ZŠ na Praze 3 - máte zkušenosti?

studnals
15. zář 2016

Dobrý den, letos půjdeme se synkem k zápisu do 1. třídy a nemáme moc zkušeností se okolními školami. Bydlíme na Praze 3. Doporučí mi někdo příjemnou školu na Praze 3 pro normálně vyvinutého, zvídavého kluka přiměřené inteligence? Nerada bych, aby mu hrozila šikana, přetěžování, ale na druhou stranu ani nedostatečná výuka. Body k dobru mají také školy s komunikativními a kreativními pedagogy. Ideálně taková škola hrou 🙂 Díky!

petule12
6. únor 2017

Zkouším obnovit diskuzi. Nějaké informace o školách na Praze 3? Ideálně Lupáčova, Vlkova, Jiřího z Poděbrad, ale i jiné. Děkuji

studnals
autor
6. únor 2017

nikdo se tu sice neozval, tak se podělím alespoň s informacemi, které jsem získala odjinud. na lupáčovce jsme byli na dni otevřených dveří. škola je to velká, dle toho, co jsem vyslechla od vedení se mi zdá, že je zaměřená především na ambiciózní, soutěživé děti, nebo děti ambiciózních rodičů. jde tu především o výkon. dokonce na školy v přírodě se nejezdí proto, že by se moc zameškalo. známá, která tam má dceru mi to víceméně potvrdila. navíc dodává, že družina není nic moc, žádný zvláštní program pro děti nepřipravují, prostory jsou malé a družinářky jak která. její dcera měla štěstí na třídní učitelku, takže jsou spokojení, ale od maminek z jiných tříd ví, že jsou tam i tací, kteří kladou na děti hned od první třídy nepřiměřený tlak... naopak velkou chválu slyším na odloučené pracoviště zš chelčického v žerotínově ulici. jde o malou školu, kde se všichni znají. je tu jen 5 tříd, a to od první do páté. od vícero maminek vč. mojí známé jsem slyšela, že jsou děti moc spokojené a do školy chodí rády. jen zde nejsou kladeny tak vysoké nároky, takže se stává, že potom na začátku šesté třídy musí trochu dohánět. nicméně zde bují společenský mimoškolní život a pravidelně se jezdí na školy v přírodě, družina podniká různé zajímavé výlety po praze, na výstavy apod. ale každopádně bych ráda další názory... jeseniova? chelčického? díky 🙂

nellygray
6. únor 2017

@studnals mám syna na Lupáčovce a příští rok tam půjde i dcera. Jsme tam spokojení moc, má super učitelku, ale je pravda, že syn je sám takový hujer 😀, takže ta škola je pro něj vhodná. Zatím ale nějaký tlak na výkon nevidím. Škola nemá vlastní venkovní prostor, což je problém u družiny. Navíc praská ve švech, takže hodně dětí zůtává i po vyučování ve třídách s družinářkou. Ale syn si nestěžuje, družinářka jim čte, pak s nimi něco dělá, pak si hrajou... obecně mi přijde, že tohle někdy řeší zbytečně rodiče víc, než děti. Občas mají nějakou větší akci. Švp v první třídě není (což mi přijde v pohodě, mají toho i tak plný kecky), ale v dalších letech jezdí! 🙂 Kdyby Tě něco zajímalo, tak se ptej. 😉
Jinak jiné školy, co tak vím:
Byla jsem se podívat v Jeseniově a nelíbilo se mi tam, učitelky a "klima". A mám jednu známou, která je tam silně nespokojená, ale je to možná jen subjektivní zálěžitost.
Pražačka má strašnou pověst, ale zase znám dost roičů, kteří tam děti mají a nestěžují si.
Žerotínova prý super, právě díky té rodinné atmosféře.
Stejně tak super Chmelnice, tam mám hodně známých, ale to je kolos, a ono stejně vždycky záleží v první třídě na učiteli.
Byli jsme se podívat na Zahrádkách (Jarov) a to je taky malá celkem symypatická škola (jen první stupeň), ale mají tam dost přetlak, takže berou fakt víceméně jen spádové.

studnals
autor
8. únor 2017

@nellygray díky moc za poznámky a zkušenosti. čím víc, tím líp 🙂 doufám, že se rozhodneme správně 😉

studnals
autor
4. bře 2017

@nellygray díky moc za poznatky a názory. jak to tak probíráme s dalšími rodiči ze školky, vypadá to, že většina dětí zůstane v žerotínce. chodí tam do školky a navíc je to naše spádovka. ještě sice tu lupáčovku malinko zvažuji, ale uvidíme... 🙂

mandarinka21
5. lis 2018

Ahoj holky, mate nove poznatky o zakladkach, prosím? Patříme pod Jeseniovu, ale nemám z ní dobrý pocit. Myslíte, že je šance dostat se Na Chmelnici nebo Žerotínovu, když není škola spádová? Děkuji za poznatky!

studnals
autor
5. lis 2018

@mandarinka21 synek je nakonec v žerotínce. je to moc příjemná maličká škola s rodinným prostředím, všichni se znají. syn tam chodí rád. bohužel ale nevím o nikom, kdo by se sem dostal, když není spádový. kapacita školy je pouhá jedna třída, tedy 30 dětí☹

mandarinka21
6. lis 2018

@studnals to si myslim taky ☹

mandarinka21
3. led 2019

Ahoj holky, nejake novinky ohledne ZS? Patrime pod Jeseniovou, ale pry se tam sikanuje. Nemate nekdo zkusenost?

sofie1974
3. led 2019

@mandarinka21
Ahoj, ohledně ZŠ jsem ještě nováček, synek je teprve v MŠ, ale spádově patříme pod Chmelnici. Okolní sousedi si ji chválí, prý dobrý ředitel, o šikaně nevím. Prý vloni brali všechny, i nespádové🙂

morgan
16. dub 2019

@mandarinka21 ahoj, na škole mám deti, o šikaně konkrétně info nemám, ale vím, že rodiče tam řeší kde co. Pokud má člověk štěstí na učitelku, tak celkem není co řešit (schopná ucitelka si vyřeší i tu šikanu), ale pokud ne, tak u vedení školy nepochodíš...

junitax
7. únor 2022

Ráda bych obnovila diskuzi. Rodiče z Prahy 3, máte děti na ZŠ Jaroslava Seiferta ve Vlkově ul.? Jaké jsou vaše zkušenosti?