Mléčné zuby nechtějí vypadnout. Začaly někomu padat pozdě?

rozitta
13. dub 2024

Ahoj, syn má sedm a půl roku a zatím se mu nekývá ani jeden mléčný zub. K zubaři jdeme za dva měsíce. Začaly někomu padat zuby pozdě? Mám strach, aby druhé zuby vůbec měl 🙈

zuzazidkova
13. dub 2024

@rozitta dceři vypadl první zub až o prázdninách po druhé třídě, takže v 8 🙃. Dle zubaře úplně ok..

mari90
13. dub 2024

@rozitta no někdo má mléčné až do dospělosti, ale to asi slyšet nechceš

xnikolan
13. dub 2024

Ono prý záleží i na tom, kdy mu vyrostli první zuby, klukům rostli později až kolem roku první a zubařka mi říkala, že o to později jim vypadnou.

rozitta
autor
13. dub 2024

@zuzazidkova děkuji za uklidnění 💚

rozitta
autor
13. dub 2024

@mari90 🙈

alassel
13. dub 2024

V 7 a půl letech už by ho měl zubař osnimkovat a udělat mu velký rtg... Synovi je 7 a vypadli mu zatím jen horní jedničky - tedy, nechali jsme vytrhnout, kyvaly se☺️

hanka_12345
13. dub 2024

@rozitta segra mi vypravela ze jeji kqmaradkq.mq dodnes mlecny zuby, ze.proste nevypadly. Je ji 40 tak asi to neva😅

rozitta
autor
13. dub 2024

@hanka_12345 cožeeeee?😆🙈😬

monaluza
13. dub 2024

@rozitta moje sestra má některé mléčné zuby ještě ve 33 letech, dle rtg ani druhé nemá založené...

blondynka400
13. dub 2024

@rozitta oběma dcerám začaly zuby padat pozdě. Cca tak tak těch 7 a něco. Přesně si nepamatuji, ale ostatní děti jejich věku už měly půlku pusy 😀 Doktorka na to tenkrát řekla, že je to jedině dobře, že je to o to lepší pro stále zuby, že nebudou v puse tehdy, když o ně dítě neumí moc pečovat a jen se ptala, kdy jim začaly zuby růst. Obě měly první až někde těsně před prvními narozeninami.
A obě mají zuby úplně v pořádku, ale vždy byly/jsou z vypadáváním pozadu a i jim později rostou další stoličky. Starší dokonce měla mléčnou 3 ještě skoro v 15 😀, ale tu tedy teď doktor vytrhl, protože tam byla navíc a udělala neplechu v zubech, za ní už totiž byla nová trojka.

janches
14. dub 2024

@xnikolan tomu bych úplně nevěřila... našimu synovi rostly už od 3 měsíců, teď mu bude 7 a taky pořád nic. Nám zubarka říkala, že máme pouze hlídat, aby mu ze zadu narostly nové zuby. To by se musely mléčné vytrhnout. Jinak to vůbec ničemu nevadí.

zanett
14. dub 2024

@rozitta Souhlas s @mari90, nekdo je ma az do dospelosti, napr. muj otec. Ten mel mlecne predni zuby az do svych vice nez 50 let, ale jelikoz to vypadalo opravdu divne (malinke zoubecky ve velke puse dospeleho chlapa) a jelikoz nebyly v dobrem stavu (zubar otci vysvetlil, ze mlecne zuby nejsou staveny na desitky let 'pouzivani'), tak musely ven a misto nich implantaty.

Urcite bych trvala na rtg, aby bylo jasno, jaka je situace a co ocekavat.

rozitta
autor
14. dub 2024

@monaluza no ty brďo!

1983martina
15. dub 2024

@rozitta ahojky, nam vypadl prvni zub kdyz mu bylo 8 let a ted mu v 11 let uz vypadly behem 2 mesicu 3 zuby, vsechny prvni zoubky nechavame v krabicce na zoubky a zoubkova vila nosi penizky davame 10 eur za vypadly zoubek.

maviska
15. dub 2024

Dcera má také zatim všechny mléčné, je ji 7 a 2 měsíce. Zubarka na kontrole před měsícem to nijak nekomentovala, zatim jsem v klidu.

nikola38
15. dub 2024

@zanett také to máme v rodině.. strýc neměl žádné druhé zuby .. jen ty mléčné, ale on se o ně vůbec nestaral , takže měl ošklivé pahýly nebo černé rozbité zuby.... Bráchovi zůstaly 2 mléčné, místo kterých nemá druhé zuby..

zanett
15. dub 2024

@nikola38 Jj, je to castejsi, nez jsem si myslela, jenom se ted modlim, aby syn (4 roky) tohle nepodedil, pry se to rado dedi obgeneraci, tak se budu modlit.

nikola38
15. dub 2024

@zanett dcera má zkontrolované rentgenem zoubky a má je všechny naštěstí. Taky jsem se moc bála. Prcek ještě nevíme.