Družinářka mi nechtěla vydat dítě, protože jdu nevhod

elu
17. bře 2017

Holky, co byste delaly, kdyby vam ve druzine rekla druzinarkA, ze dite vam nevyda, protoze jdete nevhod...ze neco probiha ... v me situaci zrovna bezprizorni behani deti pred skolou

verena
17. bře 2017

U nás to udělali tak, že od dvou do tří se vyzvedávat nesmí, mají hlavní program, můžou být i někde mimo budovu apod. Já to chápu, že pokud chtějí něco uceleně s dětmi dělat, má to smysl. Pochopitelně pokud by někdo nutně potřeboval, určitě by mi dítě vydali. Ale rodiče s tím počítají a funguje to dobře. Tak bych asi vaší družinářce poradila, ať zavedou něco podobného 🙂.

janah22
17. bře 2017

Kazda druzina ma svuj program dne a plan cinnosti.Nejde jen o hlidani deti.A kazda druzina ma stanovenou dobu,kdy se deti nevyzvedavaji,protoze maji rizenou cinnost,ktere se vsechny deti ucastni.V tuto dobu se deti proste rodicum nepredavaji. A myslim,ze i vase druzina to ma ten konkretni cas uvedeny na nastence nebo na webu.Chovani pani vychovatelky je zcela v poradku.

damada
18. bře 2017

u nás to teda taky bylo tak, že se vyzvedávaly děti do 2 hodin, nebo pak až od 3. Většinou v té době chodili ven... A jestli bezprizorně běhali před školou, stejně má dítě věci zamčené vevnitř a vychovatelka nemůže nechat venku děti samotné a jít s jedním do třídy pro věci...

elu
autor
18. bře 2017

U nas nic takoveho neni..zadny rad druziny neni na webu a deti maji veci ve skrince....rizena cinnost je u nas v krouzcich od dvou do tri..vypustit decka pred skolu neni rizena cinnost ani zadna pedagogicka snaha

verena
18. bře 2017

@elu tak jim navrhni, ať nějaký rad nastaví a pak to bude jasne všem. Ono u nás taky třeba jen bezcilne behaji venku, naštěstí je u školy hřiště a les, tak to vypadá lépe. Ale družinarky mají zamknutou školu a nechtějí chodit pro věci. Když už jsou teplejší dny a jsou cele odpoledne venku, tak teprve po te třetí se všichni seberou a jdou pro tašky, které pak mají venku a tam je rodiče vyzvednou. Tenhle přesun mi taky přijde nelogicky, ale mají to tak zarizene. ..

elu
autor
18. bře 2017

U nas cely rok to fungovalo takto..ze dite melo batoh ve skrince...a najednou tam jeden den prijdete a druzinarka vas posle domu bez ditete....musela jsem jit do reditelny...aby mi vubec dite bylo vydano...tam se mi omluvili a dite dali...asi mela druzinarka jen spatnej den..spis me desi..ze kdyz byla drza a arogantni na me..dospelou zenskou..jak si asi musi dovolit na male deti...mam z toho zkazeny cely vikend

koordinatorka_odboje
18. bře 2017

To me celkem prekvapuje, za me to vubec nebylo. Kdyz prisel rodic, tak prisel rodic a museli dite vydat kdykoliv. Take jsme chodili sami z druziny podle planu, co rodice druzinarce dali. Muzou jeste deti chodit sami z druziny vubec??

elu
autor
18. bře 2017

No hlavne me zarazi...ze dite je tedy nuceno byt 2 hod. V druzine, kdyz by mohlo byt doma se svymi rodici...ano muzete rict, tak ho tam nedavejte...ale v prni tride proste musi jut n obed s druzinou, to si nevyberu

lucinkaxxx
18. bře 2017

U nas jsou raky urcene casy na vyzvedavani a normalne to rodice respektuji. Je mozne je vyzvednout po obede potom co z nej s druzinou prijdou,pak ve dve a pak az po treti. To jako chces rict ze u vas si dite nemuzes vyzvednout po obede? Spis jsi prisla uz v cas kdy uz meli nejakou tu cinnost venku ne? Me by teda asi deuzinarka syna dala kdybych prisla nejak mimo urcene casy,ale nevidim duvod to nedodrzovat. Rikas ze ti ho nevydala. Tak jak to zduvodnila?

elu
autor
18. bře 2017

Zduvodnila tp tim...ze je druzina....ostatni rodice, kteri prisli z jinych trid...deti dostali...nebyla jsem tedy jedinaaaaaaa!!!!!...ale jak rikam, sla jsem se zeptat do reditelby, jestli je zakazano nejakym radem si dite vyzvednout v tom ci onom case...bylo mi receno, ze ne...dite bylo vydano...jA rozhodne nejsem hadaci typ a nechci delat problemy...vzdyt se tam bzdu s tou druzinarkou vidat jeste nekolik let...jsem hen v soku z jejiho arogantniho pristupu....kdyz se ji bojim ja....tak co potom decka

elu
autor
18. bře 2017

A nezlobte, ale kdo ma v dnesni dobe moznost chodit pro deti na minutu presne???? Ja tedy ne!

elu
autor
18. bře 2017

Obvolala jsem vsechny maminky co znam a nikdy se jim to nestalo...ale rikaly, ze na ne zkousely, ze se ma chodit jen v celou hodinu...v jednu, ve dvw, ve tri atd.... ale to teda neni absolutne mozne dodrzet! Doprava, prace atd..vzdy proste prijdete treba o deset min. Pozdeji

elveren
18. bře 2017

V družině jsem pracovala dva roky. Vždy jsme měli přesně stanovené časy, kdy si děti mohou rodiče vyzvedávat, či kdy mohou děti odcházet samostatně. Jediná výjimka byla pro prvňáčky, kteří se společně s rodiči učili zajet rytmus - tak to bylo trošku benevolentnější, ale poté se taky najelo na stejný rytmus jako měly ostatní děti. I když děti venku "bezprizorně běhají" učí se vycházet v kolektivu, řešit konflikty, rozvíjejí se po sociální stránce.

marfushenka
18. bře 2017

U nas ve družine se chodi od dvou do tri ven a deti se v tuto dobu vyzvedavat nemaji. Bud do dvou nebo až po te treti. Rodiče to respektuji. V tuto dobu chodi a detmi ven a veci mívají zamknute nahore. Jednou jsem potrebovala takto syna akutně vyzvednout. Našla jsem si je na hřišti a jako první jsem se omluvila, ze vim ze jdu v blby cas a nebyl problem..

elu
autor
18. bře 2017

No tK asi pani druzinarka ve sve druzine malo behala, protoze se mi nezdalo, ze by umela resit konflikty 😁😀

sisstin
18. bře 2017

Byla jsem na praxi v druzine a deti se vyzvedavaly jen v urcene cas. Tady na vesnici jen synovi pisu v kolik hodin ho ma pustit domu, chodi sam domu od prvni.

sisstin
18. bře 2017

Jinak v MS, kam syn chodil, se tez deti mohly vyzvedavat az o pul treti, driv ne...

elveren
18. bře 2017

@elu prominte mi, ale pripada mi, ze vina je pouze a jedine na strane vychovatelky. Jak jste vystupovala vy? Setkala jsem se s rodici, kteri na me hned nastupovali nasupene, ze si jdou pro dite a proc jim ho nechci dat - tak jsem samozrejme reagovala stejne jako oni.

elu
autor
18. bře 2017

Tak asi mate pravdu..budu ji muset naucit chodit samotnou po obede..abych toto nemusela resit a myslet v praci ns to avych nevyrusila program v druzine

elu
autor
18. bře 2017

@elveren ...prave ze jsem ucitelks a v zivote by me nenapadlo takhle vylitnout na rodice..protoze vim, co nekteri dokazou udelat...proto me stve dvakrat tolik..protoze ja se ke svym rodicum mzsim taky nejak chovat a ocekavam to tedy i obracene !

elveren
18. bře 2017

@elu ono by to asi chtelo resit s druzinou a ne s maminkami z okoli, na modrem koniku, atd ;)

sisstin
18. bře 2017

@elu no predstav si, ze mas nejaky program s detmi a 20x jdes otvirat nekomu a vydavat dite. Samozrejme nebazirovat na 14:59 nebo 15:03, ale jsou urcity casy, kdy je edukacni cinnost a pak to vyrusuje. Tady na vesnici se to tak neresi, protoze tech deti je malo...

elu
autor
18. bře 2017

Tak ja to mam vyresene..jak jsem psala vyse 😀.....sla jsem se zeptat primo do reditelny na pravidla, protoze jestli jsou tak jsrm ta posledni, co by chtela porusovat... a zde jsrm se ptala jak by kdo reagoval..ne aby to za me resil

lv
18. bře 2017

Taky jsou určené časy, třeba A. má v deníčku napsaný odchod 15:30, když chci jiný, napíšu, jde to po obědě 13:30, 14, 15 a pak už po půl hodinách. Kdybych šla jindy, bude to mít zapsané, případně zavolám (mimo oběd) zda můžu, ovšem v těch zadaných hodinách, chápu, že nemohou odbíhat pustit dítě, do šatny, ze šatny, to by nedělali nic jiného. Tak bych to řešila já.

verena
18. bře 2017

No tak pouštět deti jen po hodině mi přijde extra blby. Já jsem tedy zatím na rd, ale i tak mam problém s malým, který spí po oběde a pak ji a pak cura a pak bobo a ja nevím co dorazit někam přesne. Natoz az pojedu z prace. To by jim tam všechny děcka zůstávaly do zavíracky. Nehlede na to,ze kdyz tady i nas tu chvilku prosvihnu,nemam si ani kam zajit. U nás to nevyzvedavani od dvou do tři udělali az po nějakých zkušenostech a s tim souhlasim, že pokud chtějí vymyslet nějaký zajímavý program, vyrabet nebo soutěžit, nemůžou se jim děcka trousit pryc. Ale zas by to porad mela byt služba i pro rodiče,co pracuji. Slušné chování ke všem nevyjímaje.

elu
autor
18. bře 2017

Holky...u nas to prave funguje tak..te id jedne do dvou jsou ve tride ...nebo venku...travA pred skolou..zadne hry tam nehraji..jsou tam vsechny tridy dohromady..deti si delaji, co chteji a druzinarky..cca 4 jsou v podpatkach na lavicce...stoprocetne s nima nic nedelaji..protote zrovna ta nase fakt nosi takovy podpatky, ze kdyby se mela rozbehnout za ditetem, taj zapadne do blata...vsechny deti jsou spojene..zadne cilene hry..proste 60 deti lita pred skolou!!!! Takze opustit tuto " aktivitu" opravdu nic ale lautr nic nevyrusiiiii....o veci nejde, ty maji ve skrince! Takze fakt nechapu...trosku si tim sama nabehla, protoze ted se bude pidit po te rizene cinnosti jejich vedouci...nakonec si sobe udelala vetsi problem, nez si asi v tu chvili uvedomila

zuzacek26
18. bře 2017

Já osobně si myslím, že svoje dítě so snad muzu vyzvednout kdykoliv v podstatě odkudkoliv.Samozřejmě bych schválně nenarusovala předem oznámeny program, ale pokud žádný není, jak píše zakladatelka...Ale i to vyzvedavani po hodině??? To jak nestihnu i 5-10min.a pak tam budu skoro hodinu cekat? Myslím, že družina slouží pro pohlodani děti na dobu po vyucovani, než si deti mohou převzít rodiče a ne aby tam byly zbytečně zavřené celé odpoledne.

blahova_andrea
18. bře 2017

mám děti malé, tak netuším, jak to je a proto se ptám tak trošku dopředu a možná to ani nebudu potřebovat, ale...když teda něčí dítě jde z družiny samo v xy, že už není prvňáček, tak je to proto, že rodič to z práce nestíhá? a to je to dítě potom samo doma a čeká tam? to se smí? když jsme byli malí my, tak do deseti let muselo mít dítě starší dohled. jak je to teď?

sisstin
18. bře 2017

@blahova_andrea co to je za blbost? Jsem byla normos sama doma od prvni a syn byva taky, ne furt, ale normalne by to dal a z druziny chodi sam od prvni...

sisstin
18. bře 2017

@blahova_andrea jako ze by nekdo chodil kontrolovat do domacnosti, jestli maj deti do 10 let dohled? :D ve 3 jsem chodila sama ven pred barak, v 6 vyfasla klice a bylo a teda nikdo to nemel jinak...