17 měsíců a strach z lidí. Měly jste také tak?

soptinda
17. bře 2023

Maminky,
Řeším, co s naší malou...má strach z lidí. Když jsme ve společnosti nebo obchode, tak je v pohode, pokud se na ni někdo upřeně nepodíva...Když se někdo přiblíží, okamžitě rev a slzyjak hrachy...
Totez když k nam přijde návštěva...tak rev...nejradši je ve svém prostředí, kde to zná.
Má teď sice maminovske separační období, ale z tohoto spatna...
Měly jste to taky tak?

eressiel1020
17. bře 2023

@soptinda Teď to mám s malou taky. Minulý týden byl u nás tchán s tchýní a řev jak blázen

soptinda
autor
17. bře 2023

@eressiel1020 a jak máte malou holčičku?

eressiel1020
17. bře 2023

@soptinda 15 měsíců má čerstvě. Jakmile odjel tak byla v pohodě.

olga_
17. bře 2023

@soptinda Je to normální chování takto starého dítěte.

drakenn
17. bře 2023

Souhlasím, te je to u tak malého dítěte normální?
Tobě to vadí proč?

soptinda
autor
17. bře 2023

@olga_ myslíte? No ono je to celkem hardcore...lidi se strašně boji...úplný hystericky pláč...

soptinda
autor
17. bře 2023

@drakenn no ja nemam v okolí žádné dite, které by se tak moc balo lidi...stačí jen upřený pohled na ni v kocarku a hystericky pláč...spíš to řeší okolí a já jsem pak taky na vazkafh, jestli není něco špatně...nikdo to nechápe, proč tak place.

merope
17. bře 2023

nepamatuji si přesně věk, ale i můj extrovert měl období, kdy se mi schovával za nohou.

soptinda
autor
17. bře 2023

@drakenn a ještě dotaz...jestli můžu nějak pomoct nebo podpořit malou, aby se nebala

drakenn
17. bře 2023

Aha, takže vám to až tak nevadí, ale řeší to okolí. Opravdu je to normální, nenechte si od nikoho nic namluvit. Problém mají lidé, kteří se cítí divně, když na ně tak dítě reaguje. Ale to jsou pouze jejich pocity a reakce.
Já osobně bych to nelamala přes koleno, určitě bych nechtěla malou "zmenit". Ta má v tomhle věku právo na své reakce. Ale můžete hovořit s tím okolím- malá má zrovna takové období, není zvyklá na neznámé lidi, hluk ji děsí atd.
A co se týká holčičky- nedávat najevo, že dělá něco špatně. Nekomentovat tyhle situace nevhodně směrem k ní- takové ty řeči, ty jsi ostuda, není se třeba ničeho bát, nic se přece zlého neděje atd. Prostě nepopírat její emoce.

soptinda
autor
17. bře 2023

@drakenn děkuji a myslíte že je dobre chodit s ni do hernicek a klubu, když má takové reakce a bojí se? Nechci ji stresovat

zmrzlinka
17. bře 2023

@soptinda je to období a přejde.Do herničky půjde až ji to přejde....

lidija1234
18. bře 2023

@soptinda ahoj, malej je od narození absolutně nekontaktní a nesmejici se na cizí lidi😄na rodinu (babi,děda) si pomalu zvykl ale bylo to hodně pláče. Teď je malému rok a půl a má to pořád akorát už nebrečí jenom když se mu někdo cizí začne až moc věnovat. Jinak já teda do hernicek chodím aby se socializoval, jeho lidí hrozně fascinují ale nesmí na něj mluvit nebo se ho dotýkat 😄kamarádka má stejně starého kluka a ten je úplný opak takže si taky říkám občas jestli tohle chování je "normální" ale netlačím na něj a víc ho beru mezi dětičky

cuuza
18. bře 2023

Super bylo v tomhle období plavani, celou dobu v mé náruči a přitom tam byly i dvě další děti. Takže se postupně nenásilně otrkal.

dendy88
18. bře 2023

@soptinda já s tím zkušenosti u svých dětí nemám ,ale kamarádky holčička to měla podobně, trvalo ji to teda dlouho , možná do 4 let. Teď ji je deset a je to úplně normální chytrá holčička.

drakenn
18. bře 2023

Spíš bych volila otevřený terén, třeba pískoviště. Ať může nerušeně děti pozorovat

emillyhk
18. bře 2023

Syn je společenský, miluje děti i dospělé, nestydí se. Ale i on měl období, kdy spustil řev, když k nám přišla jakákoli návštěva. Nechtěl se na dotyčného ani podívat, pokud se s ním někdo pokusil navázat kontakt, nabralo to na obrátkách 🤦‍♀️ Venku nebo v obchodě si nepamatuju, že by to dělal, ale my jsme na vesnici, těch cizích lidí nebo neznámé prostředí tady moc není. Přešlo to ze dne na den.
Dala bych dcerce čas. Dej dceři pocit bezpečí. Návštěvám vysvětli, ať jí dají prostor a respektují, že teď není žádoucí, aby se s ní snažili navázat kontakt. Ono to za chvilku přejde 🍀

exbordelar
18. bře 2023

Hlasim se do klubu ✌🏼 kdyz byl syn v tomhle veku, spoustel na jakoukoliv navstevu hysterak a choval se absolutne priserne. Jako rozmazleny vztekly a ujeceny fakan 😅😅 navsteva odesla a byl to zase milacek 😁😂 dokonce to dospelo do takove faze, ze kdyz k nam mela prijet navsteva nebo my meli nekam k nekomu jet, mela jsem vymysleny plan B, kam se synkem jit, abychom si usetrili nervy 😅 a pak se to ze dne na den - ve dvou letech zmenilo, kdyz prijel strycek z Ameriky. Ten si ho omotal kolem prstu uz na letisti a od te doby je s cizima v pohode 😂