Zvýšení alimentů v dnešní době. Je to reálné?

21. zář 2022

Ahoj,

holky je reálné chtít zvýšit alimenty při současných cenách energii a hypotek?

Rozsudek máme asi dva roky starý tenkrát platilo:

Čistý příjem otce 27823,- a z toho:

- hypotéka 8800,- (Dnes by ta částka mohla být vyšší.)
- 5000,- dobrovolené "výživné" mezi synem a rodičem
- 3000 fond oprav
- 1500,- energie (Rovněž očekávám přinejmenším zde zvýšení nákladů)

Alimenty stanoveny na 2600,-

Já v té době měla jenom rodičák a přídavky jako uznatelný příjem.

Teď mám podstatě jenom ty přídavky, příspěvek na bydlení (Od té doby mám vlastní nájemný bydlení.) a PNP třetího stupně na dítě.

Je vůbec realné dělat si nějaké naděje na zvýšení? Nebo bych měla být ráda za to, co mám?

adula000
21. zář 2022

Já nechápu to dobrovolné výživné? jako pro tvé dítě nebo pro nějaké jiné dítě? Zkus zadat tady: http://www.kdejsitato.cz/vyzivne/kalkulacka-vyz...

lencaa11
21. zář 2022

Podat můžete žádost teď se měnil nějaký výpočet ale vše záleží na soudě jak vše přebere ale určitě podat

autor
21. zář 2022

@adula000 Myšleno je, že on platí 5000,- jednomu z rodičů. Výživné neplatí jenom pro rodiče vůči dětem, ale i opačně.

dendulevrtule
21. zář 2022

Chápu,ale prijde mi vtipné ze dospelemu rodici plati 5000 Kc a diteti 2600kc😡

jancazao
21. zář 2022

Strašně moc záleží na soudci. Exmanžel 40 tisíc čistého, výživné se nezvyšovalo 6 let. Měla jsem 3 tisíce na jedno dítě ( 2 děti) Soudkyně zvýšila o 800 na starší dceru a o 700 na syna. Úplně směšné 🤦

j.a.n.i
21. zář 2022

@dendulevrtule Nevim, co ti na tom prijde tak vtipneho, pokud se ten rodic neni schopen zivit sam a on je jediné dite, tak musi zajistit cele výživné sam, kdežto to jeho dite ma rodice dva.

moudivlacek
21. zář 2022

hypoteku bych do toho moc netahala,ta nema s alimentama co spolecneho a povetsinou se k ni neprihlizi, staci zadat do googlu, samo je to o nahode a o tom, jak se soudce/kyne vyspi, neni to pevne dane .... z netu Oproti tomu hypotéka rodiče, který má platit výživné se nepočítá, protože plnění vyživovací povinnosti vůči dítěti má přednost.

dendulevrtule
21. zář 2022

@j.a.n.i ano v tomto máš pravdu😉

moudivlacek
21. zář 2022

na druhou stranu lehkym vypoctem zjistis, ze mu po odectu zbyde (a pises hypo,to znamena bez energii atd)? neco malo pres 5000, tam neni moc kde brat si myslim

moudivlacek
21. zář 2022

@dendulevrtule spis bude muset navysit prijem, protoze mi to moc nevychazi, to by mu zbyvalo fakt hodne malo

j.a.n.i
21. zář 2022

@moudivlacek No, nicméně k tomu, ze musi někde bydlet, se přihlíží a logicky pokud je (poctivě) mizerny plat, tak je logicky i mizerné výživné.

moudivlacek
21. zář 2022

@j.a.n.i bydleni jo, ale ze nejde ja si vezmu hypo jak blazen a na dite se vykaslu, tak je to mysleno a psano, ze prednost ma dite, realita je holt casto jina. To jsem psala, na ty vydaje ma opravdu maly prijem, pani nepise, zda s rodice bydli, tim padem by se podilelo na bydleni vice osob, kazdopadne 5423Kč na energie, jidlo, leky, dopravu atd. na mesic je zalostne malo

autor
21. zář 2022

@adula000 Kalkulačka samozřejmě ukazuje víc než je stanoveno, pokud se do ní zadají patřičné údaje.

autor
21. zář 2022

Holky, ještě dodávám, že si dítě vůbec nebere. Naprosto přerušil veškerý kontakt.

moudivlacek
21. zář 2022

chapu, ale spocitej si, kolik z toho prijmu (pokud to uvedl pravdive) odvede a nezbyde mu fakt nic, jako soud ho tezko donuti, aby si nasel lepe honorovanou praci, aby mel na vyssi alimenty, je to blbe, ale je to tak a levnejsi bydleni nez tu 8800 hypo nesezene.

moudivlacek
21. zář 2022

a ti rodice jsou na tom opravdu tak spatne? jen me napadlo, zda neuvedl, aby nemusel platit na dite.... je pravda, ze nase babi by nemela se svych duchodem 20tis mesicne kazdy mesic na duchodak, takze moje mamka (taky uz duchodkyne) doplaci zbytek z pronajmu bytu, jinak by na to taky nemela.

autor
21. zář 2022

@moudivlacek Jeho matka je samozřejmě v důchodu a bydlí v městském bytě. A je pravda, že na dítě se mu platit nechce. Hned po rozsudku, přestal platit a exekuce ho vyšla na asi 50 000,-. Přičemž exekutor zjistil, že má nějakých sedm účtů.

moudivlacek
21. zář 2022

a exekuce krz alimenty, nebo ma jeste dluhy bokem?

autor
21. zář 2022

@moudivlacek Ano, nechtělo se mu platit zvýšenou částku o 600,-

nezadanejmilda
22. zář 2022

Nechápu proč soud dává dítě do péče tomu kdo je neschopnej ho uživit a vychovávat. A ta osoba, proč ho chce do péče když ho není schoná zaopatřit? Sprostá nezodpovědnost.

autor
22. zář 2022

@nezadanejmilda Třeba protože je dítě evidentně velmi vážně nemocné? Příspěvek na péči třetího stupně ti na úřadě nedají za milý úsměv. Často tyhle děti vyžadují 24h péči a nejčastěji s nimi matky na úkor své pracovní kariéry zůstávají doma, protože tatínkové dávají od toho ruce pryč. Neboť jejich ego neunese děti s nějakým druhem postižením.

barulina
22. zář 2022

@nezadanejmilda a komu ho měli dát ? Otci, který se nezajímá? Jasné do ústavu, tam to všem pomuze

adula000
22. zář 2022

@nezadanejmilda trochu mimo ne?

nezadanejmilda
4. říj 2022

@adula000 dítě má mít v péči ten rodič kterej má vzdělání, schopnosti a prostředky ho vychovat. V zájmu dítěte je dát dítě do péče tomu lepšímu, zabezpečenému a schopnému rodiči. Proč by tomu co pak opruzuje, že nemá peníze, zaměstnání, bydlení a má prášky na palici? Kdo je lepší ať určí odborník, ne histerka co se válí u soudu po zemi před soudkyní.

adula000
4. říj 2022

@nezadanejmilda super vysvětlení. Ono matka nikdy nemůže prijit o práci, nemůže onemocněl apod ze? Do téhle situace se muže dostat každý

j.a.n.i
4. říj 2022

@nezadanejmilda Jo, to bysme meli plne decaky... Ono totiz tuhle podminku mnohdy nesplnuje ani jeden z rodicu, proto se maji podilet oba.

somalicats
4. říj 2022

@nezadanejmilda Milej mildo, pece o deti neni zavod, kdo z koho, pecovat o deti maji oba rodice, idealne stejnym pomerem. A tim nemam na mysli penize, ale ten cas a praci s temi detmi.

byra
4. říj 2022

Opravdu záleží na soudci. Manžel má čistý plat cca 28 000, k tomu 4 vyživovací povinnosti a já na RD. Na nejstaršího, 11 let platí 4 tisíce + nečekané výdaje s matkou napůl, třeba rovnátka, škola v přírodě, tabor atd.
Jiný okres - Můj ex má plat cca 24 čistého, jiné děti nemá a platí mi na 6letou dceru s astmatem a atopickym ekzémem 2 tisíce (v lékárně nechám každý měsíc cca 800 za dceriny léky, školka cca 1200, kroužek 500 pololetí. .. nic ji nekoupí, nic navíc nepošle... Předtím jsme měli jinou soudkyni a ta tehdy navrhla pro 3 lete dítě alimenty 1000, nemít advokáta tak by to prošlo.
Ty nové tabulky jsou pro to, aby se rodiče údajně domluvili a neměli nereálné představy

autor
31. říj 2023

@nezadanejmilda
Jenom zpětně, když jsem našla tuto diskuzi.

K čemu je lepší vzdělání, zázemí, když otec to dítě nechce?

K čemu jsou školy, tituly, když se otec svého vlastního dítěte štítí?

Ano, chlap si ochotně vezme do péče postižené dítě, od kterého zdrhl.