Školní batoh pro velmi malého prvňáčka. Máte tip?

k2792017
12. črc 2024

Ahoj holky, vy co máte malé a drobné děti, s jakou školní aktovkou/batohem jste spokojení? Syn je velmi hubený a malý (110 cm, 16,5 kg). Spíš uvažuji nad batohem, bude asi lehčí, na druhou stranu, aby se mu tam zase vše vešlo. Ráda bych hodně nastavitelné popruhy. Zaujal mě Topgal nebo Oxybag, ale viděla jsem vše jen na netu a budu ráda za zkušenosti. Díky!

konidana
12. črc 2024

@k2792017 mne pro malinke skolaky prijde lepsi mala aktovka nez batoh. Zda se mi, ze jim lepe sedi na zadech a je celkove prehlednejsi. Ale jestli batoh, tak bych asi doporucila nejaky Boll, meli jsme pro deti od 4 let turisticke 18L a sedely dobre. A prsni spona batoh krasne podrzi

malytlustyhroch
12. črc 2024

Backman ma svoje prvnackovske batohy tak malinke, ze sedeli i nasemu ani ne ctyrletemu. Ten byl velky cca jako starsiho nejdrobnejsi spoluzacky v prvni tride.

ada22
12. črc 2024

Drobné děti mají často backman a nebo ten Boll. Tobgal má pro malé děti aktovku, ale ty batohy sedí lépe.

k2792017
autor
12. črc 2024

Moc děkuji holky, podívám se, co doporučujete, já moc kamarádky se školními dětmi nemám a když, tak patří naopak k těm vyšším dětem.

fifinka2020
12. črc 2024

@k2792017 mrkněte na Beckmanm. Nevím, odkud jste, ale všichni doporucuji vyzkoušet na nějaké prodejně víc typu a vybrat si. My se taky chystáme se synem (taky drobny), tak uvidíme, co mu sedne

k2792017
autor
12. črc 2024

@fifinka2020 Vyzkouset by bylo mozna nejlepsi, jsme z Prahy, taky uvazuju, ze se podivame primo nekam do prodejny, abychom to videli..

franerka
12. črc 2024

Já mám pro děti Belmill

zoyee
12. črc 2024

@k2792017 zajedte si na Palmovku, tam určitě poradí a vyberete 👍 https://www.dracek.cz/kamenna-prodejna-praha-8-...

mourovatakocka
12. črc 2024

@k2792017 Drobné dceři sedl krásně step by step. Vyzkoušela jich několik druhů v prodejně Agátin svět v Letňanech, ale mají i jiné pobočky. Bez vyzkoušení ani ránu 😊

k2792017
autor
12. črc 2024

@zoyee @mourovatakocka Díky za tip, kam jít zkusit. 🙂

fifinka2020
12. črc 2024

@k2792017 my jsme objednání do Agatina Světa, mají tam teď akci - zkoušení batohu, kdy si na vámi vybrané pobočce můžete rezervovat hodinu jen pro vás, nachystali vám batohy, které uvedete do preferencí (I motivy si můžete napsat) a poradí. My to už 2x kvůli nemoci řešili, chystáme se za 2 týdny... nemají tam sice Beckmann, ale koukala jsem, že ten nemají skoro nikde.🙈 Tak tam jdeme prostě se podívat, jak co bude sedět, získat trošku zkušenosti a třeba tam rovnou něco vybereme. Když ne, budeme hledat dál...

demetritis
13. črc 2024

Dcerka 3 dítko loni první třída řešili jsme jestli beckmann nebo togal či bagl no koupila ji babička balg no v den kdy dostali učebnice se nám s taktovkou 3x prevrhnula tak jsme ji dali beckmann od starší ségry a tě se koupil maxi a super

somalicats
13. črc 2024

@k2792017 Již zde zmiňovaný Dráček na Palmovce doporučuji, kupovali jsme tam školní batohy pro všechny starší děti, třetí dcera je také hodně drobná, takže jsme vybrali batoh hodně odlehčený. Chce to vyzkoušet, tohle nikdy nekupuju po internetu. Topgal nosila moje nejstarší, jenže ta nebyla tak drobná. Na drobné děti je Topgal těžký a nesedí.

aedoss
13. črc 2024

My měli pro dcerku aktovku Still. Měli nějaké pro opravdu drobné děti. Přesto se mi zdála v ruce těžká. V první třídě ale stejně s tou aktovkou nikde moc nechodila. Vysadila jsem ji z auta před školou a zase nabrala po družině. Takže s ní chodila jen po škole. Domů nosila jen to, v čem byl úkol a čítanku.

dracek71
21. črc 2024

Ahoj, školní batoh je potřeba vždy vyzkoušet, nikdo vám na dálku neporadí, dá se to odhadnout podle výšky ,ale každé dítě je jinak rostlé, závisí i na poměru délky nohou a zad, na stejnou výšku dítěte může pokaždé sedět jiný batoh. Obecně lze říci, že největší šanci trefit správný batoh bez zkoušení máte, pokud koupíte batoh s rostoucím zádovým systémem, což jsou v současnosti reálně jen tři značky - Step by Step Grade a Ergobag Prime a Boll. Polohovací jsou i další značky jako je Belmil Smart, ArsUna, aktovky Baagl, ale tam je to výškové polohování takové základní, jen o pár cm a nefunguje úplně optimálně. Značky Topgal, Bagmaster, Beckmann toto výškové polohování zad nemají a buď dítěti sedí nebo ne. Proto to musíte zkoušet, buď dítěti sedí nebo ne, bez zkoušení nezjistíte. Pokud chcete něco hodně ekonomického, jsou pro menší děti fajn aktovky Belmil, nejlepší na trhu jsou zmíněné Step by Step Grade, tam se nám nestalo, že by nějakému dítěti neseděla a je cca od 110cm výšky. Dobře sedí i Ergobag. Boll má také skvělou anatomii zad, ale hůře se polohuje a těm úplně drobným dětem je velký, sedí tak až od 115cm a výš. Topgal bych doporučila až větším dětem cca od 130cm, kromě řady BEBE, ta sedí hezky i těm malým, ale je to pidi batoh, takže je max na první dvě třídy a to zapínání do obráceného U není optimální, aktovka není po otevření moc stabilní. Stojící batoh/aktovka je speciálně pro prvňáčka důležitá. Beckmanna moc nikde nevyzkoušíte, plnou šíři sortimentu má jen jejich vlastní prodejna, oni si chtějí prodávat vše sami a ostatním prodejcům je prostě dávat nechtějí. Mají pár prodejen, kde je lze vyzkoušet, ale i tam dávají jen omezený sortiment, aby zákazníci někde měli možnost vyzkoušet, ale pak si to objednávali u nich na internetu. Je to takový dost zvláštní přístup k prodejcům, ale takto to prostě mají nastavené. My teď máme na prodejně nově značku Frii of Norway, jejichž řada Easy a Expand je prakticky identická s Beckmann Classic, kvalita stejná, zádové provedení identická, stejná hmotnost i rozměry, lepší cena, design podobně hezký jako Beckmann, je vidět, že jsou to prostě dvě konkureční značky z jedné země. V každém případě u nás rádi předvedeme. Objednávat se k nám nemusíte, individuální přístup na míru dostanete i bez objednání předem, máme trvale velký výběr všech značek na trhu (kromě Beckmanna🙂 a vždy odborný personál, který poradí, takže klidně doražte vyzkoušet k nám na Palmovku. Zdraví Michala z Dráček.cz. Případně se ptejte, poradím i ráda tady!