Svačinový ubrousek, jaký dáváte?

iv5
27. srp 2015

jaký dáváte, kde kupujete?

berenika39
27. srp 2015

Asi nedáváme, nevím, co to je🙂

gracinka7
27. srp 2015

Já jsem ubrousky na svačinách nesnášela. Vždycky se to přilepilo k náplní mezi chleby :( Za mě je lepší krabička "chlebníček" nebo tak něco.

lamarika
27. srp 2015

@iv5 dávám buď do krabičky a nebo do sáčku. Ty rozblencaný ubrousky přilepený ke svačinám úplně nesnáším

somalicats
27. srp 2015

@iv5 Nevím, co je svačinový ubrousek, dávám svačiny do svačinové krabičky.

jasminecek
27. srp 2015

To uz maminky bez konika nekoupi ani ubrousky? 😀

iv5
autor
27. srp 2015
kami1984
27. srp 2015

@jasminecek ale ocividne te tema zaujlo,ze jsi mela cas ho otevrit a jeste dat prispevek;))

kami1984
27. srp 2015

Ty flerovske jsou krasne;)) i na piknik na vylet;))

iv5
autor
27. srp 2015

@jasminecek chtela jsem jen tip

letalnica
27. srp 2015

Dávám do alobalu 🙂

elana
27. srp 2015

@iv5 ubrousek nemám, ale obal na knihy, obědovou tašku i sáčky na svačinu kupuju na magsbags.cz a je to super. Krásně zpracované, kvalitní materiály, nekoukané, rychlá a příjemná domluva s paní.

miskadis
27. srp 2015

Svačinu dávám do alobalu. Nesnáším, když se ubrousky lepí na to jídlo...

iv5
autor
27. srp 2015

do ubrousku nebalim jídlo, dávám do sáčku a do boxu, ve škole mají mít ubrousek na lavici, aby neměly asi nic mastného a daly si jídlo na ubrousek, přišlo mě to až doteď normální 😀.Chtěla jsem jen tipy kde kupujete.
Do teď měla tenhle http://www.fler.cz/zbozi/ubrousek-na-svacinu-so...

vendulka
27. srp 2015

zbytečnost...taky u nás chtějí svačinový látkový ubrousek, ale nevidím důvod, rozhodně ho nehodlám pořizovat, na svačinu má svačinový box a nebo mikrotenové sáčky a potravinovou folii, max ji zabalím nějaký lepší papírový ubrousek,aby jídlo nepokládala na špinavý stůl,ale s tímto ať se jdou bodnout

bonulinka
27. srp 2015

@iv5 Holkám jsem látkový ubrousek dávala tuším tak v 1. a 2. třídě. Je to přesně z toho důvodu, který popisuješ. Dítě si rozbalí ubrousek na lavici a drobí na něj, tím si tedy pak nezašpiní lavici, na kterou si pak dává sešity, učebnice...Box na svačinu vše nezachytí. Ve vyšších třídách už svačí trošku za pochodu, možná je to škoda, jídlo si tolik nevychutnají.
Je to pro ty děti trošku jako obřad a myslím, že to patří k příjemnému stolování. Je svačinka, rozbalíme ubrousek, položíme si ho na lavici, vyndáme si z krabičky svačinu a v klidu svačíme 🙂 . Holky tedy neměly takový krásný ubrousek, na který dáváš odkaz, ale látkový šátek s kytičkami, který jsem pravidelně prala. Střídaly několik šátků, podle potřeby a stačilo to.

jasminecek
27. srp 2015

@kami1984 mas pravdu, zaujal me svoji originalitou, co se da vse resit.

somalicats
27. srp 2015

@iv5 Aha, takže jde o prostírání.... V první třídě jsme měli požadavek na plastové prostírání, které se dalo jednoduše otřít, od druhé třídy chodila dcera už jinam a tam bylo jen doporučení.

sarihy
28. srp 2015

Nebudu dávat. Já ho jako malá ve škole měla, ale dceři tám vždy do krabičky větší ubrousek, rozloží ho na stůl, pak utře pusu a vyhodí.

zzuzinda
28. srp 2015

My ve škole ubrousek museli mít a nikdy jsme ho pořádně nepoužívali 🙂 Adam do školy dostává sváču v krabičce, zabalenou ve folii nebo alobalu. Ve třídě si společně udělalli prostírání - nafasovali velkou čtvrtku, pomalovali si jí, donesli si fotky, pohledy, cokoliv chtěli, to na to nalepili a paní učitelka jim to zalaminovala. Takže pak děti spokojeně seděly u stolečků a baštily na prostíráních, protože si je samy vyrobily 🙂

pethulemishule
28. srp 2015

Ty z fleru jsou moc hezké. Souhlasím, že to ty malé to má být obřad.

svetlus_pepca
28. srp 2015

Tohle téma mě teda taky zaujalo. Zatím řešit nemusím, ale přijde mi to divné. Já si nevybavuju, že bych si někdy vyndavala svačinu na lavici 😕 Vyndala jsem to ze sáčku a prostě snědla. A už vidím, jak děti sedí spořádaně nad lavicí, aby nedrobili na zem. No, nevím, ale přijde mi to nějaké švihlé 😀

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
zzuzinda
28. srp 2015

@svetlus_pepca U Adama ve třídě paní učitelka vede děti k tomu, aby seděly v lavici. Nebo aby seděly v kroužku, prostě aby jedly v klidu a nasvačily se bez lítání. A funguje jí to. Doma je taky nenecháme běhat u jídla 🙂 aspoň většinou 😉

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
svetlus_pepca
28. srp 2015

@sarihy @zzuzinda Ale já nevidím nic špatného na tom, aby děti u jídla seděly. Naopak. Také své roční díě učím, že u jídla se sedí. Ale myslela jsem to tak, že když děti sedí celou vyučovací hodinu spořádaně jak pravítka přiražené k lavici, tak o tu přestávku by měly mít možnost si sednou podle své libosti. Když si vybavím své přestávky, tak se nás kolikrát sešlo několik u jedné lavice, abysme si mohli povídat. A už vidím pět dětí, jak vyndá na jedinou lavici své látkové svačinové ubrousky.
Takže to nebylo nic proti sezení u jídla, to mi přijde samozřejmé, ač v okolí vidím, že to zas taková samozřejmost není. To byl jen názor na tenhle způsob trávení přestávky. 😉

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
svetlus_pepca
28. srp 2015

@sarihy Tak pokud se jedná jen o první, druhou třídu, tak to asi pak ano. To si asi představit i dokážu. To víš, jak to dnes chodí ve škole, ať při hodinách či přestávkách, to nevím. Já už jsem ve škole pár let nebyla a malý je ještě moc malý, abych to mohla zjistit 🙂

krystalka
28. srp 2015

@bonulinka - můj syn teď půjde do druhé třídy a svačina pro něj určitě není obřad, ale ztráta času, protože ho zdržuje od "důležitějších" věcí, jako je blbnutí s kamarády a nebo hraní si na koberci s Legem 😀 ....takže jemu jsem vždycky s sebou dávala něco, co šlo rychle, jednoduše a čistě sníst 🙂 . Ubrousky po nich nechtěli, dávala jsem mu do krabičky na svačinu jeden složený papírový...na ruce nebo na pusu....

zzuzinda
29. srp 2015

@svetlus_pepca kdepak, celou hodinu nesedí☺. Když paní učitelka vidí, že už toho mají dost, cca po 20 minutách, protáhnou se, zacvičí si nebo jdou na koberec, tam si zahrají hru nebo si děti pohrají. Naštěstí to u Adama mají takhle. Když nestihnou v hodině co mají, tak to učitelka přizpůsobí a třeba přehodí hodiny nebo ně o zkrátí nebo protáhne. Zvonění mají spíš orientační a aby šli včas do tělocvičny a na oběd. A jak píšeš, ne všechny děti jsou zvyklé jíst u stolu.

krystalka
29. srp 2015

@zzuzinda - to je super přístup, my to máme dost podobně, taky jim občas paní učitelka hodiny různě prohodí, nebo něco dělají na koberci, občas jdou i ven, když je to k tématu 🙂