Jak se chovají holky cca 8 let s adhd a jak pomáhají doma?

4. čer 2021

Ahojky mám takový dotaz jak vám doma pomáhají holky kolem 8 let? Co vše dělají? Jak se chovají atak? Taky se vás pořád na vše ptají dokola? Jednou jim to řekněte jak to je a bude a druhý den opět? Dcera má 8 let adhd,Vd jen mi tak zajímá jak to máte doma vy s holkama.diky

zuzkasim
4. čer 2021

Stará se komplet o svůj pokojíček - každý den ráno ustlat, 1x týdně vysaje, občas utře prach, udržuje prádlo v komínkách ve skříni (na moje připomenutí a nerada), udržuje si použitelný stůl... Vyklízí myčku (napůl s bratry), vysaje jakoukoliv místnost v bytě, chodí se tříděným odpadem s bratry (ona do kontejnerů ještě pořádně sama nedosáhne), krmí morče, občas namaže chleba nebo rohlíky, pomáhá uklízet ze stolu a uklidit linku (ale my máme linku vysokou a ona je malá, takže zatím jen občas a pomáhá si stoličkou), skládá ponožky a spodní prádlo, pomáhá věšet prádlo, třídí se mnou prádlo na praní, je schopná ho z pračky dát do sušičky a oba přístroje zapnout (ujistím ji na jaký program), vyčistí si boty. Občas dojde nakoupit zapomenutou věc. Ale hlavně po ní chci, aby byla co nejvíc samostatná, takže úklid svých věcí, aby měla v pořádku věci do školy, vybalené tašky z kroužků, nabalené věci do kroužků, aby neponechávala své věci po celém bytě... ADHD není, ale totální bordelářka a co jí řeknu, to okamžitě zapomene, takže naprosto klasické dítě🙂 8 jí bude za pár týdnů.

martt
4. čer 2021

Mám teda kluka s ADHD 9 let , ale chci po něm aby doma pomáhal. Takze ma za povinnost vyklízet myčku, parovat ponožky+pomoct na zahradě, ale tam to je spíše narazove , ne každý den . Samozřejmostí je uklízet si pokoj a po sobe veci. Občas chce sam vařit Musím mu vse říkat , připomínat a říkat mu to "po lopatě". Třeba dej špinavé pradlo do koše na špinavé prádlo v koupelně. Kdyz bych mu řekla jen dej pradlo do koše, je schopný ho hodit do odpadkového koše 🤣.

filija
4. čer 2021

@zuzkasim tak to je opravdu moc šikovná a je znát ze adhd neni

autor
4. čer 2021

@martt jo jak u nás.vsechno pořád připomínat a přesné říkat co a jak dělat...snaží se taky pokoj si uklízí.na to je moc poctivá vše musí být na svém místě přesně dané.nesmi to být jinde nebo je zle😀

petronelka20
4. čer 2021

@martt mam sestiletyho a s tim pradlem je to presny 😂, jednou jsem mu rekla, at si ty spinave fusekle a trenky jde uklidit do kose a pak jsem je nasla v odpadkaci 😂.

martt
4. čer 2021

@petronelka20 Největší sranda je to , ze uz jsem si zvykla říkat synovi vse krok po kroku . Ze si to někdy neuvědomím a mluvím tak i na manžela. Ten se vždy na mne podiva a řekne ja vím nejsem dite 🤣🤣🤣🤣🤣

martt
4. čer 2021

Taky to doma, tak máme, ze určitě veci musi byt na svém místě a když ne tak je zle. A nebo musíme dodržovat určitě rituály, ktere kdyz se nedodrží, tak je také zle .

andelka
5. čer 2021

Já mám dva kluky, jeden adhd, druhý puberta, všechno musím říkat, opakovat, fázovat kroky, dávat vědět dopředu co se bude dělat..mazec.

barulina
5. čer 2021

Ja tedy na spwc. Psych poradnu cekam. Ale je mi vic nez jasne, zw dcerka "neco" ma. Je ukecana, mluvi furt, mluvi zbrkle, s tim souvisi spatne vyslovovani(reseno na logopedii,zaver, takovy, ze je vse ok, conse tyce mluvidel) je divoka, furt nejake pady, vse ji musim opakpvat. Ale nejdna se u nas o extremy, je velmi hodna, slusna, citliva. Jen strasne moc energicka a problsmy s tou cestinou

alla007
24. srp 2021

@petronelka20 Přesné 😆😂. Mám holku, bude jí 8. Snaží se moc, uklidí, jenže pak nevíme kde má boty, svetr, pouzdro...
Na druhou stranu ta radost ze znovunalezení...🤦🤣.
Jinak neudrží myšlenku, pozornost, je roztěkaná, neustále v pohybu. Ani v noci se nevypne. Jakmile ale vypustím nějakou hovadinu, co mě v nějakém euforickém oparu napadne, tak na to nezapomene nikdy! 😤