Nájemní smlouva. Poradíte, prosím?

elljanca
3. kvě 2021

Ahoj holky jdu k vám s otázkou nikdy jsem se s tím nesetkala ☹ tak se jdu zeptat vás máme být od Družstva ale pronajímá nám ho nějaký majitel máme ve smlouvě všechno ale máme smlouvu na 3 měsíce tudíž nám ji každý měsíc prodlužuje ale tentokrát vůbec nic máme být od 1.1.2021 do 31.3.3021 a další nájemní smlouvu k podepsání nám nedala, teď máme možnost se odstěhovat do 4+1 která bude volná od tohodle týdny tudíž už bychom se mohli stěhovat ale moje otázka zní když máme neplatnou smlouvu tak po nás nemůže majitelka chtít aby jsme měli 2mesicni výpovědní lhůtu která by končila správně 28.6.2021. když nemáme ani podepsanou smlouvu na další 3mesice. Snad jsem to napsala nějak srozumitelné vůbec nevím jak se tohle řeší nebod mi to nedá ani spát a nemůžeme platit 2najmy najednou to přece nejde.

alilali
3. kvě 2021

Zavolej majitelce, řekni jak se věci mají a odstěhuj se.

jipe
3. kvě 2021

@elljanca pokud ve smlouvě nemáte nic o automatickém prodloužení, tak byt aktuálně užíváte bez právního důvodu a nemůže po vás chtít žádnou výpovědní lhůtu.

j.a.n.i
3. kvě 2021

@jipe To neni tak úplně pravda, pokud se najemnik nevystehuje a majitel ho k tomu nevyzve, smlouva se ze zakona prodluzuje o tu domu na jakou byla. Max tedy myslim na 2 roky, pokud by ta puvodni byla delsi.

elljanca
autor
3. kvě 2021

@j.a.n.i nene máme byt na 3mesice pouze jak první smlouva tak druhá smlouva a teď nám nedala ani smlouvu k podepsání jak to bylo před 3ma měsíci vůbec nevíme co s tím

elljanca
autor
3. kvě 2021

@alilali to jsme bohužel udělali ale ona po nás chce 2mesicni výpovědní lhůtu což že zákona nemůže když nemáme prodlouženou smlouvu a já si toho všimla právě nedávno hlavně má nájem 10 300 když jsme se sem stěhovali a pak vlastně za duben když už jsme tu teoreticky neměli bydlet

j.a.n.i
3. kvě 2021

@elljanca No a jeste tam jste nebo uz ne?

elljanca
autor
3. kvě 2021

@j.a.n.i ještě bohužel ano stěhujeme se až příští týden nebod v tom bytě ještě bydlí nějakej chlápek a má 4dny na to aby se vystěhoval

j.a.n.i
3. kvě 2021

@elljanca a nejakou kauci mate?

elljanca
autor
3. kvě 2021

@j.a.n.i noo to je ten nájem ona to prej není kauce což nějak taky nechápu

j.a.n.i
3. kvě 2021

@elljanca Ted zas nechapu ja.

elljanca
autor
3. kvě 2021

@j.a.n.i když jsme se sem stěhovali dávali jsme nájem 10 300 což je údajně na opravy na nedoplatky ale na to aby se zaplatil nájem na další měsíc tak to prej nejde

j.a.n.i
3. kvě 2021

@elljanca no, tak to je presne ta kauce. A duben mate zaplaveny?

elljanca
autor
3. kvě 2021

@j.a.n.i ano duben je zaplaceny ale teď máme dávat kauci v tom novém bytě a tady nájem prostě zaplatit nejde

j.a.n.i
3. kvě 2021

@elljanca Asi takhke, prostě bych se odstehovalaa za kveten uz nic neplatila. Predala byt a nazdar. Sice kauci vam tedy nevrati, ale soudit se taky ne.

jipe
3. kvě 2021

@j.a.n.i a to platí i u podnájmu? Nebo jen majitel x nájemník?

elljanca
autor
3. kvě 2021

@jipe teď jsem nějak nepochopila? My máme byt družstevní ale pronajímá nám ho majitel

elljanca
autor
3. kvě 2021

@j.a.n.i takže se odstěhovat co nejdřív a říct že má nájem za duben a vlastně i ,,kauci,,

jipe
3. kvě 2021

@elljanca já vím, otázka nebyla na tebe...@j.a.n.i výše píše o automatické prolongaci, ale já si myslím, že to se uplatní jen u nájmu, ne u podnájmu, pokud to nemáte smluvně upravené

jipe
3. kvě 2021

@elljanca normálně se odstěhujte, duben máte zaplacený, květen neplaťte, při předání bytu požadujte vyúčtování vratné kauce - jestli vám něco strhnou za opravy atd. a uhraďte z toho poměrnou část nájmu za květen

j.a.n.i
3. kvě 2021

@jipe Jo, to je možný, ale ono je to stejně jedno, protože co jsem z hlavy nevěděla, tak po jaké době k té prolongaci dojde a ono je to až po dalších 3 měsících, takže jim ještě nenastala.

elljanca
autor
4. kvě 2021

@jipe tak teoreticky za opravy chtít nic nemůže protože nám dali ten byt v takovým stavu že by padla celá kauce hlavně rozbité dveře nám tu nechali rozbité lino a k tomu nevymalovano všude díry takže my musíme vše vymalovat zadelat

marcicek84
4. kvě 2021

@elljanca pokud neni uzavrena smlouva,normalne bych se vystehovala v prubehu kvetna a majitelce predala klice a nazdar.Ani bych nesahla na opravy,ani neplatila za kveten,od ni ty penize uz stejne neuvidite.Brala bych to jako vyrizenou vec.

klara9999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elljanca
autor
6. kvě 2021

@marcicek84 taky jsem si říkala během tohodle měsíce se budeme stěhovat jen ji tu vymalujeme na bílo a může si trhnout nohou žádnou smlouvu nemá a my taky ne a klidně to může dát k soudu ale my máme právníky