Jak dlouho schováváte dětem učení z ukončených tříd?

konidana
27. čer 2015

Zajímalo by mne za jak dlouho se zbavujete pracovních sešitů, učebnic, písanek... Mám problém, že to nemáme kde mít. Nechat rok, dva a pak vyhodit? Jako celou základku to dvěma dětem fakt schovávat asi nepůjde..., nějak to protřídit, a vyhazovat?

berynka
27. čer 2015

já to vyhodila už dneska 😉. Vytrhala jsem čisté papíry, nechala pracovní sešity s matematikou, kde nebyly hotové všechny příklady, využijem to při procvičování během prázdnin a i z loňska schovala jen žákovskou knížku.

hanik73
27. čer 2015

@konidana neschovávala jsem nikdy nic.Jen ze sešitů jsem vytrhla prázdné papíry,jinak šlo vše do kontejneru.Letos komplet vše,syn konči devítku 🙂

ludva
28. čer 2015

Schovala jsem jim jen slabikář a písanku 🙂 Nemá smysl nic schovávat 🙂

kvakuska
28. čer 2015

@berynka jako že dneska vyhodilas letošní sešity? 😨

superkousky
28. čer 2015

Taky jsem ve čtvrtek vyhodila letošní sešity.
Nepopsané papíry jsem vytrhala na vzkazy a ostaní vyhodila (tedy dala dětem do sběru na příští rok).

somalicats
28. čer 2015

Taky vše vyhazuju hned, nejsme nafukovací a dcera teď ukončila šestku, takže už by toho bylo příliš 😀. Nechávám jen prázdné sešity, z těch popsaných vytrhám čisté papíry, pokud ten sešit ještě k něčemu je, a nechávám jen nedovypracované pracovní sešity. Na prvním stupni učitelka vždy poslala ke konci roku mail, co z těch věcí budou potřebovat i další rok, takže jsem třídila dle instrukcí.
Jediné, co jsem letos nechala, jsou zápisky ze zeměpisu, dějepisu, přírodopisu a fyziky, ale cvičební sešity apod. šly všechny do sběru.

letalnica
28. čer 2015

Mám kluka ještě malého, ale jsem bohužel z rodiny, kde se nic nevyhazuje, takže mám schované učení ještě po mně 😀

reruna
28. čer 2015

No ja bych teda hned nevyhazovala, na zacatku roku budou opakovat a z ceho se to budou ucit, kdyz ne ze zapisku v sesitech? Hlavne tedy starsi rocniky, u prvacku tech sesitu moc nemaji, takze to zatim schovam

kacca11
28. čer 2015

Já si teda vždycky nechávala sešity ještě další rok, často jsem se k látce vracela. Vyhodit to hned po skončení roku si nedovedu představit. Učení ze střední jsem si nechávala většinu celé čtyři roky a čerpala z toho při učení na maturitu.

konidana
autor
28. čer 2015

@letalnica u nás se právě také nic nevyhazovalo. Tedy někdy na střední jsem si probrala všechny svoje věci ze základky, ty šly asi většinou do sběru, a ze střední mám sešity z odborných předmětů stále.

dannyblakely
28. čer 2015

Rodiče mi nikdy na učení nesahali. Myslím tím, že fakt nerozhodovali, co se vyhodí a co ne. Měla jsem na to skříňku a vyházela jsem to všechno až někdy po střední.

cacenka_d
28. čer 2015

@konidana Ja mam jeste schovane svoje 😀

markysek2
28. čer 2015

já mám schovanou komplet výšku a ze střední matematiku včetně mat. otázek (měli jsme super učitelku tak to má super systém) a pak vypracované maturitní otázky čeština, angličtina ...na ostatní předměty jsem si pořídila knížky přehledy...na základce bych si nechala aspoň předměty ze kterých se píšou opáčka, případně podle školy kam má dítě ambice ( při příjmačkách se to tak může hodit)...ale je fakt, že pořádek jsme si museli v tomto dělat sami a když jsme řekli že se potřebuje všechno tak se potřebovalo všechno a naši to nřešili, a šlo to třeba do šuplete pod postel nebo do krabice na skříň

konidana
autor
29. čer 2015

Díky za vaše názory, budeme se muset doma nějak domluvit. Nedokážu si představit, že bych to holce prostě vyhodila, zvlášť když ona si to schovává a dokonce se k tomu vrací (včera sama od sebe počítala nějaké nedodělané příklady z matematiky), ale zároveň si nedokážu představit, že bychom doma měli komplet učení ze základky. Ono to nějak vyplyne:D

jija
29. čer 2015

Ja mam u nasich na pude jeste dneska vsechny sesity od zakladky pres stredni a vysku. Ale nevim jake jsou sesity ted, ale my knihy vraceli a sesity z cele zakladky se vesly do male krabice a druha krabice gympl