2měsíční miminko a čaj. Jaký dávat, když budou vedra?

nina2022
12. čer 2022

Jaký čaj dávat mimcu 2 měsíce, když jsou (budou) vedra? Nutně dětský z lékárny? Nebo stačí jen kojenecká voda?

vladienka
12. čer 2022

@nina2022 kojenemu netreba nic naviac, dokonca myslim ze do 6 mesiacov ani pri UM, pripadne by som dala vodu, neviem co je to za modu s tymi cajikmi 😁

tasimia
12. čer 2022

@nina2022 dávali jsme heřmánkový nebo fenikl.

verukuki
12. čer 2022

@nina2022 moje dcera má 3 měsíce a je kojena nic navíc ji nedávám.

elesse
12. čer 2022

Nedavala bych zadny. Kojila jsem a cca v pul roce jsem davala kojeneckiu vodu, kdyz bylo vedro. Stejne ji ale nechtel

pampeliska1313
12. čer 2022

Stačí kojení nebo um. I v takových vedrech, akorát kojit častěji, pokud miminko chce a potřebuje. Víc není třeba.🙂

madaki31
12. čer 2022

@pampeliska1313 tohle je ale trochu blbost...
Kojení ok, tam je mléko a přísun uzpůsoben

Ale nikdy nepochopím rady, že mléko ve formě UM stačí. Nikdy by se nemělo dávat mléko po dřív než 2 hodinách. Mám 4té dítko, druhé co není kojené. Mléko má po 4 hodinách a jejímu bříško to naprosto vyhovuje. Ovšem bez pití ji nenechám.
Dostává dle potřeby cucnout čaje. Fenykl, heřmánek. Někdy jen kojeneckou vodu.
Jasně nedávám 100ml půl hodiny před jídlem. Ale dostává k UM i další tekutiny.

pampeliska1313
12. čer 2022

@madaki31 mně zase doktorka říkala, že um stačí. Dávala jsem po čtyřech hodinach taky.) Já teda do syna nemohla nacpat nic za tekutiny, ani čaj ani kojeneckou vodu a prý to není potřeba, hlavně aby bylo dítě ve stínu. Na příkrmech už je to samozřejmě jiný, ale jinak prý um stačí. Tak teda nevim.)

madaki31
12. čer 2022

@pampeliska1313 no, na každé krabici je uvedeno i dle zkušeností, dříve než po dvou hodinách nedávat UM. Takže prostě nenechám malou bez tekutin v tomto počasí...
Od nasazení UM jsem nabízela v mezičase vodu, čaj a teď si malá sama vypije kolik uzná za vhodné 🙂

pampeliska1313
12. čer 2022

@madaki31 však v pohodě, pokud Vám prcek přijímal i jiný tekutiny, je to jedine dobře a v pořádku. Jen jsem zakladatelce napsala to, čím mě uklidnila doktorka.)

madaki31
12. čer 2022

@pampeliska1313 já vím, že jste to nemyslela zle... Ale prostě i doktoři někdy nepřemýšlí jak odpověď formulují. A když se člověk zamýšlí selským rozumem... 2 hodiny v tomto počasí bych nedala ani já, natož tak malé miminko... Na UM v jejím věku má dávku 1000ml na 24 hodin maximálně. Prostě další tekutiny jsou třeba 😊

nina2022
autor
12. čer 2022

@pampeliska1313 každý doktor jiný názor

jjasmina
13. čer 2022

ja jsem do 6 mesicu jen kojila, čaj ve dvou měsícich by se mi zdal strašně brzy a davala bych až s příkrmy

madaki31
13. čer 2022

@jjasmina ano, u kojených dětí to je jinak. Tam je mlíčko uzpůsobeno a můžete podávat prso naprosto kdykoliv. Ale u dětí na UM je to opravdu jinak. Nemůže se co půl hodiny dávat mléko... Studené už vůbec ne, takže prostě příjem jiných tekutin je žádoucí.
Ať už kojenecká voda, čaje přímo určené pro děti...

nikol125
13. čer 2022

@madaki31 Me taky bylo vsude receno ze UM staci 🙂 nekojila jsem vubec a male jsem dala prvni cajik tyden nez jsme zacali davat prikrmy takze pred ukoncenym 4 mesicem, aby si zvykla stejne to ze zacatku skoro vubec nechtela.. bylo to teda v zime ale u druheho kdybych nekojila to udelam uplne stejne, prijde mi to prave zas naopak ze do tak maleho miminka cpat neco jineho nez mliko by se jeste nemuselo 😊 driv se rikalo ze pri um se dava, dneska uz si myslim ze to ale neplati a i ty mlika jsou nekde jinde nez driv

madaki31
13. čer 2022

@nikol125 nakonec ať si každá máma dělá co chce 😊
Mateřské mléko je také uzpůsobeno na napití a poté zasycení..
Ale nechat například naší malou minimálně 3 hodiny po UM bez tekutin, to fakt ne..
Dávám UM vyrobené pro miminka, dám i čaj vyrobený pro miminka dle věku 😊