Hudba a pc hry - hlídáte?

gilfie
1. dub 2017

Ahoj holky, tak mě dneska napadla taková věc a to: Kontrolujete, co vaše děti poslouchají/hrají na pc/čtou? Nedávno jsem na toto téma diskutovala s kamarádkou a ta má problém i s tím, že její syn (16) poslouchá metal a hraje hororové hry (různé zombie, psychiatrické léčebny, Outlast) na pc. Jak na rodičovskou kontrolu u tohoto dbáte vy?

anetka1701
1. dub 2017

Já jsem v 16ti taky poslouchala metal a hrála dost hustý hry (no dobře, bylo to 15 let zpět, tak to nebylo tak hrozný, ale jel Duken a podobně) a vyrostla ze mně normální ženská (co stále poslouchá metal a ráda hraje počítačové hry). Myslím že dětem PC kontrolovat nebudu 🙂

monaluza
1. dub 2017

Chm, on je s metalem nejaky problem?! :-O My ho s manzelem poslouchame taky, synovi (skoro 1,5 roku) se taky libi poradny narez a spis doufame, ze nezacne preferovat nejaky elektronicky srajdy 😀. Ono to bude spis osobnim vkusem rodicu 😉. Jo a taky mame radi punk a ska a nemame ani dredy, ani ciro nebo nadmerne mnozstvi nausnic 😉. Takze kliiid 😉.

mku
1. dub 2017

Ja mam jedenactiletou dceru a te teda kontroluju co dela na pc, ne co posloucha. Zaroven ma v pocitaci aplikaci, ktera blokuje nevhodne stranky a diky ktere muzu nastavit cas, ktery na pc muze stravit... vetsinou ma 2h denne a pak pridavky za odmenu, ze s necim pomohla atd...

konidana
1. dub 2017

Hudbu nehlídám, PC ano, ale moje děti (7 a 9 let) na ně pouštím obecně spíše málo. Max. půl h. každý den (takže dohromady hrají hodinu) max. 1x denně, ale většinou tak 1x týdně, přes léto tak 1x měsíčně:D

annasmyckova
1. dub 2017

přidám naši zkušenost...nejstaršího jsme doma kontrolovali, měl zaheslovaný počítač, takže některé stránky ani neotevřel...rád chodil do knihovny nebo ke kámošům, až za nějakou dobu jsme zjistili, že je to kvůli té kontrole -v knihovně si zřídil účet na FB, pařil hry, které doma nemohl...(byl tlak od spolužáků a on si připadal jako debil, že nemá ve 12 letech Fb...) Takže ta kontrola taky nemusí znamenat, že si děcko neporadí jinak...Odborníci radí mít počítač na společném místě, kde kolem něj můžou procházet ostatní, hodně s ním mluvit...do těch 12 let to u nás celkem šlo, pak už si zalezou (s mobilem) a nevím o nich..Ale to jsme dělali v pubertě taky, tak z toho nedělám žádné závěry... Jen ustát ten tlak ostatních spolužáků, to mě štve nejvíc -připadám si někdy jako rodič Herodes, že to nechci dovolit...

plksv
1. dub 2017

Mám děti 12 a 15 let, mají povolené 2 hod denně, je v tom i práce do školy. Jinak kluk hraje hry, holka Fb, ale dívám se jí přes rameno 🙂. Máme skvělou výhodu - puberťáci mají podkrovní pokoje, kam nedostane wifina 🙂.