Jaký telefonní tarif pro 7leté dítě?

veruska007
19. srp 2016

Prosím o radu zkušené maminky: jaký telefonní tarif pro 7 leté dítě? Syn bude mít telefon, aby mohl sám chodit do kroužku nebo ze školy domů, pokud ho nebudeme moci vyzvednout. Chci co nejlevnější tarif, pokud možno s rodičovskou kontrolou - volání na omezená čísla, do omezené částky (kdyby telefon ukradli spolužáci a telefonovali na placené linky, aby neudělali tisícovou škodu). Děkuji za typ.

hz
19. srp 2016

@veruska007 co kredit? castku si zvolis jakou chce-treba stovku...

terry1512
19. srp 2016

Taky doporučuju kredit.Je to rozhodně uhlídatelnější.Mám taky pocit že u paušálu ten strop nejde omezit.prostě je sice danej paušální tarif ale nejde nastavit aby po provolání už nešlo volat.jen přijde nějaká upozorňující smska.

nutricnihodnota
19. srp 2016

Kredit

domina
19. srp 2016

Máme dítě v rámci neomezeného tarifu zdarma.U Vodafonu. V tom má nějaké minuty z a nějaká data zadrma. Příjde mi to lepší než kredit. Ale né ke všem tarifům to jde.

dana3262
19. srp 2016

@veruska007 my máme v rámci VPN tarif za 1.- s tím, že píše a volá zdarma všem, co jsou v té vpnce. Takže zaplatím občas nějaké sms co pošle druhé babičce, co není ve VPN. Je to v rozsahu 10-20.-
Také jsou dobré volaci hodinky pro děti. Můžou z nich volat na pár čísel a příjmat můžou také jen pár vybraných cisel. Je tam gps a navíc odpadá starost přenášení mobilního aparátu. Dá se do nich sim s číslem a trochou dat (300mb s rezervou stačí) a to volání za 1.-
Za data platíme 80.-

Náš teprve do školy půjde teď, tak uvidíme, jak bude umět zacházet s tímhle druhem elektroniky. Jako jestli bude ukazneny.

kacca11
19. srp 2016

Ja bych tedy do kreditu nesla, jakmile dojde, nedovola se ani rodicum. Radeji nejaky tarif k rodicovskemu tarifu, kde bude volani par lidem zdarma a blokace hrazenych cisel. Normalne bych zasla k operatorovi, co mas ty, at udela nabidku.

vendulka
19. srp 2016

určitě kredit, my máme volání zdarma, smsky taky , tak může dítě prozvonit nebo napsat sms a my zavoláme..tarify mi u takto malých dětí přijdou zbytečné...a drahé hlavně

elu
19. srp 2016

já bych dala tarif, k tomu vašemu, skoro všichni opertoři to mají, neomezené volání i pro děcko

kacca11
19. srp 2016

@vendulka pokud dojde kredit, nemuze ani prozvonit. Naopak tarif pro deti je dneska bezne zdarma k tarifu rodice nebo jen za symbolickou castku.

domina
19. srp 2016

@vendulka Jak drahý tarif? My od našeho operátora dostali navíc dvě čísla. Ani za jedno neplatíme. Jedno číslo od operátora se nám dokonce rok válelo v šuplíku, než jsme ho začli využívat...

hz
19. srp 2016

@kacca11 no, ono to je taky trochu o zodpovednosti a setrivosti..dojde kredit, jeho chyba, on plytval.. kdezto s tarifem plytva stale, vidim to u sebe 😀

kacca11
19. srp 2016

@hz takze radsi platit za par minut dardu nez mit neomezene volani zdarma, to je tedy setrivost.

A zodpovednost? Bude problem a decko nebude moct zavolat o pomoc, protoze mu dosel kredit.

Vazne?

vendulka
19. srp 2016

@kacca11 asi jak kde, my máme tarif u vodafonu a jestli nám k tomu nabízeli za 150kč měsíčně? trochu drahé teda, my máme defakto za 300kč měsíčně neomezený tarif 😝 a že dojde ktredit? snad se dá dobít, kdekoliv a kdykoliv
a abych platila 1500kč za 4 čísla? ani omylem 😀 platíme za dvě čísla měsíčně 600kč s neomezeným voláním (teda máme tam asi 6h volání v ceně,ale nikdy to neprovoláme )a sms

vendulka
19. srp 2016

nedávno jsme se na to byli ptát u vodafonu, když tam máme tarif a co nám tedy nabídnou....výsměch tomu co nám předložili

vendulka
19. srp 2016

já když začínala s telefonem před xy lety, tak jsem měla taky kredit a za 250kč mi to vydrželo v průměru 3 měsíce, ne každý má v 7mi letech mobil, tak nebude bůh ví kde vyvolávat a když se nastaví pravidla, nemyslím si, že by s kreditem měl být problém

kacca11
19. srp 2016

@vendulka vidis, nam dali nabidku uplne jinou, ne tedy u vodafonu, ten my nemame.

A jiste, dobit se da... ale pokud bude krize a nebude dobito, nebude mit sanci zavolat rodicum.

domina
19. srp 2016

Každý má jiné možnosti a každému vyhovuje něco jiného. Ale v první řadě bych se snažila domluvit se svým operátorem. Třeba k mému zlevněnému tarifu mi nic jiného už nedají. To bych pak uvažovala nad kreditem spíše.Manžel má klasický tarif neomezeného volání atd.., platí měsíčně cca 700,- a dostal jednu datovou simku, když jsme potom šli pro nový telefon, nabídli nám k jeho paušálu navíc jedno číslo, s několika volnými minutami, volnými daty (20) a sms. Když dceři něco z toho dochází, dostane manžel upozornění, že se něco na tom čísle děje.Neptala bych se, co je lepší pro 7leté dítě. Spíše bych řešila, co mě finančně vyjde nejlépe. Protože každý má jiné podmínky

vendulka
19. srp 2016

@kacca11 tak dá se každý den zkontrolovat kolik má kredit, případně dobít.Neřekla bych, že takto mladé děti by ty telefony využívali na volání bůh ví jak, takž si myslím, v našem případě, je nejvýhodnější kredit

veruska007
autor
19. srp 2016

Já mám O2.

domina
19. srp 2016

A jak je to teď s tím kreditem. Když mám nabito například na 150 kč, tak tam je nějaká půlroční lhůta, nebo 3měsíce, že se musí vyčerpat?

kacca11
19. srp 2016

@vendulka pokud vychazim z toho, ze za tarif pro dite nebudu platit nic nebo treba 1Kc, tak nemuze byt o vyhodnosti kreditu rec.

A dal je potreba brat v uvahu to, ze jde o dite - tzn., muze neuvazene penize provolat, muze o ne prijit i nedopatrenim (chybne nastaveni internetu napr.) nebo mu ho mohou ostatni deti vysosat behem jednoho dne. Tady je u tarifu jistota, ze nedojde k situaci, ze nepujde zavolat.

palomitacheca
19. srp 2016

My mame T-Mobile a manzel vcera koukal na balicek Skolak, tak si ho nejspis zaridim. Ze sveho uctu uvidim aktualni stav kreditu, muzu ho synovi v pripade potreby dobit, dovola se mi i bez kreditu, navic je tam moznost podivat se, kde se mobil nachazi...

hz
19. srp 2016

@kacca11 kazdemu vyhovuje neco jineho, je to tak... 😀 a to nastesti, ze jsme kazdy jiny, byt vsichni jak pres kopirak, tak to by byla teprve nuda... 😀

vendulka
19. srp 2016

@domina u vodafonu je to 10 měsíců

@kacca11 no mně nikdo nenabídl tarif pro dítě za 1kč, a abych měla tuto výhodu a kvůli tomu si brala jiný dražší tarif než mám teď, tak mi to přijde na hlavu, dost těžko někde seženu tarif za 300kč kde mám 6h zdarma a všechny sms zdarma 😀
ježiši a to neuvážené provolání atd., tak jako v 7mi letech není dítě takovej dement ,aby nepochopilo, že co se nastaví, tak bude dodržovat (jako, že to má jen na sms nebo volání, že došlo domů ze školy/kroužky/venku).Internet se dá zablokovat, čisla s 9 taky a nechápu jak by mu mohl někdo jiný vysosat kredit 😀 asi člověk už hledá mouchy, kde nejsou...Znám spoustu lidí, co ze začátku takto starým dětem dává kredit,internet v mobilu snad ani nepotřebuje 😝

vendulka
19. srp 2016

@palomitacheca a jaké jsou podmínky, měsíční platba atd? My byli u t-mobile,ale odešli jsme za daleko, daleko výhodnějším tarifem bo to co jsem měli u T. nám už nenabídli (tenkrát to byla nějaká promo akce),ale i tak se to nedá srovnat s tím co máme teď

kacca11
19. srp 2016

@vendulka ja ale nemusim brat drazsi tarif, neco navic, co nepotrebuju, aby mi to nabidli.

Pokud je u tebe sedmilete dite, ktere udela neco pres caru nebo nedopattenim dement, tak se asi nemame o cem bavit. Pokud ty mas dite dokonale, tak bud jen rada, holt jine deti jsou proste jen deti se svymi nedokonalostmi.

Taky znam spoustu lidi, nekteri vybiraji chytra reseni ve sve situaci a jini ne. A co?

vendulka
19. srp 2016

@kacca11 no myslím si, že v 7mi letech je dost vyspělé na to,aby pochopilo co se po něm chce , a jak říkáš, chytrá řešení - to je u nás kredit , tak jak koukám ve většině případů tady.Jo ty nemusíš brát dražší tarif, já bych asi musela,ale nebo přejít ke 4 číslům za 1500kč měsíčně což je mimo při tom, co čerpáme a za kolik teď...a nebav se, uděláš asi nejlíp 😀

domina
19. srp 2016

@kacca11 Já bych to nenazvala dementy (jak psala vendulka), ale některé děti jsou prostě tak zvídavé, že zkusí co ten telefon dokáže a za cenu toho, že zkusí nějaké to lačítko zmáčknout, prohrabat s v menu telefonu apod 😉

vendulka
19. srp 2016

@domina vše se dá v telefonu nastavit, takže když nechci, aby se někam dostalo, tak se nedostane...ono je blbost tu řešit jestli tarif nebo kredit, spíš větší riziko než to, že se děcko nedovolá je to, že mu ho spíše někdo ukradne a je jedno jestli má tarif nebo kredit

kacca11
19. srp 2016

@domina presne tak. Ja bych je nenazyvala dementy, ale holt pro nekoho to dementi jsou. Vic asi k @vendulka neni co dodat.