Jak odnaučit kousání nehtů 7leté dítě?

europa00
26. únor 2020

Jen okrajově on si je v postatě nekouše, pač to neumí, ale napodobuje to po otci (se kterým nežiju) takže to tam nemám pod kontrolou...jde o to že ty špinavé hnáty strká do té pusy a v jeho věku je to fakt mimo mísu. Začal to dělat tak rok zpět ale sem tam..ted ho načapu denně. Nejen že mi to příjde nechutné a to ještě v období chřipkové epidemie a nástupu koronaviru, ale představa jak ve škole chodí na záchod a sahá na prkýnko počurané a pokaděné od xxx děcek, pak si buď špatně nebo vůbec neumyje ruce, tak se fakt děsím. U nás v rodině tento zlozvyk nikdo nemá, pouze bývalý...

Máte nějaké rady a tipy jak ho to odnaučit?..napodobuje to, pouze jako, ale i tak.
Někde jsem slyšela že existují nějaké laky na nehty co pak divně chutnají(jenže on do toho nehtu stejně nehryzne)

řešil to někdo a co zabralo? díky.

areh
26. únor 2020

@europa00 dvouletý syn si si začal kousat nehty, když je neměl ostříhané. Ostříhat mu je je někdy na budku, vůbec nechce. Ale pomohlo mu je fakt pravidelně zastríhávat. Ale to ti nepomůže, když tvůj syn si je nekouše jen vlastně "cucá prsty". Tam asi jedině vysvetlování, že je to ošklivý a může být nemocný, ale pokud nebude chtít, stejně nepřestane, kor když to vidí u dospělého

pribylovapetra
26. únor 2020

To neni kousání. Tam bych to tipla na problem s psychikou,neco vadí. Ja osobně jsem prestala az jsem vypadla ze zakladky. Jestli cuca prsty,tak nevim,ale dceři bude 6 a začala to delat taky. Co chvila ma neco v puse,kdyz to nejsou prsty,jak cokoliv jiného, napominani pomuze na chvilku. Nase zubarka rekla ze to muze souviset s tim ze asi zacnou rust druhe zuby. I tak mi to vadí.

europa00
autor
26. únor 2020

@pribylovapetra ahoj on si je ani necucá...jenom proste jskloby si saha na zuby atd...třeba když kouká na film...ani nekouše ani necudcá ale strká je do pusy...byvaly vyložene hryže nejty myslim ze ho napodobuje...proste zlozvyk s tim ze on ty nejhty ukousnout neumi spise si tma tak hrajev te pusu...no ale je to brutus nehygienické že

tulikiss
26. únor 2020

syn to obcas dela tak,y tak to resim tim ,ze kdyz kouka na pohadku a zacne to delat napomenu ho, pokud to nepomuze, dam mu na ruce ciste nizke ponozky.

aneta15
26. únor 2020

@europa00 jako matka 12 - létě chronické kousacky ti odpovím nijak. Já zkoušela úplně všechno. I psychicky jsem ji rozebrala a nic. Nehty u rukou jsem ji nesríhala tak 8 let. Přitom já mám ruce upravené, chodím pravidelně na manikúru a nikdo si u nás nehty nekouše. Jednou mi kamarádka vyprávěla, že si Kousala nehty tak jí mama dala na lokty ustřižené pet lahve aby si nedosáhla do pusy. Pak láhve sundaly a ona statečně Kousala dál. Já doufám, že ji to začne být samotné nepříjemné, přeci jen jde do věku kdy se chce líbit

zuzkasim
26. únor 2020

Kamarádka to řeší s dcerami, pomáhá lak, který chutná hnusně. Pokud ti jde o to, aby si ruce nestrkal do pusy, tak je ten lak asi řešení.

betelgeuzz
26. únor 2020

@zuzkasim ani ten lak nepomůže, je to hnusný asi první den a pak jí to vadit přestane.
@aneta15 u nás stejně, starší si nehty kouše, občas i sama říká, že by chtěla přestat, ale nejde to. Já jsem si taky nehty kousala, přestala jsem s tím na střední, sama od sebe.

ela90
26. únor 2020

Urgo FILMOGEL Stop okusování nehtů 
Vygoogly si to. Je to odzkoušeno. Fungovalo to dokonale. Je to tak nechutne, že kdyz jsem to chtěla zkusit at vim co to je, mela jsem tu nechuť v puse pul dne. A to jsem si jen olizla do poloviny nalakovany malicek. Nemusi se kousat nehet. Ono staci aby se to otrelo o vlhky ret a zážitek je to k nezaplacení. Snad nezměnili slozeni. Já to kupovala pred 3 lety.

drakenn
26. únor 2020

Nejdřív bych se pidila, PROČ to dělá. Psychicky problém to určitě bude. Máte problémy vy, jako rodiče, mezi sebou? Něco ve škole?
Další věc, jak, že si špatně nebo vůbec po WC neumyje ruce? Na tom bych zapracovala. Ať se eliminuje případná nákaza.

boobinka
26. únor 2020

Syn (11let) si kouše nehty už od batolecího věku. Má ADHD, je neustále v tenzi a když nekouše nehty, kouše vše co má po ruce. Nepomohlo nic. Narazila jsem na tuto věcičku, ale zatím máme objednáno, tedy ještě nemáme zkušenost, ale věřím, že někomu může pomoci. http://www.kousak.com/chew-dude-zvykaci-privese...

zuzkasim
26. únor 2020

@betelgeuzz Těch laků je prý víc druhů a jeden z těch dražších je echt hnus. Kamarádka na dcery vyzkoušela kde co, má bohaté zkušenosti, já naštěstí řešit nemusela🙂

europa00
autor
26. únor 2020

@ela90 ah díky za tip

europa00
autor
26. únor 2020

@drakenn nem,ysklím si že je za tím hned něcoé psychického,..ano u dětí které se sebepoškozují trhají si vlsy koušou nehty nebo kůžu na rukou sloupavaji a dělají nove strupy ano..on spíše mám pocit napodobuje. ani neví co...ve škole problemy nemá naopak..a situace s bývalým se celkem klidná....co se hygieny tyce, tak ví že si po kzdém záchode a když prijde z venku ma umyt ruce..doma to i dělá...ale pravda když zapomene tak ho tady napomenu...ale ve škole je to preci jen jinéa co si budeme vykladat 90% chlapu jsoup roste prasata .-) co si fakt ruce nemyjou ani v dospelosti...proste chci at mu ty ruky newchutnají..ale nežužla si je jako nějký retart ani si je nekouše ani nevím jak to popsat...proste si tak treba klepe o zuby...proste blbosti dela