dej stokrát znovu napít, znovu ji uspi, atd. Možná Tě chce jen cítit a být blízko Tebe, je moc malinká. Jinak na čaj se mi zdá veeeelmi brzy (já tedy kojím, takže malý nic jiného nepotřeboval jo, ale i tak..), žaludek si musí nejdřív zvyknout, má ho ještě malinký. A i ten jí může dělat potíže, např. dětské čaje obsahují heřmánek (ten vysušuje), nebo fenykl (někdy působí naopak nadýmavě). Klidně zkusit i jiné mléko, UM hodně zatvrzuje, může mít tvrdé a bolestivé bříško, špatně si odbrkne, i z toho může vzniknout reflux. A ještě bych poradila šátek a mít ji častěji u sebe, byla zvyklá být 9. měsíců v bříšku, všechno je nové. Ona si pláčem nevynucuje, zatím jen takto komunikuje 🙂 Držím pěsti.

aklin
8. zář 2015

to znám taky. Malá když se chce nosit a nebo když není po jejím, nejdříve zrudne a pak začne řvát jak kdyby ji někdo týral. Pokud je to doma, necháme ji vyřvat. Když s to stane venku, snažím se ji nějak uklidnit.

hapovab
8. zář 2015

Ja te naprosto chapu, je k vzteku co tady pisi nektere maminky, proc to nedelas takhle nebo takhle jezis a proc delas tohle, to pisou ty ktere nemaji s timto hysterickym placem zkusenost.Nase mala ma dva mesice a dela to take, jakmile neni po jejim tak dostane tento histerak ,nam to dela kdyz ji davam do aurosedacky nebo kdyz se v ni vzbudi a ja ji z ni nevyndam hned jak si umane hold za jizdy to nejde, nebo to dela kdyz se vzbudi v kocarku kdyz ji tam dam a ona nechce spat, neumi v nem jen lezet a koukat.Taky to ted zacala delat u oblikani.Jak pises je to nekdy az ostuda takovy strasny sceny, ty co to neznaji nepochopi.Ale hlavne je mi lito kdyz takhle. breci..Taky by me zajinalo co s tim.

svobodnanovaevca
autor
8. zář 2015

@pecora Kaká a prdí už celkem dobře..s kakáním je to od začátku dobrý,minimálně jednou denně v plinečce máme 🙂A s prdíky jsme bojovali,nicméně se to zlepšilo poslední týden. Mlíčko mám strach měnit,protože ona mi doopravdy moc nezvrací,sem tam si ublinkne..i po dvou hodinkách,ale jinak nic extrémního.Vlastně krom toho extrémního blinkání,vše ostatní by souhlasilo s příznaky refluxu...

svobodnanovaevca
autor
8. zář 2015

@hapovab To je bohužel ve všech diskuzích...něco vás trápí,chcete se podělit,zeptat na radu a dočkáte se kolikrát odpovědí,až žasnete...kdyby mi to bylo lhostejné,tak sem ani nezavítám a nezaobírám se tím. A užitečné rady,že co čekám u dvouměsíčního miminka a že si neumí říct atd.....vypadám snad jako někdo,kdo to neví??? 😀 ...Také nám ztropila řvací scénu v autosedačce a pro nás o to horší,že žijem v zahraničí a musíme jezdit k lékaři a na různá vyřizování do čr.Já si důkladně přečetla o refluxu (najděte si na netu),ještě se poradím s lékařkou a uvidíme. Nicméne jsem celé odpoledne krmit jí s hlavičkou o hodně výš oproti nožičkám,na spánek jsme jí zvedli pod hlavičkou a je spokojená...prostě celé odpoledne a podvečer bez srdcervoucího řevu 🙂

petrusew
8. zář 2015

@svobodnanovaevca u refluxu nemusí šavlovite zvracet. Ono je dost nepříjemný i ten pocit, pálení..natož u miminka.

svobodnanovaevca
autor
8. zář 2015

@petrusew ano to mě právě překvapilo,že nemusí být hlavním příznakem blinkání,proto jsem i přesvědčena,že se nás to týká a ted udělám max,aby se to zlepšilo a pomohli jsme našemu srdíčku 🙂

petrusew
8. zář 2015

@svobodnanovaevca ono už to, že se ulevilo zvýšené poloze už to o něčem svědčí.

pecora
8. zář 2015

@svobodnanovaevca zkus tu vyvisenou polohu na spani a dyl chovat ve vsprimene poloze po papani. Ty mlicka AR maji vyhodu ze jsou hustejsi nez normalni mlicka a tak se jim nevraci, ani ty stavy tolik z toho zaludku. Ale prvne bych asi zkusila ty opatreni a az kdyby to nezabiralo tak zmenu mlicka

lv
9. zář 2015

@aklin jenže miminko neví, proč je jednou uklidňováno/chováno a podruhé ne..

papka
9. zář 2015

určitě si zajdi k mudr, reflux slyšíš, to je to polykaní na prázdno, měli jsme to samý. vrací se ji to, proto tak řve. musíte ihned nasadit ty antirefluxní mlíčka - to ji hodně pomůže a taky vám da gastrotuss, protože ho má asi silný ten reflux. taky pomůže a věř že to ustane, do 4,5 měsíců, než se uzavře záklopka. taky nám poradili dávat méně mlíčka a častěji, dávala jsem třeba co 1,5 90 ml. jakmile jsem dala více, klidně by vypil i 120, řev jak blázen, většinou tak půl hodky, hodku po jídle. dnes má malej 1 rok, je to zlaté dítě, papá všechno, s příkrmy se to taky spravilo.

hohe
9. zář 2015

Nečetla jsem ostatní příspěvky jen tvůj první.... No co ti na to napsat... Děti prostě pláčí... Ony se to nenaučí - takhle malé - to není vynucování... je to jejich způsob komunikace - jiný neznají... Bude plakat, dokavad se nenaučí komunikovat jinak... Děti pláčí protože mají strach, hlad, chtějí pochovat, něco je bolí, špatně se jim leží, možná je něco lechtá a ony se neumí poškrábat... takle to musíš brát.... pláč=komunikace... Píšu ti z vlastní zkušenosti - dcera byla uřvaneček obecný.... no a ty hysteráky, než jsme přebalili a dali prso... ani nebudu rozebírat... chce se to hodit do klidu... ono to odezní...