19měsíční syn se až 10x budí za noc. Poradíte?

ursuleeonion
16. čer 2015

Ahoj holky, mám 19m syna který je od narození plačící dítě. Začátky byli šílený, lezla jsem až 2 hodiny po zemi na čtyřech a houpala ho v lehátku aby aspon na hodinku usnul a po té repete. Pak už to nebylo tak hrozný, naučil se na sunar ale i tak se budil. Asi před půl rokem se to začalo zhoršovat v noci dostával záchvaty breku, kdyby k neuklidnění. Občas jsem ani nechodila spát protože to na tu půl hodinku nemělo ani cenu. Byla jsem vyřízená, brečela jsem... no prostě peklo. Po delší době, co naše noci probíhaly takto, jsem s ním zašla k doktorce, která nás tedy poslala na neurologii a tam nám zjistili, že je malej hyperaktivnější dítě a trpí nočními děsy. Nic nám na to nedala, jen doporučila koupat ráno a zkoušet ho přes den aspon na chvilku něčím zabavit aby byl v klidu. A kdyby se to nelepšilo, přijít znovu a dala by nám prášky na úzkost. Jenže já ho nechci dopovat práškama .. 😒 . Vzbudí se mi tak 4x - 10x za noc jak kdy. Už to nejsou vyloženě záchvaty ale i tak už bych se potřebovala taky vyspat, v srpnu čekám druhé dítě, bohužel jsem zůstala na malého i to ještě nenarozené sama a nedokážu si představit jak to budu v noci dělat.Mám strach že se budou budit navzájem a já asi ani nebudu chodit spát nebo nevím ☹ . Nemáte nějakou radu, zkušenost co by na staršího syna mohlo zabrat aby v noci prostě spal? 😒

luciamala1979
18. čer 2015

ahoj. Zazila som to s dcerou, viem o com hovoris. Neporadim, sama sa snazim, strcim flasku, pohladim po zadech, občas zaberie občas des vresti. Chcem Ti len napismenkovat, ze deti si na seba vzajomne zvyknu, moje spia spolu v izbicke, vacsinou sa syn, 4 rocny, nezobudi na ten vreskot dcery (19 mesiacov, vresti asi rok vkuse, od polroka cca), aj ked zbytok panelaku ano 😀 no a kde sa zobudi, je vo vedlajsej izbicke s manzelom, tam ho premiestnim, trochu to stlmi a znovu zaspi starsi, aj ked mala vedla stále vresti.
Ked som na nich sama, jeden vresti, ja osobne vždy ukludnujem to dieta, kt sa ukludni rychlejsie, zaspi, druhé reve.. a potom idem k tomu druhemu Obe naraz inak vrestia
Neboj, najdes si tiez systém, nie si v tom sama, ak ti to pomoze a viem, ze to znie skor skepticky, ale vyrastu, aj z tych nocnych desov. Tri - styri roky a su uplne pohodove, docela samostatne detiska. Rovnako nevladzem, v noci na dnes som az spadla, ako som sla k malej a sa mi zamotala hlava z tej kratkej doby spanku / zaspatosti, som nevrla, utahana, ale VYDRZ! Ma to koniec a to je hlavne. Pohodove tehu a porod! 😉

luciamala1979
18. čer 2015

a nestresuj, nic horsie sa nemoze stat, len budu vrestat dve naraz, otazne je kolko vydrzia? Moja dcera hodne, syn pol hodky a unava to neda. Nic horsie sa nestane. Klud 😉 zvyknu si na seba, krik, plac, noc, den, uvidis 😉

luciksima
18. čer 2015

Přesně to co píšeš jsme zažívali s malou...no do dnes nespí celou noc,ale už se nebudí tolik s hysterákama jsou jí 2 roky nám pomohli homeopatika přímo na míru pro malou byli jsme u homeopatičky v 15m. malé když nám přestala spát přes den a usínala večer až kolem 22h. musím říct,že ty homeo jí pomohli,trošku zklidnili,ale hlavně po nich začla líp usínat a spát...určo bych někam zašla a zkonzultovala to s homeopatem 🙂

michael2611
18. čer 2015

To znám, mě doktor řekl, že mě malý takhle vydírá. Teď má 2,5 roku a jede toto nanovo. Spal jednou u babičky a nic takového na ni nezkoušel.

primaska
18. čer 2015

Bohužel si myslím, že je to hodně o tom zvyku dítěte.. je naučené, že máma okamžitě přiběhne a bude ho bavit. Některé děti jsou náročnější, ubrečenější a pak to o to víc svádí se jim o to víc věnovat.. např. dvouhodinové lezení po kolenou.. ale oni chtějí čím dál víc. A se spaním je to to samé. Podle mě je potřeba dítěti dát najevo, že máma tu je vždycky, když jí potřebuje, ale nesmí toho zneužívat.. i malé dítě to dokáže pochopit a ve finále jsou šťastní všichni..

luciamala1979
19. čer 2015

@primaska no ja neviem, ja som po tych kolenach neliezla. Mala teda usina sama, vždy spala a spi vo svojej postielke, usne v pohode a okolo polnoci / 23ej to zacne a skonci rano ku piatej. Proste reve. Ci som tam bola alebo nie stejne rovnako, niekedy snad este silnejsie kde som bola při nej. Urcite to nebolo tym, ze som tam mala byt, skor jako by sa niecoho bala. Nieco ju bolelo. ALe nic sme nezistili a na nic neprisli. Homeop. sme skkusali tiez, ale nie na mieru, len dva druhy k nespavosti a tiez nula. Tak radte 😉

luciamala1979
19. čer 2015

@luciksima a kedy vam tie hysteraky zacali? Od porodu alebo neskor? Lebo me mala spala do půlroka na jedno mlieko na noc.. a potom, mali sme navstevu, dostala hexu, 3. davku a zacalo to. Kus sa to zlepšilo teraz posledny mesiac, mala pichane uska po zanete, poprvykrat a prestala tak kricat..ale rok sme regulerne nespali, noc za nocou. Dr. povedala, ze to nemohlo byt usami, ze to je zalezitost mesiaca, nie roka.. ale mala mi to nedospavala ani cez den, bola schopna spat max 15 min denne a potom nula celu noc. 😕 ja som si to zacala spajat s tou hexou potom, tak ale to su uz len moje - dedukcie..

zmuzle
19. čer 2015

Tak kdo nezažil, asi nepochopí. Kdyz dite ma v noci noční desy, nevi o sobě, rve, mluví nesmysly a kroutí se na posteli a takto hodinu, někdy vic. Sam usíná cca kolem 11h večer. Je pokrok, ze uz u něj nelezim a verte mi, velmi rada bych ho položila a odešla. Jenže pak z toho byla driv hysterie a bezesna noc. Tez neurology, psychology i homeopaty mam za sebou. Moje rada je, vydržet to. Ale druhy den jde hotova, unavena a podrážděná a fungujte pak v práci.

luciksima
19. čer 2015

@luciamala1979 malá byla od narození hodně uplakaná měla hypertonii a byla dráždivé miminko,ale řekla bych,že i u nás to mělo souvislost i s očkováním po něm začla být vzteklejší a budila se v noci tak hrozně až po očko...taky jsem si to dala do souvislosti až moc pozdě....co jsem se začla více zajímat o očko,ale už bylo pozdě...dr. mi nic o takovýdlech apod.nežádoucích učincích ani neřekla a malou jsme očkovali od 9t. ted bych si za to nafackovala... :-/

veeeraf
19. čer 2015

jj, jedna jediná rada..neběhat za děckem kdykoliv zabrečí, prostě nechat chvilku brečet, hlavně u 19m dítěte, který už ví, že maminka přijde na zavolání

janajelinkova9
19. čer 2015

Moje dcera BYLA to samé a jsem ráda, že je to minulost... resp.že máme dobré období... přijít to může znovu a občas se budí víc... u nás byl problém hlavně strach. Ze samoty... dále ji budila alergie na mléko, po mléku přišla vždy špatná noc, vrtění, svědění těla, ekzém... a tak jsem po 2,5 letech zkoušení zjistila toto....
absolutně žádný cukr - po vysazení spí celou noc.
absolutně žádné mléčné výrobky - to je individuální (tzn. nemusí u vás být vůbec problém)
a hlavně toto: spát s dcerou - ze začátku s ní usínat a být u ní kdykoliv se probudí, aby získala důvěru, že tam není sama a nemusí se bát (tmy, zvuků...) a po čase spala delší a delší úseky... teď stále spí u mě - spíme spolu v manželské posteli... ale od spaní v těsném objetí už spí postupně sama, občas večer sama i usne a hlavně... otočí se ke mě zadkem a je to :D
Jde o to být s ními, milovat je, ukázat jim, že jsme s nimi a pro ně... žádné zkoušení a vymýšlení z jejich strany nečekejte.... resp. důvěřujte jim, že mají důvod se budit a plakat.....
Já už nyní spím dobře, ale bylo to šílené....
Jak poruším některý z bodů, vše je zpět... tzn. není totom, že z toho vyroste... .
Jooo a hlavně taky hodně pohybu venku 🙂

melodygirl
19. čer 2015

@ursuleeonion chápu tě, některé rady, jako, že dítě vydírá, jsou v takovém případě zcestné. Já mám dceru, s kterou jsme to dnes velmi dobře zvládly, a ve svých 3,5 letech je schopná konečně prospat noc s maximálně dvojím buzením. Ale máme za sebou homeopatickou a autopatickou léčbu. Do dvou let se budila 10x za noc, první rok téměř proplakala, budila se i po 15 minutách, později v noci hodinové hysterické řevy a noční děsy. Toto už je opravdu patologický stav a je třeba ho léčit. Jakmile se dítě alespoň trochu upraví, je až teprve možné začít cíleně aplikovat "výchovné" metody. Do té doby je každá rada drahá. A pokud možno léčit alternativní cestou, nikoliv medikamenty i když jistě lepší, než nelečit nijak. To by se mohla jít matka rovnou oběsit, je to i škoda pro dítě, díky nesoustredenosti pak může zastávat za vrstevníky, i když je to častokrát velmi chytré dítě, ale více dráždivé a uzkostne.

matysikovad
19. čer 2015

Mam to doma taky, dcerku 18 m a jsem zoufala, nespi mi cele noci, od 23-24 hodin v noci to zacne a uz to jede mnohdy az do pul 5 do rana. Pokud dam panadol sirup, teply cajik a nejakou nocni svacinku, krati se to do treba 2 do rana, ale ne vzdy.uspavam v postylce, houpu, stale dost kojim. Celou noc jsem nespala uz 2,5 roku. Ale urcite to neni tim, ze pribehnu na zavolani. A i kdyby - vyplakani miminka neuznavam. Mala je jinak zlate dite, posloucha, neni vubec nejak upoutana jen na me , jezdi i k babickam, nevzteka se.Jen jsem chtela pridat svuj pribeh, ze je nas vic takovych, co maji doma nocniho besa.

luciamala1979
19. čer 2015

@veeeraf vy ste asi necitala celu diskusiu.. nebeham napr. ani ja ani zakladatelka, je to o niecom inom. Drzim palce, nech Vam druhé spi stejne jako prve, mne syn tiez spal ukazkovo.. 😀

ursuleeonion
autor
20. čer 2015

@janajelinkova9 Také prcka uspávám, spí semnou v posteli. Snažím se i aby měl pravidelný režim a chodil spinkat pořád stejně. Přes den trávíme většinu času venku. Snažím se ho co nejvíc unavit. Nikterak ho netrestám např. že by dostal třeba pořádně na zadek. Je to teda celkově vzteklouš po tatínkovi ale nikdy jsem ho neplácla nijak víc než přes plínku či přes ruku. Zkoušela jsem na noc i znovu nasadit mléko ale odmítal ho. Kolikrát jsem zkoušela dát mu v noci i normální jídlo jestli nepláče hlady ale ani to nechtěl. Měli jsme i homeopatika (sirup Sedalia nebo tak nějak) recenze na něj byla suprová ale nám prostě nezabral. Už si fakt nevím rady, v těhotenství pomalu celou noc nespím a když usnu vzbudí se prcek (zákon schválnosti). 😅 Takže jestli naspím 5 hodin za celý den tak je to hodně. Přes den jsem vyřízená, doslova padám na hubu. Odpočinout si nijak nemůžu neboť malej je na mě hodně závislí a babičky nám vždy volali at si pro něj přijedem. Moje mamča má 6 dětí ale říkala že tohle v životě nezažila. Celý den furt jen brek, vztek, házení z hračkama, chvilku neposedí a v noci řev, řev, řev. Už jsem tak zoufalá, že si snad zajdu pro antidepresiva nebo fakt nevím 😝 doufám že ho to brzy přejde...

melodygirl
20. čer 2015

@ursuleeonion sedalia je univerzální sirup a zpravidla nezabírá. Zajdi k dobrému homeopatovi, ten udělá pořádný pohovor a vybere vhodná homeopatika, ve vyšším řeďení, které nejsou volně v lékárně k sehnání. Nebo ta autopatie, z jakého jsi města? Já brala léky na spaní, pak už jsem nespala celou noc, jak jsem měla narušený spánek. Rychle s tím něco udělej, nebo až se malé narodí tak se zblázníš. On se ti pak celkově zklidní přes den a bude s ním řeč. Mě po té léčbě jako kdyby vyměnili dítě, pořád jsem se nemohla vzpamatovat, že může být i taková pohoda. Obdivuju tě, že jsi šla tak rychle do druhého, já se teprv sbírám abych chytla druhý dech na další 🙂

ursuleeonion
autor
20. čer 2015

@melodygirl Děkuji za typ. Jinak druhé dítko bylo neplánované. Měla jsem cysty na vaječníkách (5cm a 8 cm) měla jsem jí na laparoskopii s tím, že mi vemou levý vaječník a vejcovod, že už prý stejně ta levá strana nefunguje. Otěhotnění u mě bylo minimálně pravděpodobný. No a když jsem šla po měsící na kontrolu a naplánovat operaci, zjistili jsme že jsem ve 2. měsíci. A když jsem viděla to maličký na UTZ tak jsem potrat ihned odmítla. Jenže do toho, jsme se s přítelem po 4 letech rozešli. Takže teď jsem na vše sama a už to fakt nedávám. Mě vlstně nevadí, že je malej zlobivej, je to takovej kašpárek takže se s ním rozhodně nenudím ale ty noci jsou prostě šílený.. 😖

luciamala1979
22. čer 2015

@ursuleeonion tak možno male len reaguje na tvoju nervozitu unavu krizu. Deti to citia. SKus sa tiez skludnit a dat kvazi do pohody 😉