Děti a škola. Dáte je na poslední měsíc?

zdrivana
2. kvě 2020

Ahoj,
chtěla bych vědět Váš názor, zda pustíte děti do školy, někde je psáno 11.5 někde zase 25.5?

klea81
2. kvě 2020

11.5. jen maturanti a 9.trida zš, od 25.5. I. stupeň ZŠ, ano dám, protože doma se učit moc nechce a třeba ty predpony vy mu vysvětlí líp učitelka než já 😇

mamkamarketa
2. kvě 2020

@zdrivana abo pujde. Nechapu proc az 25.5. Ve skolce je vetsi kolektiv deti co, co se teprve uci hygienickym navykum a ve skole max 15 deti? Dava to smysl?

zdrivana
autor
2. kvě 2020

@klea81 diký za info, myslíš si, že se něco naučí, když mají být vytvořeny skupiny max 15 dětí?

andryyysssek
2. kvě 2020

Ano, dcera do školy půjde. A pokud se otevře i školka, tak syn půjde taky.

zdrivana
autor
2. kvě 2020

@mamkamarketa toto mi taky smysl nedává, u nás ve městě je otevřená jen školka pro pracovníky nemocnice a nevím, jaké jsou pravidla

klea81
2. kvě 2020

@zdrivana tak naše učitelka nám psala minimálně o pádech, že se budou učit. A čím menší skupiny tím na učení líp než hůř, ne?

bamak
2. kvě 2020

Ano dám. Naučí se víc než doma. Bude tam 8 hodin s pedagogickym pracovníkem.... Kdo se jim takto doma může věnovat? Skolky zavřela hygiena/kraj, ne stát. Proto ta nelogičnost...

zdrivana
autor
2. kvě 2020

@klea81 to je pravda, ale nedokážu si představit, že s jednou skupinou se učitelka bude učit ve škole a s další po netu. Nevím, kolik je dětí ve třídě, ale myslím si že min. 20. A co tak čtu a bavím se s lidmi v okolí, je i plno rodičů, co děti do školy nepošlou

betelgeuzz
2. kvě 2020

Ano, do školy holky dám, už se doma nudí, je to prý teď horší než škola, i když před tím na školu nadávaly. V podstatě se učí samy, protože já i muž děláme na HO, já jdu od pondělí do práce.
Nechápu, jak některé školy mohou přesdvědčovat rodiče, ať si děti nechají doma, že se stejně učit nebudou, že jídelna nepojede, když ještě žádné pokyny z ministerstva školy nedostaly. A taky situace se mění skoro každý den, roušky ve školkách zrušili teď, kdo ví, co bude za 3 týdny.

zdrivana
autor
2. kvě 2020

@bamak 8 hodin s pedagogickým pracovníkem? u nás ve městě se řeší, jestli se otevřou i jídelny, toto už bych si vůbec neuměla představit, že půjde dítě do školy s obří svačinou a bude tam 8 hodin

zdrivana
autor
2. kvě 2020

@betelgeuzz ono to není asi tak jednoduché. Od ministerstva se čekala "příručka" jak to bude nastaveno do 30.4, je 2.5. a mění se to ze dne na den. Chápu i školy, že se na to musí nějak připravit, aby je zase někteří rodiče neukamenovali. Sto lidí sto názorů

betelgeuzz
2. kvě 2020

@zdrivana právě, manuál nemají, ale už 14 dní některé školy chtějí vědět, jestli dítě příjde a v podstatě přesvědčují, že kdo nemusí, ať nedává.

martt
2. kvě 2020

@zdrivana Tohle ted řešíme také. U nás ve škole by měla být v pondělí porada co a jak, tak jsem zvedava. Na víc nikde nemůžu najít co vše spadá do rizikové skupiny. A syn má astma, oslabenou imunitu a mel komplikace i u chřipky, takže my jsme na 90% procent rozhodnutý ho nedat. Spíše ted řešíme mladšího jestli ho od 11.5 dát do školky.

monita0806
2. kvě 2020

Já právě nevím jestli dceru pošlu. Je to asi blbá výmluva ale sem těhotná a vypadá to že mám i těhotenskou cukrovku, bojím se trochu ji posílat do školy. Pracuji v mš a moje nadřízená mi řekla ve středu že jestli se školka otevře tak že ať radši nechodím že to s rouškou tak dlouho nevydržím a že se bude pořád dezifikovat ať to nedýchám. Ale když dceru nepošlu tak příjdu o peníze. Takže vůbec nevím 😔

legelata
2. kvě 2020

@betelgeuzz Přesně, mnně je teda smutno z toho jak se ukázalo, že školství je tu až na poslední koleji. Hlavně aby se daly nakupovat kytky a chodit do kina a vzdělání nic...

klea81
2. kvě 2020

@zdrivana naše učitelka přes internet nic neučí. Pošle 1 stránku úkolů na tyden a nazdar. Řeším to se synem sama.

bamak
2. kvě 2020

@zdrivana ja i přítel máme 8 hodinovou pracovní dobu.... Ano naše děti jsou 8 hodin ve skole/skolce. A upřímně..... Proč by neměli vydržet 8 hodin bez oběda? Neříkám, že je to nějak superzdrave pro tělo dítěte, ale ani nic tak desivého. Mě rozhodně dělá větší problém, kdyby těch 8 hodin měli být v rouškach, nez to, že jim prostě dám větší svačinu.

altalia
2. kvě 2020

@zdrivana : I. stupen a pujdou. Ne kvuli uceni, tam toho moc nebude, spise opakovani, ale protoze chteji a tesi se na kolektiv. U nich zrovna pujde cela trida, je jich malo, takze zadne cleneni nebude.

bamak
2. kvě 2020

@betelgeuzz mě přijde zcela jasný důvod, proč rodiče přesvědčují aby děti nedávali, pokud je to možné. Mají málo lidí. Mnoho učitelů je v důchodovém věku, nebo mají chronické nemoci. Ti by do škol chodit neměli. Skupinky po 15 lidech znamená že celkem dost škol bude muset 1 třídu rozdělit na 2, někdy i víc, pokud jsou ve třídě například děti s asistenty.... Takže prostě mají málo lidí. A samozřejmě i učitelé mají někdy strach z nákazy sebe, nebo někoho rizikového ve svém okolí.... A ano, bude to pro učitele mnohem více práce-chodit do prace+vyučovat děti doma, ale tohle možná za ně preberou ti učitele kteří nebudou do školy chodit fyzicky. Je to pro všechny nové, nezvykle a stresující.....

anina32
2. kvě 2020

1.třída a nedám ho.

janinkafo
2. kvě 2020

1. třída a byla bych ráda, aby šla. O oběd mi ani tak nejde, holt by dostávala velkou svačinu. Ale u mě rozhodnutí závisí na tom, jestli pojede od 6,30 "družina", jako tomu bylo předtím a i odpoledne. Na 7 musím být v práci.

zdrivana
autor
2. kvě 2020

@bamak děkuji za názor, přijde mi, že toto moc rodičů neuvážilo

zdrivana
autor
2. kvě 2020

@janinkafo na toto čekáme všichni, jestli to bude jen o škole a nebo také o družině

janinkafo
2. kvě 2020

@zdrivana to mi je jasný.

aronek
2. kvě 2020

Ahoj, mám čtyři děti. Čtvrtá a druhá třída, pak jedno do školky a jedno 1,5 roku. Shodou okolností jsme byli ve čtvrtek u dr. Jen preventivky a očkování. Každopádně její názor byl děti do školy a nenosit roušky. Takže já co se otevře to pošlu. Chtěli jsme stejně, protože do školy i školky se děti těší a úkoly dostáváme jen jednou týdně soupis a všechno učení je na mně. Což co si budeme říkat s dalšíma dvěma co si chtějí hrát a obhospodařením domácnosti je dost náročné. U nás je to tedy i o tom, že mám děti zdravé. Poslední nemoc byla tak před dvěma lety rýma.

hojda
2. kvě 2020

@klea81 Předpony vy jsou nejproblematičtější u vyjmenovaných slov, takže ani tam bych na školu nespoléhala🙂.

hojda
2. kvě 2020

@betelgeuzz No podle informací, které jsou to klasické vyučování nebude, režim bude i ve výuce volnější, aby stíhaly ty děti, které zůstanou doma.

hojda
2. kvě 2020

@janinkafo Já myslím, že s družinou se počítá, ale musí zůstat pořád to stejné složení třídy, nemůže se družina sloučit, jako se to dělá.

bamak
2. kvě 2020

@zdrivana jo, neuvážilo. Lidi obecně moc neuvažují o ostatních a jejich problémech. Jen řvou, že oni mají problém a jim to komplikuje život a jim se to nehodí a nelíbí..... Svět je plný sobců, kteří mají pocit že je to jejich právo.

legelata
2. kvě 2020

@bamak Je ale hlavne treba to tedy urychlene nejak resit, ona situace v zari bude s nejvetsi pravdepodobnosti stejna jako je ted a nemuzeme rezignovat na vzdelani. Stejne jako treba na socialni sluzby a dalsi obory, kde pracuji vetsinou starsi lide.