Kolik platí chlap alimenty na tříleté dítě?

nikolisek
14. únor 2019

Dobrý večer, rozesli jsme se s přítelem.... Dcera má v červnu 3 roky.... Kolik prosím platí vaší ex..... Na dítě?

kessien
14. únor 2019

@nikolisek podle platu.Muj ex ma cca 25 tis a na dite 5 let plati 4 tis.

nikolisek
autor
14. únor 2019

@kessien můj to má právě pokaždé jinak, někdy 20000 někdy 25000... A výdaje má 10000 najem+ cca 6000

barulina
14. únor 2019

1800 na 6 letou. Sice ji vezme na dovcu, koui jednou za dva roky lyze, neco velmi malo ibleceni.ale je to tragivky malo. Od zari(mala nastupuje do zs) jsmw se dluvili na 3000. I to je pri jeho prijmech a vydajich tragedie. Ale to je jeho boj

lucifux
14. únor 2019

Manžel platí své ex na 8 letého syna 3200,- soudně má stanoveno 2500,- ale jakmile kluk začal chodit do ZŠ tak se domluvili mimo soud na 3200,-. Plat má cca 22000,-. Doma máme dvouletého syčáka a čekáme další...

nikolisek
autor
14. únor 2019

@barulina 🤨🤨🤨🤨 to mě mrzí... Mě se zdají i 2000 málo pro tu moji skoro 3letou

barulina
14. únor 2019

@nikolisek tak my se tak "dohodli" ja od nej odesla skrzeva jeho lasce k penezum. Jako otec je dobry, ale nebavi me se s nim dohadovat...

pabka
14. únor 2019

@nikolisek minuly měsíc kamarádka dostala soudně na 6 leteho syna 6000,-
Otec příjem cca 35000,-

zuzineckah
14. únor 2019

Kamarád platí na 3 děti 25 tisíc (příjem kolem 90k). Kromě toho je bere na dovolené, koupí co je potřeba, přispívá na školné i kroužky, výletují atd. S ex mají velmi korektní vztahy, prostě se jako dva rozumní lidé domluvili na všem a drží se toho, ze i když jako partneři selhali, rodiči zůstávají a děti jsou pro oba priorita. Ona také slušně vydělává, stará se, kluky má v péči. Musím říct, ze to, co vidím u nich, často neni ani u párů, které spolu oficiálně fungují👍

popelka1984
14. únor 2019

Na téměř 5letého syna mi dává 5000,- Plat má kolem 40 000 v Německu. Když bral kolem 20 000 tak mi dával 2500,-

sudylichozrout
14. únor 2019

@zuzineckah v tomhle jsem vyrostla. Nasi po rozvodu zustali pratele a naprosto normalne spolu komunikovali a dodnes komunikuji. Maji se radi a kontakt je cily. Ja mohla byt u taty opravdu kdykoliv, jeden cas jsem u nej stridave i bydlela. To mi bylo tak deset az trinact a byla pulka devadesatek. Uz v te dobe mel tata vysoce nadprumerny prijem (IT) a platil na me a brachu dohromady 8 tisic. Pak to postupne zvysoval, kdyz jsme byli na gymplech a pak na VS. I mimo alimenty jeste kupoval, co bylo treba a na co treba uz mame nezbylo. Ta mela mzdu cca prumernou. Fakt jsem stastna, ze to u nas bylo takhle, rozvod jsem nepocitila, nebyl pro me traumatizujici.

sudylichozrout
14. únor 2019

@popelka1984 V Nemecku ma na prepocet 40 tisic? To tam dela nadenika za presnou minimalku, nebo ti zatlouka prijmy.
Ja nevim, ale to se nekomu opravdu vyplati stehovani/dojizdeni do Nemecka, aby tam bral o deset tisic vic nez v CR? I jako remeslnik na zivnosti by si v CR vydelal vic. Bohate vic.

zuzineckah
14. únor 2019

@sudylichozrout to je radost číst👍 Evidentne si jedna z mala... mám v okolí ještě jeden úžasný par, který rozvod zvládl bez problému a dnes, i když už mají své nové rodiny, tak spolu vycházejí naprosto úžasně, i se navštěvují (byla tam společná dcera). Jinak je rozvod/rozchod v drtivé většině spíš tragédie, jako kdyby ti lidé zapomínali, ze nejde o ne, ale o jejich děti. Smutný...

zuzineckah
14. únor 2019

@sudylichozrout tak to bude asi oficiální plat. Na ruku víc. Stejně jako v Česku...

sudylichozrout
14. únor 2019

@zuzineckah 🙂 Jj, vim, pamatuju si, jak se rozvadeli rodice spoluzakum. Des a hruza. Nasi jsou oba hodne kultivovani a vzdelani lide. Vazili a vazi si sebe, jen spolu zkratka nemohli zit. Proto sli od sebe, i kdyz se snazili, aby k tomu nemuselo dojit. Jenze ta snaha je stala az prilis moc energie. Ani si nevzpominam, ze by se hadali, proste se na rozvodu dohodli po zrale uvaze. Tata si tenkrat vzal jen gauc a cernobilou TV, jinak nam nechal uplne vse, chvili bydlel u rodicu a pak si koulil byt. Ja ho strasne obdivuju. A i mamu, jak to zvladli. Kdyz jsem se s nimi o tom nedavno bavila, oba mi svorne rikali, ze ja a bracha a nase pohodli bylo to podstatne, na cem zalezelo.
Kez by to tak bylo vsude.

sudylichozrout
14. únor 2019

@zuzineckah Asi ano. Jinak by mi to vubec nedavalo smysl. Kazdopadne jsem mela asi pravdu, ze zazdiva prijmy bokem.

ai30
14. únor 2019

@sudylichozrout
@zuzineckah
Alimenty se ale pocitaji z ciste mzdy, ne? To na 1500€ cisteho nemusi byt zadny nadenik na minimalce, to je na vychode sice nizky, ale docela bezny plat...

sudylichozrout
14. únor 2019

@ai30 Je to mozne, ja se nesporim. Jen me to plesklo do oci.

sluckynek
15. únor 2019

3000 + platíme školní obědy a víc sem řekla že ani ránu chlap má plat 22 tisíc

lida9
15. únor 2019

ja se omlouvam, mozna to sem nepatri, ale proste nechapu jednu vec : jak muze soudce stanovit vyzivne na 2 tis??!! to by vystacilo mozna tak v 90.letech... ja bych takovyho soudce na mesic zavrela do najemniho bytu, strcila mu dite, dala rodicovskou a ty jeho slavne 2tis a ukaz se!

zuzineckah
15. únor 2019

@lida9 tak některým chlapům (možná i ženám, které nemají děti v péči) nedělá žádný problém chovat se k vlastním dětem jako k cizím. Stanou se položkou v rozpočtu... Kamarádce ex naposledy udělal to, že koupil dceři tenisky asi za pětikilo a pak jí přesně o tu částku poslal méněna alimentech 😅👎 co říct no... to jsem šla vážně do kolen. Nemluvě o tom, že když si on bere děti na nějaký výlet (k sobě si je nebere, protože má malý byt), tak vyžaduje, aby měly s sebou baťůžky s jídlem a pitím, vše chystá ona samozřejmě😎

kessien
15. únor 2019

@nikolisek vydaje soud nezajima....Oni z platu udelaji prumer 🙂

anina32
15. únor 2019

@lida9 2000 v 90.letech? Tak aby si si udělala obrázek, v roce 2005 soud rozhodl že mi ex má platit na v té době ročního syna 500,- Tuto závratnou částku jsem obdržela přesně třikrát, od té doby ani halíř. Chodila jsem na policii, po úřadech, soudech, nepodařilo se mi vymoct nic. Ani exekuce nic nezmohla, když prý nic neměl ani příjem. Syna si v roce 2012 osvojil můj současný manžel, trvalo to dlouho, ex nechodil k soudu, ale nakonec to proběhlo i bez něj , syn má nový rodný list a v něm není o ex ani zmínka, tím jsem to považovala za uzavřené, výživné přestala vymáhat. Perlička na závěr, rok poté se ex ozval s nabídkou, když mu prý dám písemně, se soudně ověřeným podpisem, že mi nic nedluží, tak že tedy dá povolení k osvojení syna. Vzhledem k tomu, že celá věc byla už dávno uzavřená jsem ho poslala kamsi...

ah1234
15. únor 2019

Mne a bratovi tatko doteraz dava kazdemu cca 18 tisic (študujeme), plat neviem, aký má momentálne, ale predpokladám, že vyšší jak predtým. Ked sme boli na strednej, dával mamke 40 tisíc na oboch a platil nám súkromný gympel+všetky väčšie položky ako notebook, uniformy, školské výlety plus nám dával vreckové, ale to bola tak tisícovka mesačne. Plat mal vtedy cca 100tisic dokladovaný+ to čo zarobil na kšeftoch, takže mamka mala s ním mimosúdnu dohodu (normálne zmluvu), že nám dáva toľkoto. Aj my s ním máme teraz mimosúdne dohodnuté, ale zmluvne podpísané koľko nám dáva. Mne príde, že súd častokrát urči aj menej, hlavne v prípade príjmov ktoré nedokladuje, kde je to samozrejmé. Ale aj keď s tatkom vychádzam dobre, tak radšej to mám čierne na bielom tiež

ah1234
15. únor 2019

Hej a inak, alimenty sa zvyšovali, ako sme rástli... nielen kvôli jeho platu, ale najmä kvôli tomu, že 3 ročné dieťa toho toľko "nestojí" ako školár a potom teenager 🙂

popelka1984
15. únor 2019

@sudylichozrout mezi 40 - 50 t. přesně do puntíku nevím ani nepotřebuji vědět, peníze mi stačí. Asi se mu to vyplatí, v poslední práci měl kolem 20 000 a předtím necelých 30 000, domů jezdí na víkend

shaun40
15. únor 2019

@nikolisek Ahoj ja mám na 10leteho 4.000kč a na 12 leteho 5.000kč ex je kamioňák beru to od roku. 2013

popelka1984
15. únor 2019

@sudylichozrout jo a příjmy nezatlouká, nemá to za potřebí a poslední nádeník to taky není, ale je tam přes nějakou českou agenturu takže plat je logicky nižší, ovšem co není může být

brookmichaela
17. únor 2019

Teda holky me je Vas uprime lito jak s Vami chlapi “vytiraji” a soudci to dovoli. Muj manzel plati na sveho syna (14) 25tis (dobrovolne) plati mu krouzky, skolu a dava prispevek na dovolenou. A jeho ex pinda ze nemaji co chudaci jist. I soudkyne ji rikala at je rada a malenu z toho spori, protoze jinde chlapi proste daj max 2tis a hasne to pro ne.

nikolisek
autor
17. únor 2019

@kessien no kamarád měl tak půl roku zpátky soud a brali se vydají bývalé manželky i jeho výdaje, platí 7000 na oba dva kluky.... 1ma 3 roky a druhý 5 let....
@brookmichaela a můžu se zeptat kolik vás ex vydělává?

kessien
18. únor 2019

@nikolisek asi je to individualni 🙂