10měsíční syn se v noci budí i každou půlhodinu

meggie12345
1. dub 2018

Prosím maminky o radu! Syn necelých 11 měsíců, kojený. Doteď nikdy nespal celou noc, budil se 1x-3x za noc. Poslední měsíc nespí v kuse dýl jak 2 hodiny a poslední 4 noci jsou hotové peklo. Budí se i každou půlhodinu a vždy s pláčem. Musím ho pochovat a pak mu dát prso. Přes den je pohodovej, spokojenej... Akorát víc spí, nejspíš dospává noc. Nenapadá vás, čím by se mohl pořád takhle budit?

mku
1. dub 2018

Co mu misto prsa zkusit dat dudlik nebo lahev s vodou?

meggie12345
autor
1. dub 2018

@mku Dudlík ani flašku si nikdy nevzal ☹

verinikki
1. dub 2018

Přestat kojit v noci - malá se začala budit po cca třičtvrtě hodině a pak přestala po nakojení i usínat. Až jsem padala na hubu, rozhodli jsme se prostě nakojit na usnutí a až pak ráno - spal s ní týden přítel.Po dvou dnech prospala celou noc do pěti do rána - po odbourání ranního kojení se nám to posunulo až na sedmou.

meggie12345
autor
1. dub 2018

@verinikki a co s ní přítel v noci dělal? Nechal ji plakat?

verinikki
Autor odpověď smazal
Zobraz
mku
1. dub 2018

V 11ti mesicich by dite uz melo spat celou noc... nasemu je 8m a spi od 19:30 do 7:00 v kuse... zkuste zmenit misto kde spi? A treba at uspava tatinek? Mozna par prvnich noci proplace, ale takhle stare dite uz by fakt melo krasne spinkat a urcote neee tolik v noci bastit (minimalne kvuli zubum)

meggie12345
autor
1. dub 2018

@mku on syn večer usne sám, nepotřebuje uspávat. Ale v noci když se probudí, tak u manžela hystericky řve ☹ Zub nemá zatím žádný...

verinikki
1. dub 2018

@meggie12345
Nabízel flašku s vodou, povídal, řvala vztekle první noc, druhá už v klidu.
Jinak od 2 známých to máme potvrzené, jako přes kopírák, akorát ti jedni tedy měli tuto řvavou fázi tři noc a padal na hubu pro jistotu manžel🙂
Jinak buzení u dětí je normál-1-3x za noc se budí do teď ve třech letech, ale sama pak už usne-nebo třeba jen s pohlazením.

meggie12345
autor
1. dub 2018

@verinikki já se ho bojím nechat plakat, když nevím, kvůli čemu se budí ☹ je mi ho líto, ale na sobě už cítím, že to takhle moc dlouho nezvládnu.

verinikki
1. dub 2018

No člověk prostě vydrží dokud může, ale jak to začne být likvidační, tak prostě koná a neměl by se za to pak pranýřovat. Prostě děláme maximum, co se v dané chvíli dá, ale hlavně pokud se rozhodnete, tak už neustupovat...

petrasipkova1
1. dub 2018

Nenechávej ho plakat, větší nesmysl neexistuje že má spát celou noc. Dcerka se taky budila, kojila se nonstop celou noc, taky se budila s brekotem, supla jsem prso a spala dál. Určitě to byla kombinace zubů a zážitků, je to jen období, brzy se to určitě změní samo nenásilně. Pokud máš jen jeho spi s ním přes den,ať nejsi vyčerpaná. 😊

petrasipkova1
1. dub 2018

Jo jinak budila se s šíleným brekotem dokud nevykoukla poslední stolička, takže určitě rok a půl s malými fázemi klidu, pokud nemá ještě ani jeden zub, dovolila bych si tvrdit,že je to stoprocentně tím, protože to prostě v noci víc vnímá že něco bolí.

olga_
1. dub 2018

@meggie12345 Plakat ho rozhodně nenechávej. Pokud nemá v 11 měsících žádný zub, budou to ty zuby na 99,9 %. Proto může potřebovat i prso častěji. A je totál nesmysl tvrdit, že v 11 měsících by už dítě mělo spát celou noc. Syn třeba začal spát celou noc až ve třech (nejhorší to bývalo nad ránem). Kojený do samoodstavu ve 3 a čtvrt roku. Prořezávání zubů může trvat měsíc i dýl a může mu jich lézt klidně více najednou. Zkusila bych preventivně promasírovávat dásna (nám pomáhal olejíček při růstu zubů od Karla Hádka) a být prostě nablízku a dospat přes den s dítětem.
U nás třeba byly horor poslední stoličky. Trvalo to asi 3 měsíce, než vykoukly a já si to s tím spojila. Bude líp.

zlorenka
1. dub 2018

@olga_ Zvědavý dotaz nematky - k čemu že jsou dobrá při růstu zubů prsa, že je "potřebuje"? 🙂

olga_
1. dub 2018

@zlorenka Těsná blízkost matky (kojení není jen pití mléka), zklidnění, často dítě při růstu zubů přestává jíst, tudíž potřebuje více kojit atd. Těch důvodů je mraky.

pavlinakm
1. dub 2018

Rad mam nekolik..
Nezkousela jste na noc cipek od bolesti?
Nebo pry jsou dobre Bachovy esence na zklidnění a lepsi spanek.
Matka vynechat z jídelníčku kofein.
Jinak u nas se taky vic budila kolem 11m, po 12m jsme zkusili metodu tatinka v ložnici. Nocni buzeni se upravilo, ale ne zcela. Budila se ve 4h rano a pak do vstavani tak po 30-60minutach. Takze efekt to melo castecny..
Jakmile jsem prestala kojit(v 15m) spi mi najednou celou noc.

olga_
1. dub 2018

A já fakt sázím na 100 % na zuby 🌷

dora13
2. dub 2018

Osobne sazim bud na zuby, separacni uzkost nebo ze se chysta na nejaky psychomotoricky skok, to byly vzdycky mezniky, kdy se horsil spanek mym detem.
Obcas jsem davala neco od bolesti, kdyz jsem videla, ze opravdu je to boli. Zkus to chvili vydrzet, s nejvetsi pravdepodobnosti to bude trvat jen par dni a zas bude lip🙂

viridie
2. dub 2018

@meggie12345 Ahoj. Holka, vydrž ! 🙂 Prcka rozhodně něco trápí a prsník je holt velké ukliďňovadlo. Také jsme si tím s dcerou prošly a přešlo to. Zároveň si také nemyslím,že 11m dítě má spát celou noc, stále je v rozpuku svého vývoje a buzení je normoš. Držím palce,ať to brzo přejde. 🍀

aktakd
2. dub 2018

Dite ma spat v tomhle veku celou noc? Jasne, a v zari posupajdi s aktovkou do skoly...uz dlouho jsem necetla takovou blbost. Myslim, ze to budou zuby nebo separacka. Je to jen blby obdobi, zase urcite bude spat lepe. Taky mam syna podobneho veku a par noci spi dost podobne, pak zase par noci spi lepe.

landysek
2. dub 2018

@meggie12345 s dovolením s k Vám přidám, máme bezmála rok, budi se co 2 hodiny od narozeni a už fakt nemuzu, přemýšlím o přerušení nočního kojení a kojit jen přes den, asi bude spát s manželem a budou to muset nějak zvládnout, nebo ho dat samotného do pokojicku, protože dokud nás cítí tak se budou budit- můj nazor

juvatenka
2. dub 2018

Také se přidávám 🙂 Mám skoro roční holčičku a od narození se v noci budí. Teď jí roste 6 zubů najednou a některé noci opravdu stojí za to 😕 Několik nocí se budí třeba po hodině s pláčem a pak přijde noc, jako dnes, a spí od 9h do 4h do rána bez probuzení. V noci už jí nekojím. Někdy pomáhá, když uspává tatínek, někdy jí na zklidnění dám čípek Viburcol, mažu dásničky a když opravdu nic nepomůže, tak Nurofen na bolest. U vás si troufám říct, že to bude také zoubkama. Separační úzkost a vývoj dítěte spánku také moc nepřidá 😕 Přeju hodně sil, ono se to určitě jednou zlepší! 😉

swetlusska
2. dub 2018

Choď spát přes den, když spí dítě. Prostě povinně to dospávej přes den. Já takhle přežila 13 měs a to mi dítě přes den taky moc nespalo (třeba jen 1-2 hod a v noci skoro vůbec). Až se rozhodneš odstavit, začne postupně spát přes noc v kuse až do rána. Na odstavení doporučuju spát týden v jiné místnosti a nechat v noci chlapa, ať se o dítě stará on (tzn. v noci bude nosit, houpat, vezme dítě k sobě do postele).

hankaros
2. dub 2018

Zuby a do toho zpracovává, co se nového naucil. V tomhle veku tipuju zacatky chozeni, nove vjemy a dovednosti, mohou to byt take sny. Mala ma necele 2 roky a stale se budi 1-2x za noc, vetsinou uz kvuli snum. Jinak zuby mohou lezt i tri mesice a nemusi byt videt, jen bolet, tak to bylo u nas.

olsett
2. dub 2018

Já jsem kojila do dvou let a do tý doby nikdy nespala celou noc v kuse, vždycky se aspon parkrát přitulila, přisála a spala dál, když měla blbý období, něco ji trápilo, měla jsem pocit, že kojím celou noc, ale vždycky to přešlo. Ještě je malej, pokud vysloveně nechceš odstavit a dělat nějaké drastické změny, tak vydrž, zase se to zlepší!

leneee
2. dub 2018

Dcera zacla spat celou noc ve 3 letech. Syn (nyni 10m) spal celou noc cca 14dni nekdy mezi 3a4mesicem. Pak rostly zuby a spani nic moc,ted je faze klidu a budi se cca 3x za noc. Berte to jako fakt-spanek deti prochazi ruznymi obdobimi,v dobe kdy se uci neco noveho,nebo maji zazitky ci rostou zuby je to proste horsi. Ja je brecet nenechavala-maji k tomu vzdy duvod.A nebojte,casem si na nespani zvyknete,dulezite je vyuzit kazdeho momentu kdy muzete odpocivat vy,vse ostatni v tu chvili pocka.A nebojte-za par let bude spat celou noc a vy take 🙂

martinakosnerova
2. dub 2018

Mela jsem taky tak. Pomohlo prestat v noci s kojenim. Misto prsa jsem chovala.jdyz to pochopil spinkal a byl spokojwenejsi.

linee
2. dub 2018

Je to na tobe. Myslim, ze je to bolest od zoubku - to, ze je nevidis neznamena, ze se nesrovnaveji pod dasnem, nez vylezou ven, a to ho muze bolet. U nas pomohlo dat na noc nurofen cipek proti bolesti - ne kazdy vecer, ale tak 2x tydne, egoisticky i kvuli manzelovi i mne, abychom se vyspali. Fungovat musime. A pomohlo to. Jinak pak jsme se stridali, k male vstaval jak manzel, tak ja. Samozrejme, kdyz ma dite bolesti, tak chce vzdy pouze matcinu naruc, ale jak pisi, fungovat musime oba.
A pak ohledne kojeni - je to na tobe. Ja jsme kojit pak v noci prestala, chovala jsem, resp. pak manzel (aby odemne necitila mleko) a chovala, v rukou, v manduce, na gauci, ruzne a davala bud kojeneckou vodu a nebo hermanek na uklidneni a masirovala zoubky.
Kamaradka se takto u rocniho synka budi v noci max. po 2 hodinach, pres den koji po pul hodine. Ma jeste starsi dite, pada na hubu, ale odmita prestat kojit, takze je to opravdu o tobe a tvemu postoji ke kojeni, do toho ti nebudu mluvit.
Jinak pokud vim, ze breci od bolesti nebo z opravdu vetsiho duvodu, brecet nenechavam. pokud vidim, ze si vymysli, tak jsem nechala.

vladienka
2. dub 2018

@mku kojene dieta ze by prespalo v 11 mesiacoch celu noc? Trosku utopia nie ? 😁 plus materske mlieko zubom fakt neskodi.

meggie12345
autor
2. dub 2018

@linee no právě o to fungování mi jde... Já jsem už tak unavená, že se bojím řídit, abych náhodou neusnula ☹ chtěla jsem kojit ideálně alespoň do roka, ale nejspíš zkusím omezit to kojení v noci, snad to pomůže mně i malému. Ten je z toho neustálého buzení nevyspalej ☹