Jak je vhodné dítě oblíkat do školy?

ria80
3. zář 2014

Dcera nastoupila do první třídy a já pořád nevím, jak je vhodné dítě oblíkat. Ve školce nám to vyhovovalo, bylo oblečení na ven podle počasí a oblečení dovnitř. Teď mi přijde, že to pro ni bude nepohodlné, když bude celý den třeba v riflích, oni tam různě sedí na koberci, staví na zemi stavebnice, někdy i leží (alternativní škola). Pak ještě třeba družina, kde si budou hrát skoro jako ve školce - dokonce část družiny skutečně tráví ve třídě školky.
Kromě toho přijde zima, bude oblečená teple na cestu a pak se ve třídě zpotí.
Máte někdy nápad, jak to řešit? Jak to děláte vy?

berynka
3. zář 2014

@ria80 já dávám tenčí džíny, legíny a když nemají tělocvik tak i sukni. V družině jsou v tom, v čem sedí ve škole, ale na ven se převlékají do tepláků. Bydlíme naštěstí kousek od školy, tak nemusí chodit nabalená. Ale jinak bych to asi řešila nějakým převlečením ve skříňce.

ivasad.
3. zář 2014

V zimě bych holčičce nechala v šatně sukni, svlékla by si vrchní kalhoty, a na punčošky si vzala tu sukni. U kluka nevím, přeci jen u školáka je divný aby chodil jen v punčochách jako ve školce...

boban
3. zář 2014

Já v zimě Tadíkovi punčocháče dávat nebudu, tudíž bude ve třídě jen v riflích a bude mít triko s dlouhým rukávem a mikinu..pokud mu bude teplo, mikinu vysleče..do družiny bude nosit tepláky 😉

killi
3. zář 2014

@ria80 dcera nosí legíny, různé tenčí kalhoty pohodlné nebo punčochy a sukni nebo šaty. Taky často sedí na koberci hrají si atd. V zimě pokud má silnější oblečení, tak se převleče v šatně, má tam vždy nějakou sukni a v tom je pak celý den i v družině. Když jdou v družině ven, tak mají oblečení v šatně co mají na venkovní tělocvik i boty 😉

krystalka
3. zář 2014

@boban - u nás jsme punčocháče nevedli ani ve školce 🙂 , malej nosil podkolenky a zateplené kalhoty....teď jsem taky přemýšlela, jak to budeme dělat v zimě, přece jen, holčičky to mají jednodušší, pod kalhoty si vezmou leginky a na to nějaké delší tričko... u kluka by to asi vypadalo divně....ale ve škole má svojí skříňku, celkem prostornou, takže tam možná bude mít tenčí kalhoty na převlečení, když bude opravdu zima, aby se v těch zateplených neupekl...my jezdíme do školy autobusem a pak ještě metrem a kousek pěšky, takže to není žádné rychlé přeběhnutí....

bajana
4. zář 2014

V com pride rano, v tom je cely den, nie? Je nacase "zvykat" deti na "nepohodlie"...nasi rodicia toto predsa vobec neriesili 😉...

krystalka
4. zář 2014

@bajana - no, já tedy nevím, dřív se neřešila spousta věcí, i ty, které by řešit bylo potřeba....a když mi dítě půjde v zimě ráno do školy třeba ve fleecem zateplených kalhotách, tak to v nich jako má sedět celé dopoledne ve škole a pak ještě v družině? Tobě by to bylo příjemné? Nějak nechápu způsob uvažování "my jsme to taky přežili, tak proč bychom to našim dětem usnadňovali".... 😕

zyx
23. zář 2014

U nás se na podzim nosí rifle či sukně a legínky a v zimě pouze rifle, mikina, teplá bunda a teplé boty. Děti se nepřevlékají, pouze odkládají bundu a teplé boty do šatny. Dcerka si nestěžovala. Jen já když jsem se na besídce ptala, zda děti nosí punčochy, tak jsem tam byla za exota 🙂 - nenosí.

mandala
8. říj 2014

Řešila bych to legínami, ale dcerky si nikdy nestěžovaly. 🙂

klea81
30. srp 2018

Rifle, triko, co řešíš? 😉Není čas na nějaké převlekani. V práci se snad taky prevlikas do pohodlných teplaku?

evik19
30. srp 2018

@ria80 Taky myslim, ze to je u holcicek jednodussi... Misto puncochacu muzou mit leginy a v nich byt cely den, paradnice si pres to daji saticky. Teplejsi kalhoty - softselky s flisem anebo pak oteplovacky si muzou nechat v satne, u nas ve skole se chodi s druzinou v podstate za kazdeho pocasi ven. U kluku je to horsi, ti uz fakt nemuzou chodit cely den v puncochacich a aby chodili v teplacich, to mi fakt prijde dost desny....ale musim rict, ze kluci v teplacich jsou posledni dobou hit nejen na 1., ale i na 2. stupni :/

klea81
31. srp 2018

@evik19 syn třeba vůbec punčocháče nenosí a to chodí 15 min pěšky, většina dětí se vozí autem, takže nechápu proč jim matky dávají punčocháče ;o)

klea81
31. srp 2018

@zyx nejsi za exota, na co punčocháče, když v zimě ani pomalu nebývají minusové teploty ;o)

evik19
31. srp 2018

@klea81 Puncochace na cestu do skoly potreba jiste nejsou, obzvlast pro kluky, kteri nebyvaji tak zimomrivi, ale kdyz je venku minus 10 a vim, ze jdou s druzinou na hodinu ven, tak mi prijde fajn neco pod kalhoty dat.

hafika
31. srp 2018

U kluka jsem koupila plátěné kalhoty, ve kterých se dobře hýbe, džíny jsou strašně tuhé. Na jaře, když bylo blátivo, tak si přes ně na ven přetahoval šusťáky, jinak z velke přestávky chodil jako čuně, několikrát se musel převléct do věcí na TV, protože kalhoty to nezvládly. V zimě si přes kalhoty na ven přetahoval ještě vyteplené šusťáky. Chodili i do sněhu, s družinou bobovali, tak na ven potřeboval teplé a zároveň nebyl ochotný si kalhoty vyměnit v šatně, tak nic jiného nezbylo. U holek plánuju legíny se sukní, přes ně si přehodí na ven další vrstvu. V zimě jsem jim to dávala i do školky, občas se jim stalo, že na procházce si promočily nohy, tak pak vyměnili jen ponožky.

zelenaesmolda
31. srp 2018

@ria80 my jsme chodili normalne v dzinach a nepohodlne to nebylo

baris
31. srp 2018

@ria80 holky nosí sukně, legíny, občas ty legínové rifle ... Když se ochladí - vždy mikinu. Sundat si jí mohou vždy.

V zimě chodí do školy v oteplovačkách. Pak jsem každé dala 1 látkovou tašku, do které si daly ty oteplovačky, rukavice, šálu a čepku a tašku pověsily k bundě. Jinak bych se nedohledala ničeho 🙂

Co se týče družiny - z počátku jsem tam dávala náhradní boty, tepláky ... ale bylo to zcela zbytečné - nikdy se nenašel druhý pár z bot, mikina se záhadně objevila po půl roce ... Tak jsem zrušila náhradní oblečení do družiny.

madre1
31. srp 2018

Já jsem synovi koupila outdoorové kalhoty a do školy je nosí pořád, ikdyž už nebude 2.rokem chodit do družiny. Zateplené šusťáky jsem mu dávala jen, když byl sníh a ve třídě trochu trpěl. Chodil i do ranní družiny, kde měl mít náhradní bačkory, ale vyřešili jsme to pytlíkem uvázaným k aktovce, kam si bačkory podle potřeby ukládal. Nikdy nepřišel moc zmazaný, takže jsem náhradní oblečení brzy vyrušila 🙂

klea81
31. srp 2018

@evik19 naše děti nechodí do družiny ;o) Ale ani na bobování si punčocháče neberou ;o))

klea81
31. srp 2018

@hafika dneska už právě většina dětských riflí nemá s riflovinou nic společného, jen snad barvu, jsou z pohodlné měkké látky

zelenaesmolda
31. srp 2018

@klea81 a co teda nosi?ja si to neumim predstavit ani u sebe v zime nenosit strample 🙂

klea81
31. srp 2018

@zelenaesmolda manšestráky nebo zateplené rifle, oni jsou horkokrevní, většinou nemají pod zimní bundou ani mikinu, protože jinak jsou šíleně spocení

zelenaesmolda
31. srp 2018

@klea81 tak to jim zavidim,ja jsem pravy opak,pod bundou svetr a stejne je mi zima :D

klea81
31. srp 2018

@zelenaesmolda však já jsem taky ten typ, ale děti zřejmě nejsou po mně ;o)

zelenaesmolda
31. srp 2018

@klea81 no dobre pro tebe,usetris na zimnim obleceni :D

hafika
31. srp 2018

@klea81 Tak mám se džínami přesně opačnou zkušenost, asi chodím do špatných obchodů. Na holčičky pak poslední dobou vídám jen úzké slimky, ve kterých se dcerám špatně hýbe. Ale teď jsem uspěla a podařilo se mi koupit legíny ala kalhoty, ty jsou moc fajn, bohužel na ně málokdy natrefím.

zelenaesmolda
31. srp 2018

@hafika ja mam rada detske HM,chodim tam na veci pro sebe,v dospelem je mi vsehcno velke :D

normalnimatka
31. srp 2018

tak jako holčička to má celkem v pohodě. tam je normáln nosit různý legíny. kluci to maj horší. těm tepláky fakt nedáš:D ale je fakt, že spousta výrobců to oblečení má podle mě fakt z příjemnejch materiálů a nějaký tuhý nepohodlný rifle pro děti se zas tak často neviděj.

jinak bych to taky úplně nehrotila. prostě normálně.... legíny, sukně, tričko, mikina. vrstvit. když jí bude teplo, slíkne se sama.

a se zimou, no já nevim. přežili jsme to všichni, ne?🙂 zpravidla jsme chodívali do školy pěšky a co si pamatuju, fakt jsem se tam neslíkala:D tak když byla jó zima a já měla něco i pod kalhotama, tak jsem v tom asi vydržela celej den..? zimy ale dneska nebejvaj tak studený. takže vysoký teplý boty v zimě to jistěj. (opět výhoda u holky. klukoj kozačky fakt nevnutim:D)

hojda
31. srp 2018

@normalnimatka Oni se dělají takové tepláky, že vypadají jako ryfle a třeba HM je má fakt vymakané, že to nejde skoro poznat🙂.

marketa11112
31. srp 2018

Me jde maly teprve do skolky..ale budu davat uzke teplacky, na ven pres to v zime soft kalhoty, jinak triko ,mikinu, soft bundu.....az pujde do skoly,nasiju kalhoty z riflove teplakoviny....strih na kalhoty, rifle,kapsace...trochu si pohraju,at to vypada slusne...mam na to jeste 3 roky, naucit se to poradne...nebo z elasticke slabe rifloviny,jsou i elasticke bavlny...
Holcicce bych davala leginky,pripadne natahla sukynku...a na ven pres to take soft. Mam v planu u dcerky...

Vlastne tak oblekam deti i ted..