2 jména pro dítě. Přidali byste druhé jméno?

ely14
25. led 2023

Ahojky máme doma Samuela a Sebastiana a plete se nam to.. Přidali by jste jim druhé jméno?
Sebik je miminko
Sami má 4roky a líbí se mu moc Nikolas
No tak ted nevim jak se rozhodnout/vyřešit zda úplně změnit jmeno miminku nebo klukům přidat druhé.
Jestli máte někdo dítě s 2 jmény tak napište svoji zkušenost děkuji 😊

zelenaesmolda
25. led 2023

@ely14
dcera ma 2 jmena a druhe nepouzivame vubec takze pridani druheho jmena nic podle me nevyresi.
A 4 letemu diteti bych jmeno nepridavala,kdyz bude chtit tak at si ho prida v dospelosti.

korin
25. led 2023

Někdy dcerám pletu jména, i když si nejsou vůbec podobná 😀 Není to jen nezvyk a únava?

marcicek84
25. led 2023

@ely14 neblbni,musite si zvyknout,ale zvolili jste si tu podobnost dobrovolne

ajja87
25. led 2023

Ja si nemyslim, ze je to az tak moc o podobnosti jmen. Ze segrou máme naprosto rozdílná jména, jak v začátcích pismen, tak v jejich počtu a skladbě. A ještě dnes v mych 36 letech se muj otec i babička prereknou. Me se to u mych děti stává taky dost často a dokonce třeba oslovím i jménem me dcery synovce🤦‍♀️, takže za mě druhé jméno nic nevyřeší

teate
25. led 2023

My si je taky pletem. 🤣 A někdy jim řeknu i jménem fenky. 🤣🤣🤣 To fakt není o podobnosti. To je prostě život. Nic nikomu neměň, jsou to bratři. Ne partneři. Jednoho dne spolu už v domácnosti nebudou a bude to už úplně fuk.

eviicka
25. led 2023

@ajja87
@teate přesně, také nás se sestrou rodiče i prarodiče motali a máme jména úplně rozdílná, podobnost žádná.
Moji synové mají jména podobná v základním tvaru, v domacím tvaru už je stejné jen začáteční písmeno (takže podobně jako u zakladatelky), pletu se často (hlavně když mluvím rychleji nez myslím), ale jsem si jistá, že žadna změna by nepomohla.

majena39
25. led 2023

@ely14 já říkám běžně dceři jménem syna, takže nevím jestli by vám to pomohlo 😂

barulina
26. led 2023

@ely14 můj syn měl dvě jména. Druhé jsme vůbec nepouzivali. Nechala jsem ho vymazat

izz76
26. led 2023

A jak pomůže to druhé jméno,přestanete jim kvůli tomu říkat Sami a Sebi?

krisstina93
26. led 2023

Já mám tři děti a pletu si je taky, běžně dceru oslovuju Tondo 🤣 další jmění by to nevyresilo :D

lv
26. led 2023

Jmena ksou jina, zvyknete si, i na to pletení se. Jméno synum neměň, ani nepřidávej, z hlediska identity a integrity to není dobře. 4lety je od miminka Samik a Nikolas neni, bude mit v hlave zmatek.

gdpr
26. led 2023

Aj mne sa pletu mena niekedy a to mame doma dievca a chlapca 🤦🏼‍♀️😂 Takze zmena mena podla mna nic nevyriesi

agneska7
26. led 2023

Kdybych měla vrátit čas druhé jméno bych synovi nedala ...nikdo ho nikdy nepoužil . A jinak jména se mi pletou i tak máme Teodora a Eliáše naprosto odlišná jména a hold sem tam na Teodora zavolám Eliaši a naopak 🤣🤣

veruuu_kubesovic
26. led 2023

Nám se pletou jména našich dětí, která si podobná vůbec nejsou...Anabel a Eliáš 🤣🤣🤣
Když jste vybírali jména, měli jste víc uvažovat, tady dalsi jmeno nicemu nepomuze, akorat to dite bude mit v hlave zmatek 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

maki600
26. led 2023

Máme Sebastiana a jenom Sama ..Samuel nám nešel přes pusu ...blízkým se to plete nám ne ..třetí je Oliverek ❤️

nicollbc
26. led 2023

Ty bláho, já mám syna a dceru, jména si nejsou vůbec podobná a stejně někdy říkám synovi jménem dcery 😂. Takže tím nic nevyřešíte, akorát si způsobíte zbytečné problémy 🤭.

kubesovaadelka
26. led 2023

@ely14 jak píšou všichni. Podle mě by změna nic nevyřešila. Jména jsou obě krásný a zvyknete si všichni stejně tak jako se všichni budou plést. Hele mám jen jedno dítě a kolikrát na ni volám jménem některého ze 4 zvířat. Hold únava dělá divy🤭😂
Mám dvě jména a nikdy ho nikdo nepoužil ani svátek neslavime

xxx3d
26. led 2023

nepřidávala bych, protože...
bude to nepraktické, myslím tím ve škole při podepisování se
ehm...syn má dvě jména, takže...
další věc, teď ve čtyřech se mu líbí, za dva roky to může být jinak
a poslední věc, z toho výběru jmen vhodných k zapsání (Mikuláš, Nikolas, Kristián) ten Kristián vyloženě trčí, a ty dvě jsou si taky velmi podobná, bylo by to z bláta do louže 🙂

emillyhk
29. led 2023

My se ségrou nemáme podobná jména, ségra je skoro o 15 let starší a mamka mi jejím jménem říká občas doteď 😆 Vím, že ségře občas řekne mým jménem. Když ještě žila teta, mamky ségra, tak nám občas říkala i jejím jménem (trávily spolu hodně času). Takže jména bych dětem neměnila ani nepřidávala, časem si to sedne. A i když se občas přeřekneš, svět se nezboří a děti to zvládnou 😉

martinka0209
29. led 2023

My si je taky pleteme a já si říkám,že jsme jak ty naše babičky 😀 a jedni neteří říkám jménem mojí mladší dceři lepší už to nebude

jaaoni
29. led 2023

Motame to všem třem a Podobné si nejsou vůbec. Dva kluci a holka. Podle mě naprosto normální. Občas vyjmenuju dvě jména a až napotřetí se trefím 🤷‍♀️😅😂

exbordelar
29. led 2023

To mi pripomnelo moji babicku, ktera nejprve vyjmenovala jmena vetsiny vnoucat, synu, dcer, psu a kocek, a pak se teprve trefila 😂

lcn162
29. led 2023

Taky myslím, že to není o podobnosti jmen. Mě se jména pletou a to mám páreček s úplně jinými jmény. Řešením je podle mě přezdívka.

normalnimatka
29. led 2023

i kdybyste dali druhý jméno, tak stejně ve školách, na kroužkách atd budou všude používat to první jméno....
pletení jmen u dětí a vnoučat je normální, a to i bez ohledu na podobnost jmen.

meganx
29. led 2023

Pletli byste to, i kdyby to byla holka 🤷‍♀️

antilopkax
29. led 2023

Máme dva kluky. Jmenují se úplně rozdílně (rozdíl jako Jaromír a Tobiáš) a pleteme si je naprosto všichni. Já si je pletu i s manželem, takže všem 3 říkám zkráceně příjmením a mám klid 😁

lucie7411
29. led 2023

My mame - Kikcu, Vikcu, Valcu a Domcu 🙈🙈🤣🤣 a fenky Amcu, Fancu a Timcu a mame v tech jmenech naprosty hokej 🤣🤣 Ale nenapadlo me to menit ani pridavat druhe jmeno, dle me naprosto zbytecne 🤷‍♀️

debra1234
29. led 2023

Počkej, až půjdou do školy. Běžně si učitelky pletou jména sourozenců. Neřeš to. Nám se to taky plete. Už jsem jedné z dcer řekla i jménem jejího bráchy. Žádné trauma z toho nemá.

j.kriv
29. led 2023

Taky se dost často přeřeknu a klidně až třetí variantu řeknu správně, plete se mi do toho i jméno psa 😅 to není o podobnosti, je to prostě tím, že člověk občas rychleji mluví než myslí 😉

bertoldina
29. led 2023

Máme zcela nepodobna jména, odlišná pohlaví...a stejně občas v rychlosti říkám pitomosti a pak už volám jen "dítě ".