2měsíční holčičku ruší u usínání házení ručičkama

svobodnanovaevca
6. zář 2015

Milé maminky mám 2měsíční holčičku a máme problém s usínáním...zajedno prdíky,ale pak nám začala házet ručičkama a to jí ruší u usínání. Padaj jí očička,je viditelně unavena,ale vždy sebou začne šít,bouchne se,nebo něčeho lekne a je vzhůru a nebo začne plakat...zavinovačka apod nepomohli,stejně ty ručičky vytáhne. Máte s tím prosím některá zkušenosti?????

mandala
6. zář 2015

Sice zkušenost nemám, ale mám pocit, že s tím maminky bojují právě těmi zavinovačkami. Musíš ji do toho uvázat tak, aby ty ruce nevytáhla.

achjonetusim
6. zář 2015

Zavinovat, a to že napevno. Když si myslíš že je pevně tak ještě přidej. Mám merino od Anavy a nemůžu si vynachválit. Pokud dokáže vytáhnout ručičky je špatně zavinutá.

http://mojebetynka.maminka.cz/clanek/zavinovat-...

voslik
6. zář 2015

U nás zavinování taky nepomohlo. Asi jsem to dělala blbě. Anebo náš mrňous potřeboval kontakt, takže jsme šátkovali. Tam byl taky napevno a spokojený.

scruffy
6. zář 2015

Pokud ty ručičky vytáhne, tak je špatně zavinutá, já na to tedy neměla nervy, zavinula jsem, ruce venku, takhle to bylo pořád, prostě jsem to neuměla, tak jsem si pořídila něco jako zavinku Swaddle me a bylo po problému, za pár vteřin byla pevně zavinutá a ruce nevytáhla.

gepe
Autor odpověď smazal
Zobraz
svobodnanovaevca
autor
6. zář 2015

Děkuji za typ holky...nicméně se přiznám,že mi to příjde dost drastický 😉 ....a jak jí znám,nebude se jí to líbit a dostane záchvat pláče (u toho až rudne a lapá po dechu).Přečetla jsem si,že dítě musí mít pravidelnost....my denně mezi 19-20 koupem,papáme a pak uspáváme...jenže problém je s jídlem...jí po 3-4h a když to na ten čas nevyjde,pak je vše špatně!!Dám jí dřív o půl hodinky a vypije jen 30tku a je pak nevrlá...nebo počkám a to je kolem deváté,pak do desíti uspáváme....nicméně dnes nám to krásně vyšlo,horká koupel,masáž bříška,uspání a spokojeně chrupká 😀 Je to věda s těma dětma 😎

svobodnanovaevca
autor
6. zář 2015

Jo a to ty zavinovačky a to ostatní dáváte do kolika měsíců dítěte???Mě na to příjde už i velká 😕

achjonetusim
6. zář 2015

@svobodnanovaevca Kdepak, ve dvou měsících je to ideální červík 😵 Zkus to přitáhnout, neboj 😉

zo_ja
6. zář 2015

Moje děti zavinovačky nemají, protože nesnášejí, že by nemohly hýbat ručičkama. Usínají zcela sladce hladce u mámy, ideálně u prsa (nemusí mít prso v puse) a když slyší tlukot srdce. Ostatní je úplně jedno - kde to je v jaké poloze to je světlo, rachot atp.

hany_bany
7. zář 2015

Taky uspavam u prsa, pak malou prendam do postylky. Zavinovani mi taky prijde takove drasticke, ale nekdy ma mala neutisitelny hysterak, ze nic jineho nezabere. Mrkni na zavinovani dle Dr. Karpa, staci na to plinka. Mala ma teda pak takova smutna ocicka, ale zklidni se a to je hlavni. Jak pak usne, tak ji povolim 🙂

svobodnanovaevca
autor
7. zář 2015

Ted jsem na to koukala a fakt je to dost takový smutný,až mi je jich líto,ale zusím to. Nicméně tím,že bude takhle nehnutě ležet,to zas moc nepomůže na prdíky ne??

lulii
7. zář 2015

@svobodnanovaevca Taky jsem zavinovala, neboj, drastické to není. Naopak to děti mají rádi. Jsou zvyklé z bříška být v těsném prostoru a potřebují "ohraničit". Naopak, když kolem sebe nic necítí, tak si jsou nejisté a neví, co se děje, necítí se v bezpečí 😉 Jinak já zavinovala klidně až do půl roku možná i dýl 😉

svobodnanovaevca
autor
7. zář 2015

Zkouším to a jsem trpělivá,ale malá nadšená není...dokonce jsem to okoukala na youtube,tak zavinujem dobře,ale chytá mi nerva a pláče...jakmile ji rozbalím a může zas mrskat ručkama a nožičkama ,tak se směje :-O...tak já nevím

mia_mia88
7. zář 2015

Mala se mi taky budi rucickama. Nastesti jen pres den, ale i tak potrebuju, aby spala. V tech vederech zavinuti nehrozilo. Dala jsem ji proste na bricho a v te poloze dokaze spat bez lekani. Nekdo polohu na brise nedoporucuje, ale pres den pod dohledem, pripadne s monitorem dechu je to pro me ok. Zvlast, kdyz se mimco uz umi samo prevalit. Fakt nam to dost pomohlo. Pripadne uspani v satku, a az je hodne tvrde spici, tak prendani do postele. To taky funguje.

katkakiki
7. zář 2015

Já zavinovala klasicky do plínkové osušky - přeložila na půl (udělala takový trojúhelník) a tam dala dítě a hodně pevně zavinula oba konce pod něj + pak zavinula do zavinovačky (měli jsme malého v zimě). Chvíli se mu to nelíbilo, ale když jsem ho vzala takhle zavinutého do náruče bylo po pláči a pak krásně spinkal v postýlce (od cca 4 měsíce už celou noc)... Byl takto zavinutý maximálně spokojený...

adji
7. zář 2015

To mi syn dělal taky. Ale zavinování bylo pro něj ještě horší. On se prostě rád rozvaluje a jakmile byl svázanej, měl hysteráky. Rozbalila jsem a klid... Ve třech měsících už ale ve spaní ručičkama nerozhazoval, vyrostl z toho... Tak kdyžtak chvilku vydrž a taky máte za chvilku spokojené mimčo 🙂

sissinka81
17. zář 2015

pokud to pomůže, tak jsem našla super článek zrovinka na tohle téma 🙂 mě už se to teda sice netýká "naštěstí", ale snad to pomůže tady 🙂 http://www.rodicum.cz/prvni-rok-miminka/jak-na-...