Zasedací pořádek. Co myslíte?

natany
5. zář 2024

Ahoj holky,píšu asi jen kvůli vyslechnutí a možná malému uteseni 🙂….
Syn nastoupil do 4. tridy. Je pravda,ze mezi kluky je teď lichý protože loňský spolužák,co spolu střídavě seděli na začátku roku nepřišel. Je taky pravdou,ze není nějaký oblíbenec,ale s dětmi si hraje a ma tam i kamarady,hlavně dva,ale je opět lichý…protože už nemají spojené dvě lavice,sedí tedy sám…útěchou mi bylo,ze alespoň sedel za těmi dvěma kamarady,ale pani učitelka včera dělala nějaká presazeni (mají novou pani učitelku) a ta ho nechala sedět samotného a úplně na konci všech lavic vzadu,ty dva kamarady posadila o jedni řadu dal a před nej prosadila holky. Je tam ještě jedna spoluzacka,která je prý také licha a sedí sama,tak jsem říkala,ať si sedne s ni,ale (asi stud) nechce. Je mi do breku z toho,ze vím,ze mu na tom záleží,ale děla,ze vlastně nic nebo říká,ze sedí s nima(když ještě byli za sebou),ale není to tak. Příští týden je rodicak,nechci na nej upozorňovat a dělat mu nějakou cestičku na druhou stranu je mi ho fakt líto,já tohle ze svyho dětství neznám,vždycky jsem měla s kým sedět a měla kamarady. Řešili byste to? Kdyby alespoň sedel (třeba i sám) ale vepredu,aby nebyl tak odstrceny…co myslíte? Za všechny rady predem moc dekuju 🙂!

prejeta_zaba
5. zář 2024

Tak se na rodicaku normálně učitelky zeptej, jestli by nemohla prohodit aspoň tak, aby seděl za klukama (osobně, ne přede všemi), třeba ji to nenapadlo, jestli je normální, taky ji bude záležet na dobrých vztazích ve třídě...to není nějaké umetání cestičky. Vždyť o nic nejde. Nebo ti řekne že společně kecaji a je to tak schválně. 😉

natany
autor
5. zář 2024

@prejeta_zaba moc dekuju za reakci 🙂! Zkusím se ji na to zeptat. Možná jsem blázen já,protože mě jenž toho ouzko,když si to představím,ale on se jeví v pohodě….a moje věty typu:tak mas víc místa na věci na lavici a o přestávce si můžeš dat nozky nahoru atd…ale je to jen balast,aby si z toho nic nedělal a videl tam i pozitivum…což mi možná zatím vychází,ale vím,ze první den se mu brala klepala,když mi to říkal…

pampeliska1313
5. zář 2024

Tyjo… co si pamatuju, zadní lavice vždycky zabral ten největší kapo ve třídě a byla o ne pomalu rvačka. Naopak čím blíž k učitelce, tím hůř.🙂 Zeptala bych se syna, jestli chce někam jinam, kdyby jo, zkusila bych učitelku jestli nemá nejakej nápad (diskrétní, aby to nebylo, ze Tonda nechce bejt sám a proto jde tamhle jinam) ale měl by v tom bejt systém. Většinou ty děti co jsem potrebovala blíž k ruce (ze třeba hodně povídaly atd, jsem měla vepredu) a ti klidní až pak (já je teda měla v druzine takhle, ve třídě zase sedely jinak) … a uvidíte. Je opravdu možný, ze jak je nová, nenapadlo ji to, nějak je rozhazela a bylo.

jaja01k
5. zář 2024

@natany Klidně bych to učitelce řekla. Je nová, ještě děti nezná. Jsou děti, kterým vyhovuje sedět samostatně v zadní lavici, takže ji asi nenapadlo, že tvůj syn si to nevybral, ale jen to na něj prostě vyšlo.

natany
autor
5. zář 2024

@pampeliska1313 kapo teda není 😅😂…tím to nebude…normální,spis trosku stydlivej kluk,trosku zvláštní asi taky bude,vztahy navazuje hůř a jak píšu,kamarádů ma málo,první spolužák mu odešel,druhy byl odejít kvůli matematice do “lehčí” školy a teď ma tyhle dva a ty jsou fajn,ale počet 3 je blbej! Já jsem si říkala,ze kdybych byla učitelka,chtela bych,aby děti nesedeli sami,já bych ho klidně k té holčičce posadila. Ještě ma nevýhodu,ze ma ve čtvrté třídě 156 cm,takže je celkem vyšší 😁.
Jak říkáte,zkusím se ji zeptat a najít řešení a uvidíme…bude to i moje premiérově shledani s pani učitelkou 😉
Každopádně i Vám moc dekuju za radu,při tom breku,jsem se i zasmala 🙂

natany
autor
5. zář 2024

@jaja01k zkusím 🙂 taky dekuju za reakci 😉

pampeliska1313
5. zář 2024

@natany no jasný, já si vzpomnela na svoje léta, kdy fakt ty zadní lavice byly proste… sen!:D a jo, chápu, taky bych nechtěla aby někdo sedel sám, přece jen, jsou kolektiv… navíc když to dítě je stydlivy. ) věřím, ze učitelka bude chapava a bude se snažit vyjít vstříc.🙂

natany
autor
5. zář 2024

@pampeliska1313 uvidíme,snad bude mít pochopení a možná se bude do úterka ještě rozsazovat i z jiných důvodů 😁 děkuji mockrát za komentář!

konidana
5. zář 2024

@natany jestli je vysoky tak je logicjy az vzadu. A treba mne by vyhovovalo, ze sedim sama a mam prehled po cele tride🙂. Ten prehled zepredu neni. Take jsem spise zakriknuta a deni ve tride jsem rada pozorovala (vetsinou jen pozorovala)

natany
autor
5. zář 2024

@konidana rozumím,chápu… 🙂 je to určitě především můj pocit,ze je něco,jak nemá být a já bych byla rada,kdyby s někým sedel,muže se poradit,zeptat,když něco nestihne,můžou si půjčit pero,gumu,pravítko,cokoliv…

terulin
5. zář 2024

Dcera je podobná, taky většinou "ta třetí" a úplně nejvíc trpí, když to já řeším. Nevadí jí sedět samotná, vadí jí, že maminka a babička by chtěli, aby si sedla s klukem, co je taky sám. Prostě dokud jsem to nezačala vidět jako problém já, byla v pohodě.

natany
autor
5. zář 2024

@terulin a jak to vidí teď? Jestli se mužů zeptat… jasně ,oni na nás poznají,ze je něco jinak než bysme si představovaly 🫣😔

esmeralda11
5. zář 2024

@natany co já si pamatuju z dětství, tak když nastala nějaká podobná situace, ze které jsem byla špatná (přece jen píšeš, že se mu klepala brada, když to říkal), tak jsem se za to tak trochu styděla i před mamkou a ačkoli věřím, že vše myslela v tom nejlepším, tak při její snaze to řešit mi bylo ještě trapněji. Úplně si umím představit, jak trapně by mi bylo, kdyby se po rodičáku začly dít nějaká škatulata a všem by bylo jasné, že je to kvůli mě (což už závisí na učitelce, jak by to provedla, aby to bylo nenápadné a nikdo si to s ním nespojil). I to, že to vůbec máma učitelce říkala (ale já byla cíťa, třeba tvůj syn tolik neřeší, co je a není trapné😁).
Tím vůbec neříkám, že je lepší to neřešit, jen bych si dala velký pozor, aby o tom syn nevěděl, že tuhle jeho situaci řešíš.
Taky mě napadlo, jestli by třeba nebyl ochotnější říct své upřímné pocity z té situace třeba tatínkovi? Že by dali v klidu chlapskej pokec a táta by to zkusil nějak nenápadně naťuknout, bez vyhrocení. Přece jen maminky jsou víc řešící většinou (taky taková jsem😀) a třeba se mu nechce ti to úplně na rovinu říct právě v obavě, abys to nechtěla jít hned řešit. A třeba právě přijdete i na to, že mu to ve skutečnosti upřímně nevadí a o žádnou změnu nestojí, a tudíž by tvoje snaha o změnu byla spíš na škodu.

j.a.n.i
5. zář 2024

Jedno moje dítko řeší, že sedí samo a chtělo by s někým... A to druhé, že si sedlo samo a učitelka ji posadila k někomu a že chce sedět sama...

natany
autor
5. zář 2024

@esmeralda11 moc dekuju za názor. Jsem si toho vědoma,ze to tak muže být. My už jsme v minulosti řešili vztahy ve třídě,ze to s detma moc neumí,hrozne by chtěl,ale neví jak. Pak to vysumelo a byl asi relativně klid,resp. Už na to na rodicaku nepřišla řeč. On není ten typ,co by si stěžoval,to určitě ne,naopak,něco z nej dostat,to je úplný horor! 😁 Zkusím manžela,ale myslím,ze pochodi stejně jako já…
Uvidíme,pani učitelku uvidím teď poprvé,třeba mi bude připadat fajn,ze budu cítit,ze si s ni o tom mužů minimálně promluvit…ještě jednou děkuji za reakci 😉

natany
autor
5. zář 2024

@j.a.n.i 😁 tak ať to dopadne pro oba podle jejich představ ✊🏻taky dekuju! I v tomhle mám alespoň trochu podpory 🙏

gruyerre
5. zář 2024

@natany naprosto chápu, že tě to mrzí. Já bych buď po aktivu osobně, či napsala email a vysvětlila učitelce, jaký syn je, a že když sedí takhle úplně vzadu a sám, vyčleňuje ho to ještě víc mimo kolektiv. Tohle místo pro něj opravdu není vhodné. Učitelce to nejspíš vůbec nedochází. Nemá důvod ti nevyhovět.

j.a.n.i
5. zář 2024

@natany Obávám se, že neodpadne, i když, když bude dcera dostatečně žvanit, tak ji třeba rozsadi 😁

terulin
5. zář 2024

@natany Vidí to pořád stejně. Je teda už trochu starší (11 let), ale většinou nemá problém, dokud ho někdo neudělá.

5pajina55
5. zář 2024

Já bych se mu spíš snažila vnuknout myšlenku, že na tom, že sedí sám v poslední lavici nic není a není tom nijak odstrčený. Můj syn je zase jediný ve třídě kdo má brýle a pořád sedí v první lavici hned u učitelky. Taky by mohl klidně sedět třeba ve třetí, ale ona si ho vždycky posadí dopředu. Tak jsem to s ním taky řešila, že je to jedno, lavice jsou nějak uzpůsobený a to, že sedí v první z něj nedělá šprta a ani to nemá za trest. Osobně mu cestičku neumetám a snažím se s ním tyhle věci řešit takhle. Jen kdyby se dělo něco co by ho opravdu deptalo, tak bych to řešila s učitelkou. Jinak to nechávám na něj, maximálně mu doma dávám odvahu aby se trošku naučil mít ostrý lokty. Je to docela truhlík, nevím po kom to má.

95newmommy2020
6. zář 2024

Mě by teda hlavně vadila ta zadní lavice kvůli soustředění.

miryp
6. zář 2024

Dcera je spíše introvertní a do toho si moc nevěří, nicméně od malička jí vštěpujeme, že když se jí něco nelíbí, musí se umět sama za sebe postavit. A že když na to nebude stačit, tak jí rádi pomůžeme. Loni byla ve čtvrté třídě a dostali novou učitelku a ta sdělila dětem, že budou sedět holka kluk v lavici a dceru chtěla posadit se spolužákem, který jí má tendenci od první třídy šikanovat. Sama šla za učitelkou a oznámila jí, že se s daným spolužákem nemají rádi od první třídy, že je jí z té představy úplně špatně a že chce sedět s někým jiným. No a učitelka to vzala úplně v pohodě, řekla jí, ať si tedy sedne, s kým chce a pak nabídla totéž i ostatním dětem.
Nezkoušeli jste syna navést cestou "Když s tím nejsi ok, zkus se ozvat."?

veruuu_kubesovic
10. zář 2024

@natany
Dcera teda přestoupila na novou školu, do 4.třídy 😉
Ve třídě moc děti neznala, tak si sedla na volné místo co jí zrovna přišlo, že bude fajn...akorát že v poslední lavici...
Včera je paní učitelka přesazovala, dcera je menší a je cela nadšená, že sedí s klukem (ona totiž z předchozí školy si rozumí víc s klukama).
Říkala, že pár děti sedí sami, že to tak chtěli 🤗 a jinak já bych 4-ťákovi do toho nemluvila, prostě ať sedí tam, kde chce...
Už totiž vidím dceru, jak protáčí oči, že za ní cokoliv řeším, že si to umí vyřešit sama 🤔