Roční dítě odmítá staršího sourozence. Zkušenosti?

krupka3
5. črc 2021

Nemate prosim nekdo podobnou zkusenost? Nase rocni dcera uz od utlych mesicu odmita tu starsi. Jsou od sebe 2,5 roku, starsi je velmi pecujici, hodne se chce tulit a hrat si, ale mladsi dcera jakmile ji vidi se priblizovat, tak uz jeci jak o zivot, odstrkuje starsi, kope do ni, a kdyz si starsi neda rict, tak ji i kousne.

Starsi je vyslovene zklamana, ze o ni mladsi nejevi zajem a vcera nam rekla, ze by si prala dalsi miminko holcicku (v navaznosti na to, ze ji mladsi "nema rada", jak to ona vnima).

Starsi je teda docela hurakan, ale mladsi ji odmita, i kdyz se k ni priblizuje pomalu, nezne, a chce ji treba jen pohladit. Starsi velmi spatne snasi fakt, ze mladsi nas rodice chce tulit, posila nam pusinky atd, ale s ni veskery fyzicky kontakt striktne odmita. Popravde - taky me to mrzi.

Predem diky za kazdou zkusenost, pripadne radu. Internet je pouze plny opacnych rad, kdy starsi dite odmita to mladsi.

marti89
5. črc 2021

@krupka3 Jak reaguje na jiné děti ve svém věku a starším? Nemohla jí dcera něco udělat, popř. neubližuje jí, když vy to nevidíte? Jako obrana by mi to smysl dávalo..

kmarie81
5. črc 2021

@marti89 taky me to napadlo, ono trebas ji neublizuje ani zamerne, ale pri objimani ji trebas jen silneji zmacne atd... A nebo chce mala svuj vlastni proszor. Starsi bych vysvetlila, ze ji ma sestricka urcite rada, ale nechce se tolik mazlit a ze ma na svuj prostor pravo szejne jako ta starsi. Dulezite je abyste hlavne vy rodice mazlili obe stejne tak jak to potrebuji aby na sebe zbytecne nezarlili

krupka3
autor
11. črc 2021

@marti89
@kmarie81 Ano, ona ta starsi je na ni hrozne hrrr a snazi se ji ruzne mackat (laskou) a tulit se k ni - jine deti stejneho veku ji nevadi. Takze to bude asi tim. Starsi to samozrejme vysvetlujeme od narozeni te mladsi, ze na ni musi byt nezna a davat pozor, no ale je proste jak hurikan.
Navic mladsi celkove je mene kontaktni, ma radeji svuj vlastni prostor. Tak holt je to jak to je, nemame to mazlici a nuchnaci miminko, co jsme si predstavovali 🙂

marti89
12. črc 2021

Zatím je ještě malá a až bude větší, aby si mohly lépe vyhrát, může se to změnit. Řešili jste to s dětskou doktorkou? Přeci jen v praxi zažije mraky dětí a rozdílných chování, třeba se s tím už setkala.