Sendvičové domy od Zlaté investice. Máte zkušenosti?

jitysekronysek
18. únor 2020

Ahoj. Prosím nemáte někdo zkušenosti z firmou, která staví rd sendvičove domy a splácíte formou najmu? Jmenuji se Zlatá investice..
Chtějí 30 tisíc při podpisu smlouvy jako akontaci jinak nic vice

jitysekronysek
autor
18. únor 2020
leniczka23
Autor odpověď smazal
Zobraz
jitysekronysek
autor
18. únor 2020

Prosím proč jste smazala? Každá odpověď nebo názor mi pomůže.

uzivatelkapetra
18. únor 2020

Nemám zkušenost, ale přijde mi to takové příliš lapací, nepůsobí to na mě solidně.
Pokud máš fb, tak tam hledej recenze

mia255
18. únor 2020

Dle mě je to lapač. Něco jako ekonomické stavby. Zkus kouknout jaké mají podmínky a kolik ve výsledku přeplatis. Většinou to bývá hodně nevýhodné oproti třeba hypotece. Další otázka je, za jak dlouho dům postaví, taky se to může táhnout roky

jitysekronysek
autor
18. únor 2020

@mia255 oni nemají žádné stránky jen tento inzerát. Mluvila jsem s panem a říkal že stavba trvá 6 měsícu cca ale že vše bude ve smlouvě kterou si společně nahlas přečteme

mia255
18. únor 2020

@jitysekronysek já bych do toho nešla. Spousta podvodníků se snaží přiživit na snech lidí mít vlastní bydlení a tady je dost dobře možné, že shrabnou tech 30 tisíc a pak se nebude dít nic. Oberou dost lidí, vyhlásí bankrot, ztratí se a ty peníze už nikdy neuvidis. Anebo to taky může být vše v pořádku ale v dnešní době bych takové nabídce prostě nevěřila.

jitysekronysek
autor
18. únor 2020

@mia255 a nevíš náhodou jak zjistit více informací? Podle internetu jsme nenašla vůbec nic pouze tento inzerát.. Nějaká lustrace?

mia255
18. únor 2020

@jitysekronysek tak buď můžeš prolustrovat majitele firmy a IČO pokud to máš k dispozici. Pokud ani to není tak bych po tom dále nepatrala a kontakt zahodila

orisek56
18. únor 2020

Uprimne. Hypoteku, ci jakoukoliv jinou pujcku bych resila VYHRADNE s bankou. Vsechno okolo jsou jen ludry. Ano banka je taky ludra, ktera potrebuje vydelat a drzi si sve jistoty, ale porad se da bance verit spis, njn bohuzel banky jsou v tomto prisnejsi na podminky. Prolustrovala bych si poradne tuto firmu, muze to byt v poradku, muzes ale taky skoncit na ulici.

sudylichozrout
18. únor 2020

@jitysekronysek To je nejaka levota. Vykasli se ma to, projedes kalhoty. Slusna firma na sebe ma web a ma distupne veskere dulezite informace. Vemte hypo od banky, to je jedina rozumna volba.

lachtanice86
18. únor 2020

Proc si nevezmes hypo v bance? Nesplnis podminky a nejsi pro banku bonitní a i tak se snazis splnit si sen o rd? Ne tohle nebude ok, hypo jen formou nájmu? Co když příjdeš o práci, nebudeš mit na splátku. Z baraku tě vyhodí, peníze propadnou. Tak tipuji že to bude fungovat takhle

pavlinar
18. únor 2020

Ten styl je hodne lapaci, a uplne jakoby to mirilo na mene majetne.. BEZ PROVERENI PRIJMU!! BEZ PROVERENI REGISTRU DLUHU!!! (JESTLI UZ TED MATE NA KRKU EXEKUTORA, MY VAS OBEREM O TEN ZBYTEK USPOR, DOSTANEM VAS NA UPLNE DNO A SLEHNE SE PO NAS ZEM)
Kdyz to nema ani stranky, recenze, to fakt smrdi...
Proc by cilili na lidi bez penez? Myslim, ze shrabnou akontaci, mozna par splatek a pak nazdar

leilinka1234
18. únor 2020

Jen mě udivuje, že někomu tento inzerát stojí za další přemýšlení a zvažování 😕 je to levá první třídy. Ráda bych nahlédl do té smlouvy. Byl ten dotyčný aspoň ochotný vám jí poslat dopředu k prostudování?

pavlinar
18. únor 2020

@leilinka1234 to si taky rikam.. at pana pozada, at ji da smlouvu, ze ji projde s pravnikem, a ze to zajima i strejdu z COI. Se jen zaprasi 😀
Jdou po lidech s mensi fin. gramotnosti, viz predchozi dluhy nevadi

emamaira
18. únor 2020

Souhlasím se vším co bylo napsáno výše. Ale pobavilo mě, že pan nabízí, že si smlouvu společně nahlas přečtěte... neni to slabikar, smlouvu na dům je potřeba konzultovat s právníkem.

meronym
18. únor 2020

@jitysekronysek Vy byste stavěla domy pro lidi bez prověření jejich příjmů a schopnosti splácet? Odpovězte si sama. Už z toho je zřejmé, že nejde o seriózní nabídku,

orisek56
18. únor 2020

Ted jsem si prohlidla lepe ten inzerat. To je lolac jak delo 😀 teda, ja vtom, vcem ziju, nejsem ani za mak spokojena,, spis tezce v depresi, protoze mi to tu pada na hlavu a je to ponorka, ale kdyz to vidim, tak ve vysledku muzu byt rada i za to co mame, protoze nam, to banka odklepla a je to financne unosny. Ve tvy situaci..... Brzte do banky, muzete do vicero a poradne prodisktujte svoje moznosti. Jestli na hypo nemate, resp. Nesplnite podminky, budete proste muset byt v najmu. Ono porad lepsi byt v najmu nez v krabicky od bot na chodniku. Sen o vlastnim bydleni je krasna vec.... Ja mam taky nekonecny sen, ze budu treba mit jedniu lepsi bydleni a zahradu, ale taky musim mit mozek v hlave. Kdyz mam deti a odmitam ohrozit je i sebe, abych skoncila v exekutorsky pasti, musim proste zkousnout spusto jake zvladnu, ne jake bych chtela zvladnout.

merope
18. únor 2020

@jitysekronysek Pokud si smlouvu společně nahlas přečtete, tak prostě začněte tou smlouvou - pokud ji nebudou chtít poslat předem resp. předat ještě před zaplacením těch 30.000 je to minimálně nesolidní. Pokud ji klidně pošlou předem, nemusí to být vůbec žádný problém, v cizině je něco podobného normální a vzhledem k nesmyslům na trhu hypoték je to vcelku pohodové. Samozřejmě tam bude nejspíše několik hlavních háčků, na které je potřeba si dát pozor a ideálně řešit s právníkem - dům bude určitě minimálně zpočátku majetkem té společnosti a až po splacení se převede na vás. Je potřeba mít tam garanci, že bude na vás. A je potřeba mít vyřešeno, jak to bude, kdyby firma zkrachovala - protože pokud bude dům v majetku firmy a ta zkrachuje, nebude platit, že jste se nějak domluvili do budoucna.

merope
18. únor 2020

@meronym Tam bych zrovna problém neviděla - prostě pokud nezaplatí, smlouva se ruší a natvrdo je vystěhují. Dům bude takřka určitě v majetku firmy. Spíše je potřeba si pohlídat, jak to bude v případě problémů dané firmy a jak to bude s převodem po splacení. My stavěli s dotacemi ministerstva pro místní rozvoj družstevní byty. Posléze se ukázalo, že byty jsou stále v majetku města a budou, protože to s tou dotací jinak nejde a 20 let to je vázané - a skoro celých 20 let se pak řešilo, jak se to na konci převede do majetku družstva. Navíc se zjistilo, že se zaplatily byty, ale nikoli pozemky pod nimi, takže se ještě bude doplácet cena pozemku (naštěstí se na to našetřilo do fondu oprav). A to se prosím stavělo přes úřad, zařizoval to úřad a nikoho by ani nenapadlo, že i tam to může někdo takto dovrtat. Změnila se politická reprezentace, byla tam vážná nemoc a úmrtí a šup, už se vezeme. Jako jo, byty nakonec budou naše, ale asi 10 let byly v podstatě neprodejné, protože nikdo nevěděl, zda nám vlastně vůbec zůstanou.

jitysekronysek
autor
18. únor 2020

Nenašla jsem je ani v živnostenským rejstříku ani v ničem podobném..

jitysekronysek
autor
18. únor 2020

Snažila jsem se sehnat info v živnostenským rejstříku a všem co se dá, ale marně

martaskaaa
18. únor 2020

Inzerát sám o sobě je hodně podivuhodný... Jaký normální podnikatel by postavil barák někomu, kdo je v registru, bez příjmu apod a myslel si, že 30let mu ho někdo bude platit formou nájmu? Nesmysl. Pokud jo, tak v tom bude nějaké velké ALE... Třeba, že postaví dům, ale nikdy nebude psaný na ně v katastru, ale na firmu a kdykoliv nezaplatí, můžou je vykopnout raz dva. Třeba se to tváří, že VÁM postaví dům, ale ve finále to bude jinak. Určitě bych do toho nešla

denny27
18. únor 2020

@martaskaaa asi tak😔

leilinka1234
18. únor 2020

@martaskaaa on to dělá z jeho dobré vůle! Miluje lidi a dělá dobré skutky!

martaskaaa
18. únor 2020

@leilinka1234 😂 tak to určitě

martaskaaa
18. únor 2020

Ještě teda když to znova čtu, tak je potřeba mít svůj vlastní pozemek. Kde na něj někdo v registru vezme, když mu banka nepůjčí? 😀 (Pokud tedy už nějaký nemají)

cuuza
18. únor 2020

Prostě zase někdo vykoumal, jak rychle příjít k 30 litrům... Už jen ten kontaktní email zlata.investice.cz@gmail.com 🙂

orisek56
18. únor 2020

A nebylo by, lepsi toho pana proklepnout u COI nebo se na neho pozeptat na jinem kontrolnim urade? Dobre, ty z toho vycouves vcas, ape najdou se jiny zoufalci, kteri muzou pekne naletet.

jitysekronysek
autor
18. únor 2020

@orisek56 už jsem volala na COI a vysmala se mi do telefonu že jako co ona stim. Že mám premyslet hlavou a rozhodnout se sama